Vyriškų diržų gidas

Viskas, ką jums reikėtų žinoti apie vyriškus diržus

Vyriškas diržas savo konstrukcija tikrai sudėtingas aksesuaras – jis susideda iš metalinės sagties ir odinės ar iš kitos medžiagos pagamintos juostos, su pradurtomis nedidelėmis skylėmis, kurios naudojamos jam užsegti. Tačiau net ir tokie paprasti aksesuarai skiriasi savo išvaizda, konstrukcija bei apranga, prie kurios gali būti derinami.

Diržo juosta

Vyriškų diržų juostas, pagal tai, iš ko jos yra gaminamos, galima suskirstyti į dvi grupes: tos, kurios yra gaminamos iš odos ir tos, kurios gaminamos iš įvairių kitų medžiagų.

Nuo diržo juostos medžiagos kokybės priklauso kaip ilgai diržas tarnaus. Nuo jos taip pat ženkliai priklauso ir galutinė šio aksesuaro kaina.

Odinė diržo juosta

Carmina

Tai populiariausi diržai, kurių galima surasti įvairių spalvų bei modelių. Beveik visi jie gaminami iš odos ir labai retai iš jos pakaitalų.

Pagrindinis šių diržų juostų skirtumas – odos kokybė. Greitosios mados prekės ženklai, suprantama, naudoja prasčiausias žaliavas, kai, tuo tarpu, kompanijos, kurių pagrindinė veikla yra kokybiški vyriškai batai, diržų juostoms naudoja gerokai aukštesnės kokybės odas.

Būtent nuo naudojamos odos kokybės priklauso diržo kaina ir jo tarnavimo laikas. Pigūs, prastesnės kokybės diržas gali sutrūkinėti, atsiklijuoti ir tapti netinkamas naudojimui per pusę metų. Tuo tarpu iš kokybiškos odos pagamintas diržas, kaip ir kokybiški odiniai batai, tarnaus ne vienerius metus.

Medžiaginė diržo juosta

Anderson mėlynas pintas diržas Anderson

Labiau kasdienių diržų juosta gali būta gaminama ir iš kitokio tipo medžiagų – medvilnės, ar sintetinio pluošto. Ši juosta dažnai būna pinta, todėl jas turintys diržai neretai yra segami ne į specialias, tam skirtas skylutes, o tiesiai į tarpus tarp pintų juostelių. Tai diržui suteikia gerokai daugiau lankstumo ir leidžia jį pritaikyti skirtingame aukštyje mūvimoms kelnėms bei (ne)tikėtiems svorio pasikeitimams.

Diržo sagtis

Diržo sagtis dažniausiai yra gaminama iš vienos ar kitos rūšies metalo, kuris nudažomas sidabrine ar auksine spalva. Pirmasis variantas yra kur kas populiaresnis, kadangi jį lengviau priderinti prie kitų aksesuarų (laikrodžio apyrankės ar sąsagų), kurie taip pat, dažniausiai, būna sidabrinės spalvos.

Diržo sagtis pagal užsegimo tipą galima suskirstyti į penkias kategorijas.

1. Atvira užsegama sagtis

Meermin juodas diržas atvira užsegama sagtimi Meermin

Tai – populiariausias diržo sagties tipas. Ši sagtis susideda iš atviro stačiakampio rėmelio (apvalintais ar stačiais kampais) ir prie jo atskirai pritvirtintos ir judančios smeigės, kuri yra įsegama į vieną iš diržo juostoje esančių skylių. Jeigu diržo juosta yra pinta, tuomet ji smeigiama tiesiog į ertmę tarp supintų juostelių.

2. Uždara įspaudžiama sagtis

Hugo Boss diržas uždara įspaudžiama sagtimi Hugo Boss

Šios diržo sagties rėmelis yra uždaras ir jo vidinėje pusėje yra pritvirtinta smeigė, kuri yra įspaudžiama į vieną iš diržo juostoje esančių skylių. Smeigės antgalis būna kiek storesnis, kad neiššoktų iš diržo skylės, o pačiose diržo skylėse būna padarytos papildomos įpjovos, kad smeigė būtų galima lengviau įspausti.

3. Atvira įspaudžiama sagtis

Tom Ford juodas diržas atvira įspaudžiama sagtimi Tom Ford

Tai vienas retesnių diržo sagties variantų, kuomet jos rėmelis yra atviras, tačiau sagtis nėra užsegama, o veikia taip kaip ir uždaro tipo sagtis – smeigė yra įspaudžiama į vieną iš diržo juostoje esančių skylių.

4. Uždara užspaudžiama sagtis

Uniform Experiment mėlynas diržas su užspaudžiama uždara sagtimi Uniform Experiment

Ši sagtis neturi smeigės ir diržo juosta prie jos yra tvirtinama prakišant ją pro sagtį ir užspaudžiant norimoje vietoje. Šio tipo sagtys kartais dar turi kiek kitaip veikiantį mechanizmą – diržo juosta yra prakišama pro sagtį ir užtvirtinama, paslenkant sagtyje esantį metalinį strypelį.

5. Sagtis su žiedais

Prada tamsiai žalias diržas sagtis su žiedais Prada

Diržai su tokio tipo sagtimi yra fiksuojami ir užveržiami panaudojant du metalinius žiedus, į kuriuos yra įveriama diržo juosta.

Diržo plotis

Diržų plotis, dažniausiai, svyruoja nuo 2cm iki 4cm.:

 • Patys siauriausi diržai (2 – 2,5cm) geriausiai atrodys tuomet, kai bus derinami prie siaurų džinsų ar kelnių ir laisvalaikio aprangos derinių.
 • Vidutinio pločio diržai (2,5 – 3,5cm), yra patys universaliausi ir tiks prie bet kokio tipo kelnių. Renkantis diržą kostiumui jis turėtų patekti būtent į šį rėžį. Nuo 3 iki 3,5cm pločio vyriškas diržas puikiai tiks klasikiniam kostiumui. Kiek siauresnis gražiai atrodys su labiau liemenuotu, siauresniais atvartais ir trumpesnio ilgio kostiumu.
 • Platesni, nei 3,5cm diržai puikiai atrodo tuomet, kai yra derinami prie klasikinio modelio džinsų, flanelinių marškinių, storų vilnonių megztinių ir aulinių batų.

Diržo ilgis

Diržo ilgiai, dažniausiai, būna nuo 80 iki 120 cm, o vienas vyriškas diržas dydis nuo kito skiriasi 5cm. Renkantis diržą parduotuvėje ant jo, dažniausiai, bus parašytas vienas skaičius, pavyzdžiui, 85 ar 105. Šis skaičius nurodo atstumą nuo diržo sagties pradžios iki vidurinės diržo juostos skylės (jei diržas turi skyles).

JAV, Didžiojoje Britanijoje ir kitose ne metrinės sistemos matmenis turinčiose šalyse dydis bus žymimas coliais: 32, 34, 36 ir t.t. Norint paversti į centimetrus šį skaičių reikia padauginti iš 2,5.

Tinkamo ilgio diržas

Anderson tinkamo ilgio rudas diržas Anderson

Jei norite, kad vyriškas diržas būtų tinkamo ilgio, jį iš karto matuokitės įsiverdami į kelnėse esančias kilpas, o ne tiesiog užjuosdami ant liemens. Jeigu vyriškas diržas turi nelyginį išmuštų skylių skaičių, tuomet sagties smeigė turi užsisegti į vidurinę skylę. Dažniausiai tai bus 3-ioji. Kai kurie, labiau kasdienio tipo diržai turi lyginį skylių skaičių, kas yra šiek tiek universaliau, kadangi tuomet jį segti galima į vieną iš dviejų vidurinių skylių.

Anderson tinkamo ilgio mėlynas pintas diržas Anderson

Diržų, neturinčių skylių, tinkamą ilgį galima nustatyti labai lengvai – jis turi laisvai pralįsti tik pro pirmąją kelnių kilpą ir nesiekti antrosios.

Keičiamo ilgio diržai

Herring Shoes keičiamo ilgio diržas

Kadangi surasti diržą, kuris būti tinkamo ilgio, pavyksta ne visuomet, tai pamažu populiarėja keičiamo ilgio diržai, kuomet diržo sagtis prie diržo juostos yra tvirtinama specialiu varžtu ar keliais mažesniais varžteliais, kurie yra įsukami į specialiai tam tikslui išmuštas skyles diržo juostoje. Šis sprendimas labai lengvai leidžia bet kurį ilgą diržą pasitrumpinti.

Jei diržo sagtis yra prisiūta, o diržas yra per ilgas, tuomet jį galite nunešti batsiuviui, kad jis diržą patrumpintų. Jokiu būdu nebandykite mušti papildomų skylių patys, nes diržas nors ir užsisegs ten, kur reikia, tačiau bus gerokai per ilgas ir atrodys labai negražiai.

Dvipusis diržas

Ted Baker dvipusis diržas Ted Baker

Tai diržai, kurie yra dviejų spalvų ir turi persisukančią aplink savo ašį sagtį.

Visi tokio tipo diržai taip pat yra ir keičiamo ilgio, kadangi diržo sagtis tiek vienoje, tiek kitoje diržo juostos pusėje turi atrodyti vienodai. Šios sagtys yra tvirtinamos dviem nedideliais varžteliais, kurie pasislepia tuomet, kai vyriškas diržas yra įsiveriamas.

Visgi, toks universalumas turi ir vieną trukumą – turint tik vieną tokį diržą ir jį visuomet nešiojant, jis kur kas greičiau susidėvės. Būtent todėl dvipusius diržus rekomenduojama pirkti aukštesnės kokybės, kad jie ilgiau tarnautų.

Ar straipsnis atsakė į visus jūsų klausimus apie vyriškus diržus? Gal norite kažką sužinoti, apie ką nebuvo parašyta? Jeigu taip, tuomet nepamirškite užduoti savo klausimų ir pastebėjimų komentarų skiltyje žemiau.


10 komentarų

 1. Norėčiau pasiteirauti, pagal kokią aprandos detalę turėtų būti derinamas diržas? Ar pagal batus? Jei batai yra rudi, rašuoti, ar geriausia būtų derinti ir pintos odos diržą? Omeny turiu klasikinį stilių, prie mėlyno kostiumo. Ačiū.

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 8 metai

   Sveikas, Tomai,

   Jeigu vilki mėlyną, klasikinį kostiumą, tuomet diržas turėtų būti derinamas prie batų – kokios spalvos batai, tokios spalvos turėtų būti ir diržas. Jei batai nėra juodos spalvos, tuomet nėra būtina, kad diržo spalva būtų identiška batų – pakaks, jei tai bus panašus atspalvis. Beje, geriau tamsesnis diržas ir šviesesni batai, nei atvirkščiai.

   Pinto diržo nerekomenduočiau, nes kostiumas yra pakankamai solidus ir formaliai atrodantis aprangos derinys. Na, nebent, tai būti kiek labiau kasdienis medvilninis ar lininis kostiumas. Tuomet ir pintas diržas gražiai derėtų.

 2. ar projektas mires?

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 8 metai

   Martynai, tikrai ne 🙂

 3. Sveiki, norėčiau paklausti kokios pagrindinės diržų spalvos (arba tipai), kurias turėtų turėti kiekvienas vyras? Pasidarė įdomu, kadangi turiu tamsiai mėlynus batus. Taip įdomu ar verstos odos batus rekomenduojama derinti su verstis odos diržu ar tai nesvarbu? Dėkoju

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 8 metai

   Sveikas, Algi,

   Pagrindinės diržų spalvos yra juoda ir tamsiai ruda, kurios derinamos prie atitinkamų spalvų batų.

   Prie tamsiai mėlynų batų galima derinti tamsiai mėlyną diržą, tačiau tai nėra būtina. Manau, kad puikiai tiktų ir rudas.

   Prie verstos odos batų taip tikrai nebūtina derinti verstos odos diržo. Toks sprendimas labiau tinkamas formalesnei aprangai – kostiumui, kuomet norisi daugiau solidumo.

 4. Laba diena. Į kurią pusę veriamas diržas. Ąčiū.

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 8 metai

   Sveikas, Tomai,

   Diržas veriamas į kairę pusę – taip kaip matosi nuotraukose.

 5. Laba diena.Pie vasariniu plonos medziagos kelniu,spalvos sviesi chaki irGun Metal ar tinka pinti dirzai ir kokios spalvos? Taip pat kokia batu spalva. Aciu.

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 7 metai

   Labas vakaras, Benai,

   Prie vasarinių kelnių, tiek chaki, tiek tamsiai pilkų (Gun Metal, kiek žinau, yra tamsiai pilka spalva) pinti diržai tikrai tinka. Batai taip pat tinka beveik bet kokių spalvų – juodi, rudi, balti, tamsiai mėlyni.

   Diržo ir batų spalvas derinti tarpusavyje lengviausia tuomet, kai jos yra panašios. Juodas diržas su juodais batai, o rudas – su rudais. Avint baltus sportinius batelius diržą galima rinktis rudą, juodą, mėlyna ar pilką. Baltos spalvos diržo reikėtų vengti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *