Kaip išsirinkti pirmojo kostiumo spalvą

Ar jau nusprendėte, kokios spalvos bus jūsų pirmasis kostiumas?

Ruošiatės įsigyti savo pirmąjį kostiumą? O ar jau nusprendėte, kokios spalvos jis turėtų būti? Turbūt nenorite įsigyti tokio, kuris atrodys nuobodžiai, nestilingai ir kurio nelabai norėsite dėvėti ateityje.

Pradėję pirmojo kostiumo paieškas, ko gero, pastebėsite vieną labai akivaizdų faktą – visose, kostiumus parduodančiose parduotuvėse, vyrauja dvi pagrindinės spalvos: vidutinių ar tamsių atspalvių mėlyna ir pilka. Kartais jas papildo ir juoda, tačiau mėlynos bei pilkos pasirinkimas visuomet būna plačiausias.

Taigi, visai logiška, kad pirmasis kostiumas ir turėtų būti kažkurios iš šių spalvų. Tačiau, kurios?

Mėlynas kostiumas

Panaršius daugumą forumų, kuriuose diskutuojama, kokia turėtų būti pirmojo kostiumo spalva, ar paskaičius stilisto patarimus, mėlyna bus viena iš dažniausiai minimų spalvų.

O taip yra todėl, kad mėlynas kostiumas yra labai lengvai derinamas prie kitų aprangos dalių: prie jo tinka beveik bet kurios spalvos batai, marškiniai ir kaklaraiščiai. Šios savybės dėka mėlynam kostiumui galima sukurti daug įvairių kombinacijų, kurių kiekviena atrodys vis kitaip.

Šios spalvos kostiumas taip pat nereikalauja jokių papildomų aksesuarų, jei norite, kad jis atrodytų gerai. Faktiškai, jums pakanka tik apsirengti baltus marškinius, mėlyną kostiumą bei rudus batus ir visas ansamblis jau atrodys stilingai.

Platus mėlynos spalvos kostiumų pasirinkimas vyriškų drabužių parduotuvėse taip pat leis jums greitai ir lengvai atrasti būtent tą, jums labiausiai patinkantį, atspalvį. Juk visuomet norisi išsirinkti tą, kuris atrodys būtent taip, kaip norite jūs, o ne „iš bėdos”.

Taigi, mėlyną kostiumą rinkitės tada, kai norite maksimalaus universalumo bei nenorite per daug sukti per galvos, ką, kaip ir su kuo derinti.

Pilkas kostiumas

Pagrindinis mėlynojo kostiumo konkurentas – pilkas kostiumas. Stiliaus mėgėjai ir žinovai turbūt amžinai ginčysis, kuris iš jų, visgi, turėtų būti pirmasis kostiumas, vardindami vienos ir kitos spalvos privalumus ir skrupulingai ieškodami trūkumų.

Universalumu pilkasis kostiumas tikrai niekuo nenusileidžia mėlynajam – prie jo irgi dera visų spalvų batai, marškiniai bei kaklaraiščiai. Taigi, ir vilkėdami pilką kostiumą galėsite sukurti stilingu, skirtingai atrodančius ansamblius.

Kai kurie stilistai teigia, jo mėlynas kostiumas yra labiau tinkamas vyresniems, o pilkas – jaunesniems vyrams. Pagrindinis argumentas – vilkėdamas mėlyną kostiumą vyras atrodo jauniau, o pilką – brandžiau. Teisybė tai ar ne, galite patikrinti labai paprastai – tiesiog, pasimatuokite abiejų spalvų kostiumus.

Mažiau ginčytinas argumentas yra tas, jog, norint sukurti stilingą ansamblį, pilkas kostiumas yra labiau reiklus papildomoms detalėms. Jei mėlynam kostiumui pakankam baltų marškinių, tai pilkam, ko gero, bus reikalingas papildomas akcentas – kaklaraištis, nosinaitė ar marškinių raštas.

Būtent todėl pilkas kostiumas puikiai tiks vyrams, kurie į jį žiūrės ne kaip į daiktą, kurį tiesiog reikės apsivilkti, o į naują galimybę pakelti savo stiliaus kartelę.

Juodas kostiumas

Trečioji alternatyva – juodas kostiumas. Nors ir nėra toks universalus bei lengvai derinamas kaip mėlynas ar pilkas, tačiau tam tikrose situacijose jis gali tapti ypač geru sprendimu.

Pavyzdžiui, laidotuvių ar Black Tie Optional renginio metu juodos spalvos kostiumas būtų pats geriausias pasirinkimas ir nei tamsiai mėlynas ar tamsiai pilkas kostiumas taip gerai neatrodytų ir netiktų tose situacijose.

Neformalioje aplinkoje juodą kostiumą dėvėti taip pat galite, tačiau atsižvelkite į savo odos spalvą – jei esate tamsesnio gymio ar įdegęs juodas kostiumas puikiai tiks, tačiau, jei turite baltą odą, geriau rinkitės mėlynos ar pilkos spalvos kostiumą.


3 komentarai

 1. Sveiki,
  straipsnyje rekomendavot SuitSupply internetinę parduotuvę, bet kalbant apie dydžio neatitikimą įsigyjant kostiumą internetu, prieš tai realiai jo nepasimatavus yra gan rizikinga, tad manau, kad geresnis sprendimas būtų tai atlikti realiai.

  Gal būt turite kažką rekomenduoti Lietuvoje, kur būtų galima rasti panašios kokybės/kainos kostiumus? Konkrečiai sudomino šis variantas – http://tinyurl.com/n5jc84v na, bet žinoma prieš apsiperkant būtų puiku jį pasimatuoti, tad vėl gi pasikartosiu – kur būtų galima rasti kažką panašaus? 🙂

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 9 metai

   Sveiki Eimantai,
   Gera žinia yra ta, kad Suitsupply parduotuvė yra ir Vilniuje, Europos prekybos centre. Manau, kad geriausias sprendimas būtų ten pačiam nuvykti. Kostiumų pasirinkimas ten tikrai labai didelis. Darbuotojai profesionalūs, o parduotuvėje dirbančios siuvėjos vietoje galės atlikti nedideles korekcijas, kad kostiumas dar geriau tiktų. Beje, ten taip pat galima kostiumą ir pasisiūti.

 2. Mūsų šalyje gerai jau vien tai kad apskritai perkamas kostiumas, o kokia jo spalva ne taip jau ir svarbu. Kadangi pas mus iš mados niekaip neišeina treningai ir rūbai kuriuos apsirengęs tautietis atrodo kaip einantis i bulviakasi. Sveikinu kiekviena nusipirkusi kostiumą, kad ir kokios spalvos pirkinys bebūtų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *