Kostiumas, kuris tinka

Kaip turėtų atrodyti tinkamo dydžio kostiumas

Tenka pripažinti, kad vyriškas kostiumas tapo tuo drabužiu, kuris yra dėvimas tik tada, kai reikia pasipuošti ir galbūt todėl didelė dalis vyrų pamiršo, kaip jis turėtų atrodyti tuomet, kai yra vilkimas. Deja, tačiau dažnai kostiumas ne tik, kad nepuošia vyro, tačiau priešingai – pabrėžia jo figūros trūkumus ir atrodo taip, lyg būtų pasiskolintas iš stambesnio ir aukštesnio draugo.

Jei norite to išvengti bei suprasti, kaip turėtų atrodyti gerai jums tinkantis kostiumas, pirmiausia reikėtų susipažinti su jo sudedamosiomis dalimis – švarku ir kelnėmis – ir kaip kiekvieną jų dalis turėtų atrodyti tuomet, kai ją vilkite.

Švarkas

Vyriškas švarkas, savo konstrukcija, yra vienas sudėtingiausių drabužių, todėl jame galima išskirti 14 pagrindinių detalių ir vietų, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį bei žinoti, kurios iš jų gali būti nesunkiai pakoreguotos siuvėjo, o kurių sutvarkyti beveik neįmanoma. Būtent nuo to priklauso, ar verta investuoti į naują kostiumą ar švarką, net, jeigu jo kaina ir atrodo labai patraukliai.

Švarko priekis

Priekinėje švarko dalyje galima išskirti 11 pagrindinių detalių ir vietų, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį, perkant ar siuvantis naują kostiumą ar švarką. Dalį jų galima nesunkiai pataisyti, tačiau kai kurių iš jų net ir pats nagingiausias siuvėjas negalės pakoreguoti, todėl, prieš pirkdami švarką ar kostiumą, atkreipkite į jas didesnį dėmesį.

1. Apykaklė

Švarko apykaklė, prigludusį prie marškinių apykaklės

Švarko apykaklė, tiek iš šonų, tiek iš nugaros turėtų gražiai gulėti ant marškinių apykaklės. Jei pastebite, kad tarp marškinių ir švarko apykaklių yra tarpas šonuose ar nugaroje, tai reiškia, kad švarko modelis jums netinka.

Kita bloga žinia yra ta, jog šios problemos sutvarkyti nelabai pavyks net ir siuvėjui. Taip, jis gali nuardyti visą apykaklę, ją bandyti pataisyti ir vėl prisiūti, tačiau galutinis rezultatas, ko gero, bus tik patenkinamas, o korekcijos kainuos tikrai nemažai.

Taigi, jeigu perkamo švarko apykaklė yra netinkama, reikėtų ieškoti kito švarko modelio nes tikimybės, jog ją pavyks sėkmingai pakoreguoti yra labai maža.

2. Pečių linija

Lygūs, prigludę švarko pečiai

Švarko pečiai turėtų gulėti prigludę prie jūsų pečių be jokių susiraukšlėjimų, įdubimų ar iškilimų. Susiraukšlėję ir nelygūs švarko pečiai, dažniausiai, būna dėl to, jog jie yra per dideli arba pati jų konstrukcija yra netinkama jūsų pečių formai.

Jeigu ši problema yra dėl to, jog švarko pečiai yra per dideli, tuomet ją kartais galite išspręsti pasimatuodami mažesnio dydžio švarką. Jei problema nedingsta, tuomet tikėtina, jog susiraukšlėję pečiai bus dėl nuožulnios jūsų pečių formos.

Šios problemos tvarkymas yra pakankamai sudėtingas darbas, dažniausiai, negarantuojantis gerų rezultatų. Švarką reikėtų nunešti geram siuvėjui ir su juo pasitarti – jei šios vietos taisymas kainuos brangiai, tuomet švarką geriau grąžinti atgal į parduotuvę ir pabandyti paieškoti kito, labiau tinkančio modelio.

3. Pečių plotis

Tinkamo pločio švarko pečiai

Švarko pečių plotis turėtų atitikti jūsų pečių plotį. Kitaip tariant, švarko pečių ir rankovės sujungimo siūlė turėtų baigtis ten, kur baigiasi jūsų pečiai.

Štai, kaip galite patikrinti ar jūsų švarko pečiai yra tinkamo pločio: vilkėdami švarką, atsistokite per 10-15 cm nuo sienos ir pamažu linkite link jos, lyg norėdami ją paremti pečiu. Jeigu sieną pirmiau paliečia švarko rankovės viršutinė dalis, tuomet švarko pečių plotis yra tinkamas. Jeigu pirmiau paliečia švarko petys, tuomet švarko pečiai yra per platūs.

Jei švarko pečių plotis yra gerokai per didelis, tuomet juos galima pabandyti kiek pasiaurinti. Priklausomai nuo švarko konstrukcijos, šią problemą net ir geras siuvėjas ne visuomet galės sutvarkyti, todėl, deja, kartais naujai įsigytą švarką ar kostiumą teks grąžinti į parduotuvę.

4. Rankovės galvutė

Švarko rankovės galvutė be įdubimų

Švarko rankovės galvute yra vadinama ta vieta, kur rankovės viršutinė dalis susijungia su švarko pečių pabaiga. Ši vieta visuomet turi atrodyti taip pat – lygi, be jokių horizontalių įdubų ar susiraukšlėjimų.

Dažniausiai pastebima problema šioje vietoje yra horizontalios įdubos (angliškai vadinamos divots), matomos net stovint neutralioje pozicijoje, nuleistomis rankomis. Jos gali atsirasti dėl keleto pagrindinių priežasčių: švarko pečiai yra per platūs ar, priešingai – per siauri arba jūsų pečiai yra per daug nuožulnūs. Jei ši problema atsiranda dėl pirmųjų dviejų priežasčių, tai ją išspręsti bus, dažniausiai, labai paprasta – pasimatuokite dydžiu mažesnį ar didesnį švarką ir įdubos turėtų dingti.

Jeigu priežastis yra nuožulnūs pečiai, tuomet problemos taip paprastai išspręsti nepavyks – tokiu atveju švarką reikia taisyti. Korekcija yra gana sudėtinga ir ją ne visuomet galima atlikti, todėl būtina pasiklausi siuvėjo ar jis galės šią vietą sutvarkyti bei, kiek tai kainuos, norint suprasti, ar verta švarką pirkti.

5. Rankovės nuolydis

Tiesi, be raukšlių švarko rankovė

Rankovės nuolydis yra kampas, kuriuo rankovė yra prisiūta prie pagrindinės švarko dalies. Šis kampas turėtų sutapti su natūraliai laikomų jūsų rankų kampu, todėl jums stovint neutralioje pozicijoje, rankovė turi gražiai, lygiai, be jokių susiraukšlėjimų ar nelygumų kristi žemyn.

Jei švarko rankovių kampas yra netinkamas, tuomet rankovės viršutinėje dalyje matysite raukšles – kairėje jos pusėje, jei jūsų rankos yra per daug atloštos atgal arba dešinėje – jeigu rankos per daug palinkusios į priekį.

Tokiu atveju švarką reikėtų nunešti siuvėjui ir pasitarti su juo ar jis galės pakoreguoti rankovės nuolydį. Ar tai bus brangu, priklausys, nuo švarko konstrukcijos ir siuvėjo kompetencijos.

6. Rankovės anga

Vyras vilki tamsiai mėlyną švarką

Nuo rankovės angos dydžio priklausys, kaip patogiai jausitės, vilkėdami švarką. Jei anga bus plati, iškirpta gerokai žemiau pažasties, tuomet, net ir nuo nedidelio rankų judesio (pavyzdžiui, sveikinantis rankos paspaudimu), švarkas kils į viršų kartu su visa rankove. Jei jis bus siaura, arti pažasties, tuomet jausitės gerokai patogiau ir laisviau.

Šią švarko detalę beveik visi kostiumų gamintojų daro gerokai per plačią, kad sukurti drabužiai tiktų įvairaus kūno sudėjimo vyrams. Visgi, jei pasiseks rasti švarką ar kostiumą su mažesnėmis rankovės angomis, būtinai jį pasimatuokite – iš karto pajusite skirtumą.

Rinkdamiesi švarką ar kostiumą turėkite omenyje, kad rankovės angos sumažinti nėra įmanoma, todėl matuodamiesi švarką nepamirškite pakilnoti rankų ir pažiūrėti, ar kartu su jomis nesikilnoja ir visas švarkas.

7. Rankovės plotis

Tinkamo pločio švarko rankovė

Švarko rankovės plotis turėtų būti toks, kad ranką galėtumėte lengvai sulenkti 90 laipsnių kampu – rankovė turėtų gražiai apglėbti viršutinę rankos dalį tačiau neveržti.

Jei rankovės bus per plačios, tuomet jos raukšlėsis ir negražiai kris žemyn. Jei jos bus per siauros, tada jums spaus rankas ir jausitės nepatogiai, kai jas judinsite.

Rankovių siaurinimas ar platinimas ne visuomet galimas, todėl prieš perkant švarką ar kostiumą geriau pasirinkti tą, kurio rankovės bus tinkamo pločio.

8. Rankovės ilgis

Kelis centimetrus iš po švarko išlindusios marškinių rankovės

Švarko rankovės turėtų būti tokio ilgio, jog iš po jų matytųsi išlindę marškinių rankogaliai. Rekomenduojamas išlindusių marškinių rankovių ilgis yra 1-2cm.

Prieš tikrinant, ar švarko rankovės yra tinkamo ilgio, reikėtų pažiūrėti, kad ir marškiniai nebūtų per ilgi ar per trumpi. Marškinių rankogaliai turėtų baigtis ten, kur prasideda nykščio sąnarys. Būtent todėl, matuojantis švarkus, visuomet rekomenduojama vilkėti marškinius.

Švarko rankovių ilginimas ar trumpinimas priklauso nuo to, ar yra pramuštos rankogalyje esančių sagų skylės. Jei taip, tuomet rankoves patrumpinti pavyks tik apie 2-3cm. Nepamirškite to, kai matuositės švarką.

9. Krūtinė is atvartai

Prigludusi švarko krūtinė ir atvartai

Švarko atvartai ir krūtinės dalis turėtų gulėti prigludę prie pat jūsų krūtinės. Neturėtų būti jokių susiraukšlėjimų ar nelygumų ties atvartais ar krūtine. Atvartai taip pat neturėtų būti išsilenkę į šonus.

Jeigu švarko krūtinė bus per didelė, tuomet ties pažastimis ir krūtine bus matomos vertikalios raukšlės. Jei ji bus per maža – atvartai bus pakilę nuo krūtinės, o ties pažastimis, ko gero, bus matomos horizontalios raukšlės.

Švarko krūtinė yra ta vieta, kurią retai kada įmanoma pakoreguoti, todėl į ją labai svarbu atkreipti dėmesį perkant naują kostiumą. Jei matuodamiesi matysite, kad švarko krūtinė yra per plati ar per siaura, galite iš karto pradėti ieškoti kito modelio.

10. Juosmuo

Įliemenuotas mėlynas švarkas

Švarkas turėtų būti liemenuotas nuo pat krūtinės pradžios iki klubų. Kitaip tariant, švarko siluetas turėtų būti ne vertikali, o išlenkta linija, atkartojanti juosmens kontūrus. Užsegus sagą, neturėtų būti matomų „X“ raidės formos linijų, susikertančių sagos užsegimo vietoje, kurios rodo, kad švarko juosmuo yra per siauras.

Juosmens korekcijos gali būti nesudėtingai atliktos siuvėjo, jeigu jos nėra didelės – 1-2cm. Jei švarkas yra tik šiek tiek per didelis ar per mažas, tuomet kartais pakanka tik persiūti sagas ir problema bus išspręsta. Jei korekcijų reikia didesnių, tuomet jos atliekamos siaurinant arba platinant švarką per siūles.

Bet kuriuo atveju, jei švarkui yra reikalingos korekcijos, reikėtų pasitarti su siuvėju, kuris galės tiksliau pasakyti, ar jas bus galima pakankamai lengvai atlikti, ar, visgi, to padaryti nepavyks ir reikės ieškoti naujo švarko.

11. Švarko ilgis

Tinkamo ilgio švarkas

Švarkas turėtų būti tokio ilgio, kad vizualiai padalintų vyrą į dvi lygias dalis, matuojant nuo kaklo iki žemės. Kadangi su liniuote šių atstumų niekas nematuoja, tai paprastesnis būdas padedantis nustatyti švarko ilgį yra šis: švarkas turėtų pilnai uždengti užpakalį nugaroje, o priekinė jo dalis turėtų būti tarp nykščio pradžios ir pabaigos. Lenkiant pirštus, jų galiukai turėtų paliesti švarko apačią.

Tinkamo ilgio švarkas turi padėti sukurti gražiai atrodančią proporciją tarp viršutinės ir apatinės kūno dalies, todėl švarkus matuokitės kartu su kelnėmis ir batais. Tokiu būdu matysite, ar švarko ilgis jums tinka.

Tinkamas švarko ilgis yra ypač svarbu, kadangi jo pakoreguoti yra beveik neįmanoma. Būtent todėl, renkantis švarką parduotuvėje, reikia atkreipti dėmesį į jo ilgį – jeigu švarkas yra per ilgas arba per trumpas geriau iš karto pradėti ieškoti kito modelio, nes tikimybė, jog jį pavyks pataisyti yra labai maža.

Švarko nugara

Nugarinėje švarko dalyje galima išskirti 3 pagrindines vietas, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį, perkant ar siuvantis naują kostiumą ar švarką.

12. Švarko nugara ties kaklu

Tamsiai mėlyno kostiumo nugara

Švarko nugara ties kaklu, kartu su apykakle turėtų būti prigludusi prie kaklo ir nugaros. Čia neturėtų būti jokių vertikalių ar horizontalių raukšlių.

Jeigu švarkas nėra iki galo tinkamas, šioje vietoje galima pastebėti horizontalias raukšles (angliškai vadinamą collar roll), kurios dažniausiai atsiranda dėl per daug statmenų pečių ar kiek per daug atloštos nugaros.

Šios švarko vietos korekcija dažniausiai yra nesudėtinga, todėl šią problemą turinti švarkas neturėtų jūsų sustabdyti nuo jo įsigijimo.

13. Švarko viršutinė nugaros dalis

Tamsiai mėlyno kostiumo nugara

Viršutinė švarko nugaros dalis turi būti prigludusi prie nugaros – neturiu matytis jokių raukšlių, įdubimų ar iškilumų.

Jeigu nugara bus per plati – matysis vertikalios raukšlės ir švarkas bus per laisvas. Jeigu ji bus per siaura – tuomet matysis horizontalios raukšlės, o švarkas bus aptemptas per nugarą, varžys judesius ir bus nepatogus.

Per plačią nugarą pakoreguoti problemų dažniausiai nebus, tačiau, jeigu nugara yra per siaura, ją praplatinti bus galima tik tiek, kiek bus palikta laisvos medžiagos, siuvant abi nugaros dalis kartu – maždaug apie 1 ar 2 centimetrus.

14. Švarko vidurinė nugaros dalis

Tamsiai mėlyno kostiumo nugara

Kaip ir viršutinė, taip ir apatinė nugaros dalis turi būti lygi, be raukšlių, įdubimų ar iškilimų bei prigludusi prie juosmens ir išsilenkusi pagal jo formą.

Jei ši švarko vieta bus per siaura, tuomet bus matomos horizontalios raukšlės. O, jeigu ji bus per plati, tuomet švarkas nebus prigludęs prie juosmens, bus per laisvas ir atrodys negražiai.

Ši švarko vieta koreguojama taip pat kaip viršutinė nugaros dalis – siaurinama arba platinama. Korekcijas taip pat riboja paliktos medžiagos kiekis švarko viduje, kurio dažniausiai pakanka, norint švarką praplatinti tik apie 1-2 centimetrus.

Tiesa, kartais raukšlės gali atsirasti ir dėl riesto užpakalio ar kitų priežasčių, kurias nustatyti galės kvalifikuotas kostiumų parduotuvės darbuotojas ar siuvėjas.

Kelnės

Tinkamo dydžio kostiuminės kelnės iš priekio ir užpakalio

Nors kostiuminės kelnės, žinoma, nėra tokios sudėtingos kaip švarkas, tačiau vietų, kurias reikėtų atkreipti dėmesį, norint suprasti, ar kelnės yra tinkamo dydžio tikrai yra. Didelė dalis jų gali būti nesunkiai sutvarkyta, tačiau kur kas geriau iš karto žinoti, kaip kelnės turi atrodyti jas mūvint, kad korekcijų reikėtų kuo mažiau.

1. Kelnių juosmuo

Tamsiai pilkų kostiuminių kelnių priekis

Kelnių juosmuo turi būti tokio pločio, jog mūvimos kelnės nesmuktų, tačiau ir neveržtų. Diržas turėtų tarnauti kaip aksesuaras, o ne priemonė, prilaikanti jūsų kelnes.

Per platų kelnių juosmenį siuvėjas dažniausiai gali nesunkiai pataisyti bent per vieną dydį, todėl parduotuvėje rastas, tačiau per platų juosmenį turinčias kelnes, tikrai galima įsigyti ir pasinaudoti siuvėjo paslaugomis.

Tuo tarpų per siaurą juosmenį galima pakoreguoti tik tiek, kiek ties siūlėmis bus palikta papildomos medžiagos.

2. Kelnių klubai

Tamsiai pilkų kostiuminių kelnių priekis

Ties klubais kostiuminės kelnės turi kristi lygiai, be horizontalių ar vertikalių raukšlių.

Jei kelnės bus per siauros, tuomet šioje vietoje bus matomos horizontalios raukšlės ir bus labai nepatogu sėdėti bei judėti. Kitas, labai geras ženklas, parodantis, jog kelnės ties klubais per siauros, yra atlėpusios šoninės kišenės.

Jei kelnės ties klubais bus per plačios, tada matysis vertikalios raukšlės ir bus daug perteklinės medžiagos, kuri atrodys labai negražiai ir akivaizdžiai parodys, jog kelnės yra per didelės.

3. Kelnių tarpukojis

Tamsiai pilkos kostiuminės kelnės iš priekio

Tinkamo dydžio ir modelio kostiuminių kelnių tarpukojis neturėtų nei spausti, nei būti nukaręs. Mūvint šias kelnes neturėtų būti nepatogumo jausmo stovint, einant ar sėdint.

Dažnai pasitaikanti problema – per giliai arba, priešingai, per mažai iškirptas tarpukojis. Pirmu atveju kelnės bus nukarusios ir atrodys negražiai, o antruoju – jausitės labai nepatogiai, nes kelnės ties tarpukoju verš.

Per daug iškirptą kelnių tarpukojį dažniausiai galima sutvarkyti, tačiau, jeigu jis bus iškirptas per mažai, jo pataisyti nepavyks, nes nebus papildomos medžiagos kaip jį padaryti aukštesniu.

4. Kelnės ties šlaunimis

Tamsiai pilkos kostiuminės kelnės iš priekio

Kostiuminės kelnės ties šlaunimis turėtų kristi lygiai ir nesudaryti vertikalių raukšlių, kurios atsiranda tuomet, jei jos būna per plačios. Mūvimos kelnės taip pat turi būti ne per siauros, patogios ir neveržti per šlaunis. Paprastas būdas tai patikrinti – atsisėsti ant kėdės dar parduotuvėje, matuojantis kelnes.

Jei kostiuminės kelnės ties šlaunimis yra kiek per plačios, tai jas pasiaurinti dažniausiai problemų nebus. Tačiau, jeigu kelnės yra per siauros, tuomet jas praplatinti pavyks tiek tiek, kiek bus palikta medžiagos ties siūlėmis. Dažniausiai tai bus tik apie 1-2cm, ko pakaks, jei kelnės bus tik šiek tiek per siauros, tačiau plačias šlaunis turintiems vyrams to neužteks.

5. Kelnės ties blauzdomis

Tamsiai pilkos kostiuminės kelnės iš priekio

Kostiuminės kelnės ties blauzdomis turi būti pakankamai plačios, kad neapsitemptų ir nesikabintų už blauzdos sėdint. Paprastas testas, kaip tai galima patikrinti – atsisėskite ant kėdės, atsistokite ir pradėkite eiti – kelnių klešnės turi lengvai nuslysti žemyn ir nelikti užsikabinusios už blauzdų.

Kelnių klešnių korekcijos ties blauzdomis yra analogiškos jų korekcijoms ties šlaunimis – pasiaurinti pavyks nesunkiai, tačiau praplatinti pavyks tiek tiek, kiek bus viduje palikta laisvos medžiagos. Beje, mūvint ilgas, iki kelių kojines, kelnės ties blauzdomis turėtų būti kiek platesnės nei įprastai, nes priešingu atveju jos liesis su kojinėmis ir nenusileis žemyn.

6. Kelnių ilgis

Tamsiai pilkos kostiuminės kelnės juodi batai

Rekomenduojamas kostiuminių kelnių ilgis yra toks, jog jos lengvai kristų ant batų priekyje, sukurdamos šiek tiek matomą klešnių lūžį. Žiūrint iš nugaros, kelnių klešnės turėtų kristi tiesiai, o kantas taip pat turėtų išlaikyti tiesią liniją ir nelūžti.

Jei kelnės kiek siauresnio kirpimo, tuomet jos gali būti ir dar trumpesnės. Kelnės, turinčios atvartus, dažniausiai būna kiek platesnio kirpimo ir gražiausiai atrodo tada, kai jų priekis vos liečia batą ir nesukuria lūžio priekinėje klešnės dalyje.

Beje, žemesnio ūgio vyrams, labiau nei kitiems, reikėtų vengti per ilgų kelnių, kadangi ties batais susidariusios klostės vizualiai juos dar labiau žemins.

7. Kelnių juosmuo nugaroje

Tamsiai pilkos kostiuminės kelnės iš nugaros

Kelnių juosmuo nugaroje turėtų būti lygus, be jokių horizontalių ar vertikalių raukšlių.

Horizontalios raukšlės dažniausiai atsiranda tuomet, jei kelnės yra pasiūtos didesnį ar labiau riestą užpakalį turinčiam vyrui. Jeigu raukšlės yra vertikalios tai reiškia, kad jūsų užpakalio plotis yra per siauras. Dažnai tokiu atveju kelnės smunka, nes per didelis būna ir juosmuo, todėl reikėtų pabandyti pasimatuoti dydžiu mažesnes kelnes.

8. Kelnių tarpukojis nugaroje

Tamsiai pilkos kostiuminės kelnės iš nugaros

Ši kelnių vieta turėtų gražiai apgaubti užpakalį. Neturėtų būti medžiagos pertekliaus ir vertikalių raukšlių, kelnės taip pat neturėtų „pjauti” tarpukojo.

Šios problemos atsiranda tuomet, kai kelnių užpakalio forma neatitinka jūsų užpakalio formos. Jei kelnių užpakalio iškirpimas bus per didelis – bus matomos vertikalios raukšlės, jei per mažas – kelnės jums „pjaus”. Pirmą problema tvarkoma kelnes siaurinant, o antra – platinant, tačiau tik tada, jei jų viduje bus palikta pakankamai medžiagos išleisti jas ties užpakaliu.

9. Kelnių užpakalis ir šlaunys

Tamsiai pilkos kostiuminės kelnės iš nugaros

Kelnių užpakalio ir šlaunų susijungimo vieta idealiu atveju turėtų būti lygi, tačiau nedidelės raukšlės irgi yra priimtinos.

Raukšlių atsiradimo priežastys gali būti labai įvairios – nuo per didelio ar per mažo užpakalio iki stovėsenos ypatumų. Tikslias priežastis identifikuoti galės siuvėjas, kuris taip pat pasakys, ar yra galimybė kelnes sutvarkyti.


15 komentarų

  1. Labai issami informacija 🙂 Laaaabai

  2. Sveiki, ar džinsinėms kelnėms taikomos analogiškos „ilgio” taisyklės?

    1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
      Algirdas Gricius
      Prieš 9 metai

      Sveikas, Tomai,

      Džinsų ilgis, dažniausiai, priklauso nuo jų modelio. Tarkim, skinny fit džinsai gražiausiai atrodo tuomet, kai jie yra trumpesni, vos ne iki kauliukų. Tuo tarpu tiesaus kirpimo, klasikiniai džinsai gali būti ir šiek tiek ilgesni, bei sudaryti klostes ties batais. Pagrindinė gairė, kurie yra gerai vadovautis yra tokia: kuo siauresni džinsai, tuo jie gali būti trumpesni.

      Beje, džinsus, kaip ir kitas kelnes, taip pat galima ir atraitoti, tokiu būdu keičiant jų ilgį.

  3. Ačiū už gerą, vertingą straipsnį. Gal galima būtų gauti trumpą atsakymą kuo skiriasi kostiumas nuo smokingo?

    1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
      Algirdas Gricius
      Prieš 9 metai

      Sveikas, Vinny,

      Apie smokingą gali paskaityti kitame straipsnyje.

  4. Ką daryti? Perkant kostiumą pastoviai susiduriu su viena problema. Jeigu švarkas tinkamas per pečius – tai visuomet per juosmeni (pilvą) buna perplatus. Arba atvirkščiai.

    1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
      Algirdas Gricius
      Prieš 8 metai

      Sveikas, Aurimai,

      Na, yra 3 būdai, kaip tai galima pakoreguoti:
      1. Nunešti švarką siuvėjui ir paprašyti, kad jis atliktų reikiamas korekcijas – švarką įliemenuotų.
      2. Ieškoti švarko, kuris būtų labiau liemenuotas.
      3. Siūtis švarką.

  5. Airidas Preikša
    Prieš 7 metai

    Dėkui Algirdai už fantastišką straipsnį!

  6. Patikrinti, ar švarko pečiai yra tinkami yra labai paprasta: vilkint švarką, reikėtų atsistoti per 10-15cm nuo sienos ir pamažu linkti link jos, lyg norint ją paremti pečiu. Jeigu sieną pirmiau paliečia švarko rankovės viršutinė dalis (toje vietoje, kur yra deltinis raumuo), tuomet švarko pečių plotis yra tinkamas. Jeigu pirmiau paliečia švarko petys, tuomet švarko pečių plotis yra per didelis

    Nelabai supratau???

    1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
      Algirdas Gricius
      Prieš 7 metai

      Sveiki, Remigijau,

      Štai, neblogas straipsnis, detaliau paaiškinantis apie švarko pečius.

  7. Prieš tikrinant, ar švarko rankovės yra tinkamo ilgio, reikėtų pažiūrėti, kad ir marškiniai nebūtų per ilgi ar per trumpi. Marškinių rankogaliai turėtų baigtis ten, kur prasideda nykščio sąnarys. Būtent todėl, matuojantis švarkus, visuomet rekomenduojama vilkėti marškinius.

    KUR PRASIDEDA NYKŠČIO SANARYS – KAS PER NESAMONĖ???

    1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
      Algirdas Gricius
      Prieš 7 metai

      Remigijau, specialiai jums pridedu paveiksliuką, kuriame galite matyti, kur yra nykščio sąnarys

  8. Arsiprašau – supratau rankos nykščio pirmas sanarys (kuris yra aukščiau).

  9. Štai, vienas paprastas būdas, kuris leis greitai išsiaiškinti, ar švarko krūtinė yra tinkamo dydžio: užsisegus švarką tarp sagos ir krūtinės turėtų būti galima įkišti sugniaužtą kumštį. Jei tai padaryti yra ypač sunku, tuomet švarkas, ko gero, yra per siauras, jeigu vietos lieka apsčiai – švarkas per platus.
    Tikrai – turėtų būti galima įkišti sugniaužtą kumštį?

  10. Puiku, dėkui už išsamią informaciją.
    Jos renkantis kostiumą tikrai kartais neįmanoma rasti vienoje vietoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *