Business casual aprangos kodas

Kaip apsirengti, kad darbe atrodytumėte stilingai

Business Casual aprangos kodas buvo sukurtas prieš beveik 30 metų JAV. Pagrindinis jo tikslas buvo supaprastinti darbinę aprangą, atsisakant formalaus kostiumo, tačiau išlaikant darbinei aplinkai tinkantį stilių. Nors šis tikslas ir išliko, tačiau laikui bėgant pats aprangos stilius evoliucionavo, keitėsi ir adaptavosi.

Aprangos pagrindai išliko, tačiau įvairios Business Casual aprangos kodo interpretacijos bei variacijos įnešė šiek tiek chaoso, kuris darbui biure skirtų drabužių pasirinkimą padarė sudėtingesniu. Taigi, kaip reikėtų rengtis pagal Business Casual aprangos kodą šiandien, jei norite darbe atrodyti profesionaliai ir stilingai.

Business Casual aprangos dalys

Šviesiai mėlyni marškiniai SUITSUPPLY
Šviesiai mėlyni marškiniai
Šviesios business casual kelnės SUITSUPPLY
Kostiuminės ir čino kelnės
Business casual batai ir bateliai SUITSUPPLY
Klasikiniai batai ir sportiniai bateliai

Pagrindinės Business Casual aprangos dalys yra šios:

  • Klasikiniai marškiniai. Klasikiniai, šviesesnių spalvų marškiniai bus puikus pasirinkimas, jei norėsite būti saugioje zonoje. Jei norite atrodyti įdomiau, tuomet galite pasirinkti klasikinius raštus – mažus langelius ar juostas – turinčius marškinius. Venkite ypač ryškių spalvų ir stambių raštų – jie kur kas labiau tiks laisvalaikio aplinkoje, nei darbe.
  • Kostiuminės ar čino kelnės. Kelnės tiks beveik visos, išskyrus džinsus. Galite rinktis populiariausias ir visais atvejais tinkančias medvilnines čino ar net kostiumines kelnes, kurios puikiai derės su bet kuriais turimais marškiniais, kuriuos įprastai vilkite prie pilno kostiumo.
  • Batai ar sportiniai bateliai. Prie Business Casual aprangos kodo tiks bet kurie klasikiniai batai, jeigu jie nebus per daug grubūs ar ryškių spalvų. Sportinius batelius galite derinti, tačiau jie turėtų būti minimalistiniai bei rudų ar kitų neutralių atspalvių.

Business Casual deriniai

Kadangi šis aprangos kodas dažniausiai yra taikomas darbinėje aplinkoje, tai pagrindinis jūsų tikslas – atrodyti profesionalai, tačiau tuo pačiu ir nenuobodžiai. Tamsių atspalvių deriniai visuomet bus saugus pasirinkimas, tačiau nelabai įdomus pasirinkimas, todėl nebijote į savo ansamblius įtraukti kiek daugiau spalvų. Ypač, šiltojo sezono metu.

Kelnės ir marškiniai

Kadangi šiame derinyje marškiniai bus jūsų pagrindinis viršutinis drabužis, jie privalo būti švarūs, nesuplyšę ir išlyginti. Susiglamžę ir nudėvėti marškiniai darbinėje aplinkoje tikrai nebus geras sprendimas.

Taip pat, kadangi kalba eina apie darbinei aplinkai skirtą aprangą, nepamirškite marškinių susikišti. Ištraukti marškiniai puikiai tiks laisvalaikiui, tačiau darbe, norėdami išlaikyti profesionalų įvaizdį, juos verčiau susikiškite.

Megztinis ir marškiniai

Šaltojo sezono metu savo aprangos derinius galite drąsiai papildyti dar vienu drabužių sluoksniu – megztiniu ar liemene. Jie net tik neleis sušalti, tačiau ir leis sukurti įdomesnių ir stilingesnių derinių.

Vilkėdami megztinį ar liemenę galėsite pasirišti ir kaklaraištį, kurio dėka tikrai išsiskirsite darbinėje aplinkoje, kadangi šis aksesuaras yra beveik visiškai užmirštas. Tikimybė, kad darbe sutiksite kolegą, kuris jį irgi ryšės, yra labai maža. Na, nebent jūsų darbe kaklaraištis yra privalomas.

Kelnės ir sportiniai bateliai

Nors anksčiau sportiniai bateliai darbe buvo tabu, tačiau dabar daugumoje biurų tai yra visiškai priimtina avalynė. Žinoma, prieš pradėdami avėti juos į savo darbą nepamirškite įsitikinti, kad tai daryti tikrai galite.

Taip pat nepamirškite, kad sportiniams bateliams darbinėje aplinkoje galioja visos tos pačios taisyklės, kaip ir klasikiniams batams – jie privalo būtų švarūs, nesudėvėti ir prižiūrėti. Ryškių spalvų irgi reikėtų vengti.

Šortai ir marškiniai

Šortai ir marškiniai? O kodėl gi ne. Ypač karštomis vasaros dienomis, kuomet darbe nėra kondicionierių ar tenka nemažą dalį laiko praleisti lauke, kepinant saulei. Tokiu oru marškinių ir šortų derinys yra tikras išsigelbėjimas, jei norite jaustis bent kiek vėsiau.

Jei į darbą nuspręsite eiti būtent su tokia kombinacija, tai turite ne tik būti tikri, kad šortai ir marškiniai jūsų darbe yra leidžiami, tačiau ir nepamiršti apie savo paties kojas – jei, pavyzdžiui, nesenai susižeidėte ir tai akivaizdžiai matosi, galbūt reikėtų rinktis kelnes, nes tikrai ne visi jūsų kolegos mėgsta analizuoti ir stebėti žaizdas.


Komentarų nėra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *