Kaip ir kada vilkėti apatinio trikotažo marškinėlius

Apatinio trikotažo marškinėlių dėvėjimo taisyklės ir patarimai

Apatinio trikotažo marškinėliai yra kaip dviašmenis kardas – tinkamai priderinti ir parinkti jie gali padėti susitvarkyti su prakaitu ar apsaugoti nuo šalčio, tačiau lygiai taip pat jų dėka galite patekti ir į labai nepatogias situacijas, kurių nesunkiai galite išvengti, jei žinosite pagrindines apatinio trikotažo marškinėlių derinimo ir dėvėjimo taisykles bei gaires.

Vilkėti ar nevilkėti?

Tai, ko gero, yra vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų, kuomet yra kalbama apie vyriškus apatinio trikotažo marškinėlius. O teisingi yra abu atsakymai – ir „Taip“ ir „Ne“, kadangi viskas priklauso tiek nuo konkrečios situacijos, tiek jūsų. Visgi, yra tam tikros situacijos, kurių metų marškinėlius rekomenduojama vilkėti.

 • Daug ir greitai prakaituojate. Šioje situacijoje apatinio trikotažo marškinėliai nors ir bus kaip papildomas aprangos sluoksnis, kurį vilkint, galbūt, bus kiek karščiau, tačiau jie sugers visą jūsų prakaitą. Tokiu būdų marškinėliai apsaugos marškinius nuo niekuomet nepageidaujamų prakaito dėmių ir neleis jiems išsipurvinti.
 • Turite plaukuotą krūtinę. Tai ypač svarbu tuomet, kai marškinius dėvite be kaklaraiščio, atsegtomis viršutinėmis sagomis. Žinoma, ši rekomendacija labiau aktuali pusiau oficialioje ar verslo aplinkoje. Jei atostogaujate prie jūros ir vilkite marškinius trumpomis rankovėmis, tai papildomai po jais tikrai nėra privaloma vilkėti apatinio trikotažo marškinėlių.
 • Kuomet šalta. Šaltuoju sezonu po marškiniais ar megztiniu vilkimi apatinio trikotažo marškinėliai tarnaus kaip papildomas, šilumą sulaikantis aprangos sluoksnis. Nors ir ploni, tačiau vilkimi po marškiniais ar megztiniu jie efektyviai sulaiko kūno šilumą, todėl jų dėka vėsioje patalpoje net ir vilkėdami tik kostiumą ar švarką jausitės gerokai šilčiau.

Apatinio trikotažo marškinėlių kaklo forma

Apatinio trikotažo marškinėliai crew neck kaklu HANRO
Marškinėliai crew neck kaklu
Apatinio trikotažo marškinėliai V formos kaklu HANRO
Marškinėliai V formos kaklu

Rinkdamiesi apatinio trikotažo marškinėlių kaklo formą turėkite omenyje, kaip ant jų vilkėsite marškinius – pilnai užsegtus kartu su kaklaraiščiu, ar prasegtus, be kaklaraiščio.

Crew neck kaklo forma. Jei marškinius vilkėsite su kaklaraiščiu, tuomet rinkitės marškinėlius klasikiniu kaklu. Šis patarimas yra ypač svarbus tuomet, kai vilkėsite baltus marškinius, kadangi tuomet marškinėlių kaklas bus prie pat kaklo, todėl nesimatys, jog po marškiniais vilkite apatinį trikotažą.

V raidės kaklo forma. Jei marškinius vilkėsite be kaklaraiščio, atsegtomis viršutinėmis sagomis, tuomet rinkitės apatinio trikotažo marškinėlius, turinčius V formos kaklą. Iškirptė turėtų būti pakankamai gili, kad apatinis trikotažas nesimatytų pro prasegtus marškinius.

Apatinio trikotažo marškinėlių spalva

Apatinio trikotažo marškinėliai balti RIBBED TEE
Balti apatinio trikotažo marškinėliai
Apatinio trikotažo marškinėliai šviesiai pilki RIBBED TEE
Šviesiai pilki apatinio trikotažo marškinėliai
Apatinio trikotažo marškinėliai kūno spalvos RIBBED TEE
Kūno spalvos apatinio trikotažo marškinėliai

Nors dažniausiai apie tai nepagalvojate, tačiau pati geriausia apatinio trikotažo marškinėlių spalvą yra ne balta, o ta, kuri yra artimiausia kūno spalvai, kadangi tuomet ji nepersišvies iš po marškinių. Tai ypač aktualu tuomet, kai vilkite baltus marškinius, kadangi tuomet nesimatys po apačia dėvimų apatinio trikotažo marškinėlių rankovių.

Tiesa, kūno spalvos apatinio trikotažo marškinėlių įsigyti tikrai nėra taip lengva, todėl galite pabandyti paeksperimentuoti su šviesiai pilkais – jie irgi turėtų persišviesti mažiau nei baltos spalvos marškinėliai.

O kokia jūsų nuomonė apie apatinio trikotažo marškinėlius? Ar mėgstate juos vilkėti ir, jei taip, tuomet kokius juos renkatės? Nepamirškite pasidalinti savo nuomone ir pastebėjimais komentarų skiltyje.


2 komentarai

 1. Sveiki, o kaip atskirti viršutinius marškinėlius nuo apatinių? Kartais jie nelabai kuo skiriasi.

  Kokio audinio geriausi apatiniai marškinėliai?

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 6 metai

   Pirmiausia tuo, kad jie būna sudėti skirtingose parduotuvių lentynose 🙂 Apatinio trikotažo marškinėliai dažniausiai būna gerokai plonesni, aptempti ir beveik visuomet sudėti į maišelius ar kito tipo pakuotes. Savo sudėtyje labai dažnai turi elastano, kurio dėka yra tamprūs, todėl gali būti geroka labiau aptempti. Geriausi yra tie, kurie pagaminti iš natūralių audinių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *