Kaip rengtis pagal savo kūno formą

Atrodykite stilingai, kad ir kokio sudėjimo bebūtumėte

Gerai parinkti drabužiai leis kiekvienam vyrui ne tik atrodyti stilingai ir gražiai, tačiau ir vizualiai pakoreguoti savo kūno formą – tereikia žinoti, kokiai figūrai, kokie drabužiai tinka, o kokie – ne.

Iš pirmo žvilgsnio viskas gal ir atrodo kiek sudėtingai, tačiau labiau įsigilinę greitai suprasite, kad visus triukus su savo kūno forma galite atlikti, vadovaudamiesi paprasta logika, taisyklėmis ir tuo, kaip žmogaus akis vizualiai interpretuoja skirtingas aprangos detales.

Naudodami įvairius raštus ir spalvas galite nesudėtingai užmaskuoti kūno vietas, kurios yra per plačios, o vilkėdami atitinkamus drabužių modelių – vizualiai paplatinti tas, kurios yra per siauros.

Trapecija

Vyro kūno forma trapecija Kūno forma – trapecija

Jeigu jūs turite tokią kūno formą, tuomet sveikiname – jūs laimėjote genų loterijoje ir galite dėvėti bet ką (žinoma, su sąlyga, kad drabužių dydis yra jums tinkamas).

Jeigu kitas formas turintys vyrai turi sukti galvą, kaip drabužių pagalba užmaskuoti per plačias savo kūno vietas bei vizualiai praplatinti tas, kurios yra per siauros, tai jums to daryti visai nereikia – idealios jūsų proporcijos leidžia vilkėti įvairių modelių, spalvų, raštų ir tekstūrų drabužius.

Kokius drabužius vilkėti

Languotas švarkas SUITSUPPLY
Languotas švarkas
Juostuotos kelnės AIMÉ LEON DORE
Juostuotos kelnės
Languotas paltas AMI
Languotas paltas
Dryžuoti marškiniai MR. P
Juostuoti marškiniai
Raudonas megztinis SUITSUPPLY
Raudonas megztinis
Mėlyni raštuoti marškineliai BLUE BLUE JAPAN
Raštuoti marškinėliai

Rinkitės spalvotus, su įvairiais raštais ir tekstūromis drabužius ar įdomesnio kirpimo modelius. Nebijokite eksperimentuoti, nes jūsų kūno forma tam puikiai tinka.

Žinoma, jeigu norite, galite vilkėti ir klasikinius drabužius, tačiau nepamirškite, kad ir kuriuos juos pasirinktumėte, jie turėtų būti tinkamo dydžio. Net ir turėdami tokią figūrą, neatrodysite gerai, jeigu vilkėsite per mažus ar per didelius drabužius.

Apverstas trikampis

Vyro kūno forma apverstas trikampis Kūno forma – apverstas trikampis

Šios kūno formos vyrų figūra yra panaši į apverstą trikampį arba „V“ raidę: labai platūs pečiai ir krūtinė, bei labai lieknas liemuo ir klubai. Geriausias tokios figūros pavyzdys – profesionalūs plaukikai.

Jei turite šią kūno formą, tuomet jūsų užduotis yra rengtis taip, kad viršutinė kūno dalis atrodytų siauresnė, o apatinė priešingai – platesnė. Kitaip tariant, stenkitės sumažinti pločių skirtumą tarp viršutinės ir apatinės kūno dalies, kad apverstas trikampis vizualiai taptų labiau panašus į trapeciją.

Kokius drabužius vilkėti

Languotos kelnės SUITSUPPLY
Languotos kelnės
Tamsiai mėlynas kostiumas SUITSUPPLY
Tamsiai mėlynas kostiumas
Plačios kelnės FOLK
Plačios kelnės
Megztinis V formos kaklu MR. P
Megztinis V formos kaklu
SUITSUPPLY
Dryžuotas megztinis
Megztinis reglano rankovėmis ALEX MILL
Megztinis reglano rankovėmis

Kelnės ryškiu raštu – vizualiai jūsų pečių, žinoma, jos nepasiaurins, tačiau ryškus kelnių raštas puikiai nukreips nuo jų dėmesį į save.

Švarkai be pečių pakietinimo – kadangi jūsų pečiai ir taip yra platūs, tai, vilkint švarką, jį rinkitės be pakietinimų pečiuose.

Platesnės kelnės –  tokio tipo kelnės padės vizualiai praplatinti apatinę jūsų kūno dalį ir ji neatrodys tokia liekna, palyginus su pečiais.

Megztiniai ir marškinėliai V formos kaklu – šios formos kaklo iškirptė vizualiai siaurins pečius bei nukreips dėmesį nuo jų žemyn.

Horizontalios linijos ties krūtine ir juosmeniu – tokio tipo marškinėliai ar megztiniai vizualiai platins krūtinę ir juosmenį, todėl pečiai atrodys kiek siauresni.

Megztiniai su reglano rankovėmis – taip vadinamos megztinio, palto ar kito drabužio rankovės, kurios yra vientisos su pečiais. Toks jų modelis jūsų pečius vizualiai siaurins bei darys juos nuožulnesnius.

Kokių drabužių nevilkėti

Ypač siauro kirpimo kelnės – su šiomis kelnėmis jūs dar labiau akcentuosite ir taip siaurą savo apatinę kūno dalį.

Švarkai su pakietintais pečiais – tokio tipo švarkai pridės papildomo pločio jūsų pečiams ir dar labiau pabrėš jau ir taip siaurą jūsų juosmenį.

Raštai ir detalės ties pečiais – jie nukreips dėmesį į ypač plačius jūsų pečius bei krūtine, tokiu būdu pabrėždami jų plotį ir disproporciją.

Megztiniai ar marškinėliai su horizontalia apykakle – tokios formos apykaklė tik dar labiau akcentuos jau ir taip plačius jūsų pečius.

Siauri švarko atvartai – kuo siauresni švarko atvartai, tuo labiau jie vizualiai platins jūsų pečius ir krūtinę, todėl, jei turite galimybę, švarkus rinkitės platesniais atvartais.

Stačiakampis

Vyro kūno forma stačiakampis Kūno forma – stačiakampis

Šios kūno formos vyrų figūra turi beveik vienodo pločio pečius, juosmenį ir krūtinę, todėl jų figūra yra labai panaši į stačiakampį, nes nėra matomo susiaurėjimo nuo pečių link klubų.

Jeigu jūsų kūno forma yra būtent tokia, tuomet jūsų pagrindinis tikslas, yra rengtis taip, kad pečiai ir krūtinė atrodytų platesni, o liemuo ir klubai siauresni. Tokiu būdu sukursite vyrišką, proporcingai atrodantį siluetą, vizualiai panašų į trapeciją.

Kokius drabužius vilkėti

Švarkas kietintais pečiais SUITSUPPLY
Švarkas kietintais pečiais
Slim fit kelnės POLO RALPH LAUREN
Slim-fit kelnės
Švarkas ir liemenė SUITSUPPLY
Drabužių sluoksniavimas
Storas megztinis MR P.
Storas įliemenuotas megztinis
Dryžuoti marškinėliai SUITSUPPLY
Dryžuoti marškinėliai
Crew neck megztinis SUNSPEL
Crew neck megztinis

Švarkai kietintais pečiais – pečiuose esantys pakietinimai padarys jūsų pečius vizualiai kiek statmenesnius ir platesnius, o įliemenavimas pasiaurins juosmenį ir klubus, tokiu būdu sukuriant trapecijos formos figūrą.

Slim-fit kelnės – tokio kirpimo kelnės (ypač su kantu) vizualiai pasiaurins jūsų kojas, todėl viršutinė kūno dalis atrodys kiek platesnė. Papildomas bonusas – kelnės aukštesniu liemeniu, kurios vizualiai prailgins kojas ir sutrumpins viršutinę kūno dalį, todėl ji taip pat atrodys platesnė.

Drabužių sluoksniavimas – puikus sprendimas šaltesniais metų laikais, kuomet vieną ant kito galite apsirengti kelis drabužius, tokiu būdu vizualiai praplatindami viršutinę kūno dalį – pečius ir krūtinę.

Storesni įliemenuoti megztiniai – tokie megztiniai, kaip ir drabužių sluoksniavimas suteiks daugiau apimties viršutinei kūno daliai, tačiau tik tuomet, jeigu jie bus įliemenuoti. Kadangi įsigyti tokių megztinių parduotuvėse yra pakankamai sunku, tai megztinį nuneškite siuvėjui, kuris jį pasiaurins.

Dryžuoti megztiniai ar marškinėliai – horizontalios linijos padės vizualiai praplatinti tiek pečius, tiek krūtinę. Tą patį efektą taip pat pasieksite, jei vilkėsite kelių, horizontaliai pereinančių spalvų megztinius, kur šviesiausia spalva bus ties pečiais, o tamsiausia – ties juosmeniu.

Crew neck megztiniai – jei mėgstate vilkėti megztinius, tuomet rinkitės tokius, kurie turės būtent tokio tipo kaklą, nes jie, priešingai, nei V formos kaklas vizualiai nesiaurins jūs pečių.

Kokių drabužių nevilkėti

Megztiniai ir marškinėliai V formos kaklu – tokio tipo marškinėlių ar megztinių reikėtų vengti, kadangi jie vizualiai siaurins jūsų pečius. Juos rekomenduojama vilkėti tik ant marškinių.

Drabužiai vertikaliomis linijomis – marškiniai, marškinėliai ar megztiniai, marginti aiškiai matomomis vertikaliomis linijomis sukurs liekninantį efektą ir dar labiau pasiaurins jūsų viršutinę kūno dalį.

Stačiakampio formos raštai ant krūtinės – kadangi jūsų figūra jau ir taip panaši į stačiakampį, tai panašių į ją raštų reikėtų vengti, nes jie tik dar labiau tai akcentuos šią formą.

Ypač siauri ar platūs drabužiai – per siauri drabužiai pabrėš lieknumą, o per dideli ne tik, kad nesuteiks vizualiai platesnės išvaizdos, tačiau dar ir negražiai kabės, tokiu būdu išryškindami liekną kūno sudėjimą.

Dvieiliai švarkai – nors šie švarkai tikrai atrodo šauniai ir stilingai, tačiau dėl savo formos iš sagų išsidėstymo tik pabrėš stačiakampio formą. Jei, visgi, tokio švarko tikrai norite, tuomet įsigykite jį nekietintais pečiais ir būtinai įliemenuotą.

Platūs švarko atvartai – kuo platesni švarko atvartai, tuo labiau jie vizualiai siaurina krūtinę ir pečius, todėl švarkus rekomenduojama įsigyti su kiek siauresniais ar standartinio pločio atvartais.

Trikampis

Vyro kūno forma trikampis Kūno forma – trikampis

Vyrų, kurie turi šią figūrą, pečiai ir krūtinė yra siauresni nei liemuo ir klubai, todėl vizualiai ši kūno forma yra panaši į trikampį.

Jeigu jūsų kūno forma būtent tokia, tuomet pagrindinis jūsų tikslas yra vizualiai platinti savo krūtinę ir pečius bei nukreipti dėmesį nuo juosmens ir klubų, kurie yra per daug platūs.

Kokius drabužius vilkėti

Švarkas kietintais pečiais SUITSUPPLY
Švarkas kietintais pečiais
Dryžuotos kelnės SUITSUPPLY
Dryžuotos kelnės
Vienaeilis kostiumas SUITSUPPLY
Vienaeilis kostiumas
Pereinančių spalvų megztinis INCOTEX
Pereinančių spalvų megztinis
Megztinis su vertikaliais dryžiais J. CREW
Megztinis vertikaliais dryžiais
Megztinis su dryžiais ant krūtinės TODD SNYDER
Megztinis su dryžiais ant krūtinės

Švarkai kietintais pečiais – kaip ir stačiakampio formos kūną turintiems vyrams, taip ir turintiems trikampio formos figūrą, šie švarkai padės vizualiai praplatinti pečius bei krūtinę.

Platesnės kelnės – tokio kirpimo kelnės gražiai susilies su platesniais klubais bei juosmeniu ir vizualiai juos kiek pasiaurins.

Vienaeiliai kostiumai – įliemenuotas, siauresnių ar standartinio pločio atvartų, pilnos bortuotės švarkas, vizualiai platins pečius bei krūtinę.

Pereinančių spalvų megztiniai – megztiniai su pereinančiomis spalvomis ar spalvų blokais, turinys viršuje šviesią, o apačioje tamsią spalvą, vizualiai siaurins pilvo sritį bei platins krūtinė ir pečius.

Vertikalios linijos – šiuo raštu marginti megztiniai ar kiti drabužiai padės sukurti vientisą siluetą, vizualiai pasiaurindami pilvo sritį.

Horizontalios juostos – šiuo raštu marginti megztiniai vizualiai platins pečius ir krūtinę, tačiau tik tuomet, kai raštas bus tik ties krūtine ar pečiais.

Kokių drabužių nevilkėti

Slim-fit polo marškinėliai ir megztiniai atlenkiamu kaklu – abu šie drabužiai vizualiai siaurins pečius ir išryškins platesnius klubus bei juosmenį.

Raštai ties juosmeniu – tokie drabužiai tik dar labiau atkreips dėmesį į jūsų pilvo sritį, todėl jų reikėtų vengti ir pasirinkti tokius, kurie raštus turės ties krūtine ar pečiais.

Ryškiaspalviai diržai – tokie diržai atkreips dėmesį pilvo sritį – kūno vietą, nuo kurios dėmesį kaip tik reikėtų stengtis nukreipti, todėl rinkitės juos tamsesnių spalvų arba nenešiokite apskritai.

Siauros kelnės – tokio kirpimo kelnės tik dar labiau pasiaurins jūsų kojas bei išryškins per platų juosmenį bei klubus, todėl jų venkite ir rinkitės kiek platesnio modelio.

Ovalas

Vyro kūno forma ovalas Kūno forma – ovalas

Vyrų, kurie turi šią formą, didžioji kūno masės dalis yra sukoncentruota centrinėje dalyje. Dėl šios priežasties, pečiai, rankos ir kojos dažniausiai atrodo neproporcingai lieknai, palyginus su liemeniu.

Jeigu jūsų kūno forma yra būtent tokia, tuomet pagrindinis jūsų tikslas yra suteikti pečiams pločio, o liemeniui – lieknumo, tokiu būdu sumažinant disproporciją tarp pečių, rankų, kojų ir liemens.

Kokius drabužius vilkėti

Tamsiai mėlynas paltas HUGO BOSS
Klasikinis paltas
Pilkos klasikinės kelnės SUITSUPPLY
Klasikinės kelnės
Dryžuotas kostiumas SUITSUPPLY
Dryžuotas kostiumas
Dryžuoti marškiniai SUITSUPPLY
Dryžuoti marškiniai
Petnešos SUITSUPPLY
Petnešos
Tamsiai mėlyni marškinėliai NN07
Tamsiai mėlyni marškinėliai

Pečių formą turintys drabužiai – drabužiai, turintys pečių struktūrą, suteiks viršutinei kūno daliai papildomo pločio ir sumažins disproporciją tarp jos ir juosmens bei klubų.

Klasikinio kirpimo kelnės – tokios kelnės ne tik gražiai gulės jas mūvint, tačiau su jomis bus ir gerokai patogiau, nei bandant įsisprausti į slim-fit kirpimo modelį.

Vertikalūs dryžiai – nesvarbu, ar tai būtų marškiniai, kostiumas ar megztinis – vertikalūs dryžiai visuomet bus geras sprendimas, kuris vizualiai pailgins ir palieknins jūsų siluetą.

Petnešos – naudojant jas kelnės ne tik geriau laikysis nei su diržu, tačiau jas taip pat galėsite mūvėti pakeltas aukščiau, tokiu būdu paslėpdami probleminę juosmens zoną.

Tamsios spalvos – tamsių spalvų marškiniai, megztiniai, švarkai ar kiti drabužiai vizualiai lieknina, todėl jie visuomet bus teisingas pasirinkimas.

Kokių drabužių nevilkėti

Ryškūs viršutiniai drabužiai – ryškių atspalvių marškiniai, megztiniai ar marškinėliai tik dar labiau atkreips dėmesį į pilvo sritį ir paryškins tai, kai reikėtų maskuoti.

Horizontalūs dryžiai – tinka tik tuo atveju, jeigu jie yra tik ties pečiais ar krūtine ir jokiu būdu ne ties juosmeniu.

Per siauri drabužiai – vienas iš blogiausių sprendimų, ką galite padaryti, norėdami atrodyti liekniau, nes vilkėdami juos tik dar labiau akcentuosite savo problemines vietas.

O kaip jūs rengiatės? Ar renkatės drabužius pagal savo kūno sudėjimą, ar į tai nekreipiate dėmesio? Pasidalinkite savo pastebėjimais ir nuomone komentarų sekcijoje!


Komentarų nėra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *