Vyriškas apatinis trikotažas – kelnaitės

Populiariausių vyriškų kelnaičių modeliai

Apatinis trikotažas yra neatsiejama kiekvieno vyro drabužių spintos sudedamoji dalis, todėl svarbu žinoti jų modelius, kad galėtumėte išsirinkti patogias ir derančias prie skirtingos aprangos apatinio trikotažo kelnaites.

Prieš apžvelgiant pagrindinius vyriškų apatinių kelnaičių tipus verta paminėti keletą taisyklių ir patarimų, kurie pravers renkantis naują apatinį trikotažą:

 • Venkite nekokybiškų medžiagų. Geriausias pasirinkimas – medvilninis arba aukštos kokybės sintetinis (Tencel, MicroModal) apatinis trikotažas.
 • Pirkite dažnai, tačiau po nedaug. Juk nenorite ištisus metus mūvėti tas pačias kelnaites.
 • Raskite prekinį ženklą, kurio dydžiai jums tiks. Niekada nepirkite per mažų kelnaičių.
 • Rinkitės kokybę, o ne prekinį ženklą. Nesivaikykite garsių prekinių ženklų didelėmis kainomis, kadangi ne prekinis ženklas, o modelis ir medžiaga suteiks jums patogumo jausmą.

Trumpikės (briefs)

Pilkos vyriškos apatinio trikotažo trumpikės TOM FORD
Šviesiai pilkos trumpikės

Tai „Y“ raidės formos vyriškos apatinės kelnaitės, turinčios elastinę juosta ties liemeniu. Trumpikės yra puikus pasirinkimas, jei mėgstate mūvėti labiau aptemptas kelnes. Jos taip pat puikiai tinka, jei darbo dieną praleidžiate sėdėdami prie stalo, kadangi šios kelnaitės dėl savo formos ir modelio nesiraukšlės, todėl atsistojus jų nereikės taisytis.

Trumpikės puikiai tiks tuomet, jei turite stambesnes šlaunis, kadangi jos neturi papildomos medžiagos ant šlaunų, kuri gali susiglamžyti ir matytis per aptemptas kelnes ar džinsus. Rinkitės trumpikes, jei esate žemesnio ūgio, kadangi jos vizualiai prailgins jūsų kojas, todėl atrodysite kiek aukštesnis.

Glaudės (trunks)

Šviesiai rudos vyriškos apatinio trikotažo glaudės ZIMMERLI
Šviesiai rudos glaudės

Glaudėmis yra vadinamos trumpikės, turinčios papildomos, šlaunis aptempiančios medžiagos. Jeigu jums nepatinka, kaip atrodo trumpikės, tačiau norite aptemptų apatinių kelnaičių, tuomet galite pasirinkti glaudes – jos, kaip ir trumpikės, puikiai tiks su bet kokio tipo kelnėmis.

Dar vienas šių kelnaičių privalumas yra tas, kad jas galima rasti ir su žemintu juosmeniu, kas ypač pravers tuomet, jei mūvėsite kelnes, taip pat turinčias žemesnį juosmenį, kadangi tuomet glaudžių nesimatys kiekvieną kartą lenkiantis ar sėdint.

Šortai (boxers, boxer shorts)

Mėlyni vyriški apatinio trikotažo šortai HANRO
Tamsiai mėlyni šortai

Jei aptemptos trumpikės ar glaudės jums nepatinka, o siaurų kostiuminių kelnių ar aptemptų džinsų beveik niekada nemūvite, tuomet rinkitės gerokai laisvesnį ir patogesnį apatinį trikotažą – medvilninius šortus.

Kadangi šortai nevaržo judesių ir neaptempia šlaunų bei tarpukojo, jie puikiai tarnauja ir kaip miegojimo drabužis. Čia geriausiai tiks iš 100% medvilnės pasiūta vienspalvė ar linksmą raštą turinti apatinio trikotažo šortų pora.

Šortai trumpikės (boxer briefs)

Pilkos vyriškos apatinio trikotažo trumpikės šortai SCHIESSER
Šviesiai pilkos trumpikės šortai

Kaip pavadinimas ir nusako, šis apatinis trikotažas yra trumpikių ir šortų junginys. Jų forma panaši į šortų, o medžiaga – elastinga ir tampri. Šios apatinio trikotažo kelnaitės yra šiek tiek ilgesnės, nei glaudės, todėl sunkiau prasitampo ir išlaiko savo formą visą dieną.

Pagrindinė problema, su kuria gali tekti susidurti mūvint šias kelnaites, yra medžiagos susiglamžymas ties šlaunimis. Šį nepatogumą dažniausiai pastebėsite tuomet, jei daug laiko praleidžiate sėdėdami. Tokiais atvejais geriau rinkitės trumpikes arba glaudes.

O gal jūs turite savų pastebėjimų ir argumentų už ar prieš tam tikras apatinio trikotažo kelnaites? Jeigu taip, tuomet nepamirškite pasidalinti savo pastebėjimais ir nuomone komentarų sekcijoje!


8 komentarai

 1. Kostiumines kelnes dėvintiems vyrams kartais rekomenduojamos tanga tipo apatinės kelnaitės. Ką manote apie tokias kelnaites?

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 9 metai

   Arūnai, jeigu tau tik patinka, tai ir mūvėk. Asmeniškai man, tai jos yra didelis nesusipratimas.

   1. Tanga (ne stringai!) yra mano pats mėgstamiausias apatinių kelnaičių tipas, ypač laisvalaikiu ar sportuojant, nes tikrai visai nevaržo judesių. Rekomenduoju visiems bent pabandyti. Deja, nematau tanga privalumų prieš kito tipo kelnaites nešiojant jas po kostiuminėmis kelnėmis (tuos privalumus kartais teigia internetinių parduotuvių atstovai) – tiek tanga, tiek slips ar mini-slips kelnaičių krašteliai vistiek persimato. Gal reikėtų paieškoti kokio nors besiūlio modelio? Bet gaila, kad Lietuvoje parduotuvėse nėra didelio tanga pasirinkimo (tiesa sakant, Vilniuje žinau tik dvi ar tris parduotuves, kur galima įsigyti to paties modelio tanga kelnaites). Internetu užsisakinėti apatinius man dar nėra įprasta.

    Po kostiuminėmis kelnėmis dažniausiai dėviu labai trumpus šortukus žemu liemeniu (tokių straipsnio iliustracijose net nėra). Mėgstu šortukus žemu liemeniu net ir dėvėdamas klasikines kelnes, nes nenoriu, kad apatiniai slėptų pilvo raumenis.

    Stringus savo garderobe taip pat turiu. Labai pravertė karštomis praėjusios vasaros dienomis. Tam tikrose situacijose stringai gali būti visai patogūs. Todėl taip pat rekomenduoju pabandyti. Dėvėti pirmą pusdienį būna labai nepatogu (norisi kuo greičiau nusimauti), bet pripratus būna visai gerai. Situacija parduotvėse su vyriškais stringais yra tokia pati kaip ir su tanga. Gaila, kad daugelis lietuvių įsivaizduoja, kad jei vyras nešioja stringus, tai tie stringai yra neriniuoti ir pirkti moteriškų apatinių drabužių skyriuje.

    1. Arūnai, esi teisus – per karščius tai labai patogu. Beje, man nebuvo jokio keisto jausmo pirmą sykį, gal kad sėdimoji nelabai stambi? Tiesa tame, kad kartais vasarą juos dėvėjau prieš kokius 15 metų, vėliau pirkti neliko… Na ir skirtumai: vyriškų liemuo ne siauras, gal kokių 5-7 cm pločio.

 2. Ačiū už įdomų ir naudingą straipsnį. Bet leiskite išsakyti šiek tiek kritikos.

  Deja, straipsnis man pasirodė gan konservatyvus. Aptarti ne visi apatinių kelnaičių tipai. Nepaminėtos net slips/mini-slips tipo kelnaitės, kurios yra gana populiarios, ir tam tikrose situacijose gali būti patogios. Apie tanga ir stringus taip pat net neužsiminta.

  Tiesa sakant, aprašyti ir iliustracijose pavaizduoti apatiniai galbūt labiau domintų mano tėtį, o ne mane. Neįsivaizduoju, kad kurio nors iš aprašytų tipų kelnaites galėčiau dėvėti vasarą.

  Nesuprantu, kaip apatiniai galėtų paveikti šlaunų formą. Nebent jie būtų tikrai aptempti, o to vyro šlaunys būtų apaugusios itin storu riebaliniu sluoksniu.

  Gaila, kad nebuvo paliestas apatinių spalvos ir baltų kelnių klausimas. Komentare prie kažkurio kito straipsnio duotas patarimas po baltomis kelnėmis dėvėti pilkos spalvos apatinius man buvo labai naudingas ir veiksmingas. Reikėtų tai akcentuoti.

  Dar kartą dėkoju už šį straipsnį ir lauksiu naujų!

  1. Ir dar. Antraštėje minimas „vyriškas apatinis trikotažas”, o straipsnyje kalbama vien apie kelnaites. Juk apatinis trikotažas – tai ne vien kelnaitės. Pavyzdžiui, gal būtų buvęs aktualus patarimas po baltais marškiniais nedėvėti baltų marškinėlių.

 3. Algirdas Gricius Vyro Stilius
  Algirdas Gricius
  Prieš 9 metai

  Arūnai, ačiū už patarimus ir pastebėjimus! Labai šaunu, kad yra tokių komentatorių kaip tu, kurie ne tik skaito, bet ir savo mintis išreiškia 🙂

 4. Manau, kad apatinis trikotažas vyrams yra taip pat svarbu kaip ir moterims. Įprastus marškinėlius, niūrių spalvų trumpikes vertėtų pakeisti į žaismingesnes, ryškesnes!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *