Vyriškų marškinių modeliai

Kaip išsirinkti tinkamo modelio marškinius

Gražių ir tinkamo modelio marškinių išsirinkimas parduotuvėje neretai tampa sunkiu uždaviniu. Skirtingi vyriškų marškinių pasiuvimo modeliai gali sukelti galvos skausmą – kuo jie skiriasi ir kurie labiausiai tinka jūsų kūno sudėjimui?

Tam, kad tai padaryti būtų lengviau, susipažinkite su keturiais pagrindiniais marškinių sukirpimo modeliais ir jų savybėmis, kurios marškinių pirkimo procesą padarys greitesniu ir paprastesniu.

Stipriai liemenuoti marškiniai (extra/super slim fit, super fitted)

Stipriai liemenuoti marškiniai

Tai pats siauriausias marškinių modelis, kuris geriausiai tiks liekno sudėjimo vyrams. Moderniai atrodantys ir maksimaliai prie kūno priglundantys šie itin siauro modelio marškiniai gražiai atrodys tiek vilkimi kartu su kostiumu ar švarku, tiek patys vieni karštomis vasaros dienomis.

Akivaizdu, kad dėl siaurumo šie marškiniai nebus labai patogūs tuomet, jei daug judate. Tiesa, kai kurie gamintojai, kad išspręstų šią problemą, renkasi medžiagą su keliais procentais elastano, kuris suteikia marškiniams papildomo tamprumo bei komforto.

Šio modelio marškiniai – puikus sprendimas jei esate liekno kūno sudėjimo ir kitų modelių marškiniai jums būna per platus per pečius, krūtinę ar liemenį.

Liemenuoti marškiniai (slim fit, body fit, fitted)

Liemenuoti marškiniai

Tai pats populiariausias vyriškų marškinių modelis. Jie yra tarpinis variantas tarp nepriekaištingos išvaizdos bei patogumo ir tiks didžiajai daugumai lieknų ir vidutinio sudėjimų vyrų.

Dėl šio modelio populiarumo asortimentas parduotuvėse yra ypač platus, todėl, jei šio modelio marškiniai jums tinka, susirasti patinkančius marškinius bus tikrai nesudėtinga. Beje, jei šio modelio marškiniai bus kiek per platūs, siuvėjas nesunkiai galės juos pasiaurinti ar papildomai įliemenuoti.

Kadangi šis marškinių modelis yra ypač populiarus, tai ir jų variacijų yra labai daug – kiekvienas juos gaminantis prekės ženklas naudoja šiek tiek skirtingus lekalus. Dėl šios priežasties atsirinkite tų gamintojų marškinius, kurie jums tinka labiausiai ir neskubėkite pirkti, prieš tai marškinių nepasimatavę.

Mažai liemenuoti marškiniai (tailored fit, modern fit, contemporary fit)

Mažai liemenuoti marškiniai

Kadangi vyrų kūno sudėjimas būna skirtingas, tai marškinių gamintojai siūlo modelių, tinkančių ir kiek stambesnio kūno sudėjimo vyrams ar vyrams, mėgstantiems, kad marškiniai būtų patogūs ir nevaržytų judesių.

Marškiniai platokomis rankovėmis, krūtine, pečiais ir gerokai mažiau įliemenuoti bus patogūs ir gražiai tiks vidutinio sudėjimo, nedidelį pilvuką turintiems ar stambesnio kūno sudėjimo vyrams. Tiesa, parduotuvėse šio modelio pasirinkimas yra gerokai mažesnis, todėl surasti patinkančios spalvos ar rašto marškinius gali būti kiek sudėtingiau.

Neliemenuoti marškiniai (regular fit, relaxed fit, classic fit)

Neliemenuoti marškiniai

Paskutinis, tačiau tikrai ne prasčiausias modelis yra visai neliemenuotas. Jis labiausiai primena marškinius, kuriuos vyrai vilkėdavo kiek ankstesniais laikais – visiškai neliemenuoti, platūs ir laisvomis rankovėmis. Šis modelis dar ir dabar yra gana populiarus JAV.

Šio modelio marškiniai neturi įsiuvų apatinėje nugaros dalyje, tačiau neretai turi juos viršutinėje – ties pečiais. Šio sprendimo dėka marškiniai tampa kur kas patogesni ir laisvesni vyrams, turintiems viršsvorio pilvo srityje.

O kaip jums sekasi surasti sau tinkančius marškinius marškinių modelius? Ar turite suradę vieną prekės ženklą, visuomet juo pasitikite ir perkate to jo gaminamus marškinius, ar vis dar bandote atrasti tą, kurio marškiniai jums tiktų labiausiai? Nepamirškite pasidalinti savo patirtimi ir pastebėjimais komentarų skiltyje!


5 komentarai

 1. Sveiki,

  o ką pagal taisykles reikėtų dėvėti po marškiniais? Trikotažinius marškinėlius su/be rankovių?

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 8 metai

   Sveikas, Adoni,

   Jeigu po marškiniais nori dėvėti marškinėlius, tai geriausia būtų juos pasirinkti su rankovėmis. Kodėl? Todėl, kad trikotažiniai marškinėliai su rankovėmis papildomai dar apsaugos ir nuo prakaito pažastyse.

 2. Labas, bet kodėl neaprašyra ( stove ) marškuniu apykaklė.

 3. Sveiki! Būtų įdomu sužinoti, kokius pats esate atradęs marškinių gamintojų prekių ženklus, kuriais labiausiai pasitikite? Kokius gamintojus galite rekomenduoti? Ar renkatės itališkus ar angliškus, o gal kitokius marškinius? Anksčiau marškinius dažniausiai pirkdavau įprastose parduotuvėse, o neseniai atradau Vilkmą, gaila tik, kad Vilniuje jie neturi parduotuvės, tad tenka pirkti internetu nesimatavus. Tas pats ir su atrastais užsienio gamintojais – Eton, Hawes & Curtis ar Charles Tyrwhitt.

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 7 metai

   Labas vakaras, Tadai,

   Pats marškinius ilgą laiką pirkau iš Gagliardi, prikaupiau pilną spintą ir dabar kažkaip naujų jau nebereikia. Susipažinau su Vilkma ir ten pabandymui pasisiuvau bespoke marškinius. Galiu pasakyti, kad galutinis rezultatas pranoko lūkesčius – tai geriausiai atrodantys marškiniai iš visų mano turimų. Eton, H&C ar CT dar bandyti neteko, tad nelabai galiu kažką apie juos pasakyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *