Pėdutės – praktiškos ir stilingos kojinės

Kaip išsirinkti ir derinti vyriškas kojines pėdutes prie aprangos

Nors šių kojinių pavadinimas – pėdutės – gal ir skamba juokingai, tačiau karštomis vasaros dienomis jos yra nepamainoma aprangos dalis, kurios dėka galite atrodyti ne tik stilingai, tačiau ir jaustis gaiviau bei apsaugoti batus nuo prakaito.

Kaip pėdutės atrodo

Vyras maunasi kojines pėdutes

Tai plonos, specialaus kirpimo, vos pėdą ir jos šonus dengiančios kojinės. Įprastai mūvimos esant karštam orui su vasariniais įsispiriamais batais ar sportiniais bateliais, norint juos bei pačias pėdas apsaugoti nuo prakaito bei sukurti stilingai atrodančius vasarinius aprangos derinius.

Pėdutės, kaip ir bet kurios paprastos kojinės, sugeria pėdų prakaitą, padeda išvengti nemalonaus kvapo batuose, prailgina batų tarnavimo laiką ir palaiko higieną, apsaugodamos tiek pėdas, tiek batus nuo tiesioginio sąlyčio.

Kaip išsirinkti pėdutes

Jei šias kojines ruošiatės įsigyti pirmą kartą, atkreipkite dėmesį į kelias pagrindines jų savybes, nuo kurių priklausys, ar pėdutės patenkins jūsų poreikius ir jas noriai mūvėsite.

Pėdučių modelis

Skirtingų modelių kojinės pedutės SHEEC
Trijų modelių pėdutės

Pėdutės skiriasi pagal tai, kiek daug ar mažai jos yra iškirptos. Būtent nuo to priklauso, su kokiais batais jas galėsite mūvėti, nes kojinės kraštai neturėtų lįsti pro batų kraštus, tačiau ir neturėtų palikti nuogos, su batų besiliečiančios pėdos.

  • Mažiausiai iškirptas modelis tiks prie klasikinių batų ir sportinių batelių, kadangi didesnis kojinės plotas užtikrins, jog pėdos šonai ir keltis bus apsaugoti nuo tiesioginio sąlyčio su bato oda.
  • Klasikinės, vidutiniškai iškirptos pėdutės tiks prie vasarinių įsispiriamų batų, kurių batviršis yra trumpesnis nei suvarstomų batų, todėl kojinės krašteliai neišlys pro bato šonus.
  • Mažiausiai odą dengiantis modelis yra skirtas tiems batams, pro kurių kraštus išlenda net ir klasikinių pėdučių kraštai. Jei tokiu batus turite, tuomet šis modelis jiems idealiai tiks.

Kojinės kraštelis ties keltimi

Ant pėdos maunamos kūno spalvos kojinės pėdutės SHEEC
Plonas kojinės kraštelis

Beveik nepastebima, tačiau labai svarbi pėdučių detalė. Prieš pirkdami kojines, patikrinkite, kaip atrodo ties pėdos keltimi esanti juostelė. Jei ji bus kiek storesnė, apsiūta papildomais siūlais, tuomet yra labai didelė tikimybė, jog avint batus ji jums labai greitai nuspaust keltį ir teks vaikščioti per skausmus. Būtent todėl kojinių kraštai turi būti ploni ir lygūs, be jokių papildomų apsiuvimų.

Kaip derinti pėdutes

Pėdutes galite mūvėti beveik prie bet kokios aprangos – nuo laisvalaikio kostiumo iki sportinės aprangos. Ko gero, pagrindinė ir vienintelė derinimo taisyklė yra ta, jog mūvint šias kojines kelnės turėtų būti trumpesnės – ties ar šiek tiek aukščiau kulkšnies kauliuko. Tik tokiu atveju atrodysite stilingai ir tuo pačiu padėsite savo kulkšnims neperkaisti.


Komentarų nėra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *