Vyriškų batų modeliai

Sužinokite, kaip vadinasi jūsų avimi batai

Vyrai dažnai stebisi moteriškų batų gausa ir pasirinkimu, tačiau pamiršta, jog vyriškų batų modelių taip pat yra labai įvairių, kurių kiekvienas turi tam tikras, tik jam būdingas savybes ir skiriasi savo išvaizda.

Vyriškus batus, pagal tai, kaip jie yra tvirtinami prie pėdos, galima suskirstyti į keturis tipus, kurių kiekvienas turi įvairius modelius.

Uždaro varstymo batai (closed lacing)

Uždaro varstymo batų pagrindinis skiriamasis bruožas yra tas, jog suvarsčius ir užrišus raištelius jie pilnai uždaro batą. Odinės bato dalys, į kurias yra suveriami raišteliai, pilnai apspaudžia keltį, paslepia liežuvį ir nepalieka tarp savęs jokio tarpo. Šis batų tipas yra labiausiai formalus ir geriausiai iš visų tinka avėjimui kartu su kostiumu.

Oksfordai (Oxford shoes)

Loake juodi oksfordai LOAKE
Oksfordai

Populiariausi, klasikiniai, uždaro varstymo batai, neturintys jokių papildomų išskirtinių savybių yra vadinami Oksfordais. Šie batai dėl savo uždaro varstymo ir aptakios formos yra labai formalūs (ypač, jeigu jie yra juodos spalvos), todėl juos rekomenduojama avėti kartu su kostiumu.

Auliniai Oksfordai (Oxford boots)

Meermin rudi auliniai oksfordai MEERMINAuliniai oksfordai

Uždaro varstymo batai, turintys aulą, yra vadinami auliniais Oksfordais (Oxford boots).

Vientisi oksfordai (wholecuts)

Loake rudi vientisi oksfordai LOAKE
Vientisi oksfordai

Tai modernūs ir išskirtinai atrodantys uždaro varstymo batai, kurie yra pagaminti iš vientiso odos gabalo – puikus sprendimas vyrams, ieškantiems solidumo ir išskirtinumo vienoje batų poroje. Kaip ir klasikinius Oksfordus, taip ir vientisus, rekomenduojama derinti prie kostiumo ar švarko.

Lakuotos odos oksfordai (patent leather shoes)

Loake lakuotos odos oksfordai LOAKE
Lakuotos odos oksfordai

Iš juodos lakuotos odos pagaminti Oksfordai yra skirti tik vienai progai – renginiui, kurio aprangos kodas yra Black Tie. Šie batai turėtų būti avimi prie juodų smokinginių kelnių – prie jokios kitos aprangos jie nedera.

Atviro varstymo batai (open lacing)

Atviro varstymo batai skiriasi tuo, jog jie turi pilnai neužsidarančias odines dalis, skirtas batų raišteliams suverti, kurios yra prisiūtos bato liežuvio šonuose, tiesiai ant batviršio. Suvarsčius ir užrišus batus šios dalys priglunda prie liežuvio, tačiau pilnai neužsidaro ir tarp jų lieka tarpai. Atviro varstymo batai, priklausomai nuo jų modelio, gali būti avimi tiek prie kostiumo, tiek prie kasdienės aprangos.

Derbiai (derbies)

Loake rudi derbiai LOAKE
derbiai

Populiariausias atvirai suvarstomų batų modelis, pasiūtas iš keleto atskirų odos gabalų. Derbiai yra vienas universaliausių ir lengviausiai derinamų batų modelių, tinkančių prie įvairaus stiliaus ir formalumo aprangos.

Auliniai derbiai (derby boots)

Loake rudi auliniai derbiai LOAKE
Auliniai derbiai

Atviro varstymo batai, turintys aulą, yra vadinami auliniais derbiais (derby boots).

Bliūkeriai (bluchers)

Loake tamsiai raudoni bliūkeriai LOAKEBliūkeriai

Tai atvirai suvarstomas derby batų modelis, pasiūtas iš vieno odos gabalo. Jis labai panašus į derbius, tačiau skiriasi tuo, jog ir batviršis, ir šonai yra pagaminti iš vientiso odos gabalo.

Bakai (buck shoes)

Loake - tamsiai rudi bakai LOAKE
Bakai

Bakais yra vadinami baltos, šviesiai pilkos ar rudos spalvos derbiai arba bliūkeriai, kurie yra pasiūti iš verstos odos arba nubuko. Tamsiai rudos spalvos modelis dar yra vadinamas purvinu baku (dirty buck).

Čaka (chukka)

Loake rudi čaka batai LOAKE
Čaka batai

Tai aulinių batų modelis, turintis derbio konstrukciją ir dvi arba tris eiles raišteliams skirtų skylių. Modelis, turintis tris eiles raišteliams skirtų skylių, dar kartais yra vadinamas Jurgio batais (George boots).

Dykumos batai (desert boots)

Loake rudi dykumos batai LOAKE
Dykumos batai

Tai Čaka batų modelio variantas, kuris nuo skiriasi tuo, jog yra pasiūtas iš nubuko (pašiaušta išorinė odos pusė) arba zomšos (pašiaušta vidinė odos pusė). Pavadinimas kilo nuo Antrojo Pasaulinio karo metais Didžiosios Britanijos kariuomenei sukurtų batų, kuriuos kariai avėjo Afrikoje.

Užsegami batai (strap on shoes)

Užsegami batai bneturi raištelių ir yra užsegami odiniais dirželiais su šonuose esančiomis sagtimis. Dažniausiai sagtys būna dvi, tačiau kai kurie batų modeliai turi ją tik vieną arba net tris.

Vienos sagties monkai (single strap monks

Loake rudi vienos sagties monkai LOAKE
Vienos sagties monkai

Šio modelio batai yra užsegami viena sagtimi. Tai kiek retesnis užsegamų batų modelis, kuris, dėl vienos masyvesnės sagties, patinka ne visiems, todėl, ko gero, ir nėra toks populiarus.

Dviejų sagčių monkai (double strap monks)

Loake rudi dviejų sagčių monkai LOAKE
Dviejų sagčių monkai

Dviejų sagčių monkai, turintys plonesnius dirželius ir mažesnes sagtis, atrodo elegantiškai ir išskirtinai, todėl yra ypač mėgstami Italijos vyrų.

Įsispiriami batai (slip on shoes)

Įsispiriamo tipo batai neturi nei raištelių, nei sagčių. Šie batai yra avimi, tiesiog, į juos įsispiriant. Tam, kad tai padaryti būtų patogiau, jie turi kur kas trumpesnį liežuvį ir gerokai didesnę ertmę pėdai įkišti, nei įprasti, atvirai ar uždarai varstomi batai.

Loaferiai (loafers)

Loake rudi loaferiai LOAKE
Loaferiai

Įsispiriami batai, turintys plačią, paaukštintą pakulnę. Dažniausiai būna su papildomais stiliaus elementais ant liežuvio: odinės ar metalinės dekoracijos arba odinė, skersai liežuvio einanti juosta.

Vairavimo batai (driving shoes)

Loake šviesiai mėlyni vairavimo batai LOAKE
Vairavimo batai

Ko gero, pats patogiausias iš visų įsispiriamų batų modelių. Specialaus guminio pado, turinčio nedidelius gumbelius, dėka su šiais batais ne tik patogu vairuoti automobilį, tačiau ir vaikščioti.

Denio/laivo batai (boat/deck shoes)

Loake šviesiai rudi laivo denio batai LOAKE
Denio/laivo batai

Denio batai, dažniausiai, turi dekoratyvinius raištelius, todėl jie priskiriami prie įsispiriamų batų tipo. Išskirtinė jų savybė – specialus neslystantis guminis padas, todėl jie puikiai tinka pasiplaukiojimui jachta ar burlaiviu.

Čelsiai (Chelsea boots)

Loake rudi Čelsiai LOAKE
Čelsiai

Įsispiriami, auliniai batai, turintys pakulnę ir elastinius įsiuvus šonuose, kurie leidžia juos patogiai ir greitai apsiauti ir nusiauti.

O kokius batus mėgstate avėti jūs? Gal yra modelis, kuris nebuvo paminėtas? Nepamirškite pasidalinti savo pastebėjimais ir nuomone komentaruose žemiau.


14 komentarų

 1. Sveiki, nusipirkau juodus lygios odos (be jokių skylučių ar pan.) monkus su dviem sagtimis. Parduotuvėje matuojantis jie gražiai atrodė prie tamsiai mėlynų džinsų. Tačiau teko rasti informacijos anglų kalba, kad tokie juodi monkai nedera su džinsais. Ar ši taisyklė nepajudinama?

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 9 metai

   Sveikas,

   Na, ne tiek monkai, kiek juoda spalva nedera prie tamsiai mėlynos spalvos. Tačiau, taisykles galima laužyti, jeigu žinai kaip jas laužyti stilingai 🙂

   Fashionbeans yra puikus straipsnis apie 9 taisyklių laužymą (nors ir ne su visomis sutinku): http://www.fashionbeans.com/2014/7-outdated-mens-style-taboos/ Taisyklė nr. 8 būtent ir yra apie tamsiai mėlynos ir juodos spalvų derinimą. Kai kurie deriniai tikrai šauniai atrodo.

 2. Ačiū už atsakymą. 🙂 Tiesą sakant, tą Fashionbeans.com straipsnį buvau peržvelgęs. O kaip apskritai dėl tokių batų derinimo prie džinsų? Sakykim, prie alyvuogių spalvos džinsų siaura apačia? Ar geriau juodus batus lygios odos paviršiumi palikti kostiuminių kelnių „draugijai”?

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 9 metai

   Na, monk strap batai tikrai nėra ypač griežti ar formalūs batai, kuriuos reikėtų avėti tik su kostiumu – juos laisvai galima derinti ir prie džinsų ar chinos. Visai kitaip būtų, jei avėtum juodus oxfordus.

   Visgi, spalvų derinimo prasme, juodus batus derinčiau tik prie pilkų ir mėlynų atspalvių. Nors ir tokiais atvejais mano asmeninis pasirinkimas beveik visuomet būtų rudų atspalvių batai 🙂

 3. Na, kaip tik ir norėjau rudų batų, bet va pasitaikė gera akcija ir šiaip patiko tos sagtys. 😀 Ir kaip tyčia juoda spalva. Ačiū už tokį kaip ir nuraminimą – žinosiu, kad turiu batus, kurie universalesni, nei galvojau iš pradžių. 🙂

 4. Dar kilo klausimas. 🙂 O jei batai be raištelių, netokie formalūs kaip oksfordai, bet ir neturi prisiūtos viršutinės dalies, būdingos derbiams? Ar tokie kaip nors vadinami? Turiu omeny tokią nesuvarstomą viršutinę dalį su elastine medžiaga: http://www.deichmann.com/LT/lt/shop/vyrams/vyrams-avalyne/00012701275495/Vyri%C5%A1ki*pusba%C4%8Diai.prod?r=5&c=3&st=PRODUCT&filter_cat=vyrams/vyrams-avalyne&s=8

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 9 metai

   Čia kaip ir įsispiriami (slip-on) batai, bet jie tikrai nelabai išvaizdūs. Deichmann parduotuvėje man apskritai neteko niekada matyti gražių batų.

 5. Juos paėmiau tik kaip pavyzdį. Kad ir kaip būtų keista, niekaip neatėjo į galvą, kad jie galėtų vadintis taip paprastai. 😀

 6. Sveiki,
  kaip visada, batai kelia įvairių klausimų. Šįkart nusipirkau rudus derby batus. Kulnai atrodo aukštoki, bet apsiavus vaizdas geras. Internete aptikau informacijos, kad kostiuminių batų kulnai neturėtų būti aukštesni nei 3 cm. Ar tas pats galioja ir derbiams? O gal tai tik subjektyvi kažkieno nuomonė? Išmatavus savuosius batus paaiškėjo, kad gale nuo kulno apačios iki pat bato odos yra apie 4 cm. Ar tai normalu, ar imti nervintis, kad pirkinys nenusisekęs? 😀

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 8 metai

   Sveikas,

   Labai įdomu būtų pamatyti, kaip jie atrodo iš tikrųjų. Pamatavau saviškius, tai max 3cm. 4cm teoriškai atrodo aukštoki.

   1. Nusiųsiu porą nuotraukų į vyrostilius el. paštą.

    1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
     Algirdas Gricius
     Prieš 8 metai

     Žinoma, atsiųsk.

 7. Nors… Štai ką rašo Fashionbeans:
  The addition of a chunky sole is one of the simplest and most effective ways of updating a classic silhouette.

  Nors čia labiau padas akcentuojamas, ne kulnas.

 8. Šie batai tai tikra vyriškos mados klasika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *