Kaip derinti kojines prie aprangos

Kojinių ir aprangos derinimo taisyklės bei gairės

Kokios spalvos kojinės prie kokių spalvų kelnių ir batų dera geriausiai? Klausimas, kurį, turbūt, sau užduodate ne ypač dažnai, tačiau atsakymas į jį tikrai nėra „prie visų kelnių tinka juodos kojinės”.

Prieš pradedant analizuoti, kaip derinti kojines, susipažinkite su keletu taisyklių ir gairių, kurios galioja mūvint bet kokias kojines:

 • Kojinių ilgis – mūvimų kojinių ilgis turėtų būti toks, kad sėdint užsikėlus koją ant kojos nebūtų matoma nuoga blauzda.
 • Kojinių medžiaga – kuo oficialesnė apranga, tuo plonesnės ir kokybiškesnės turėtų būti ir mūvimos kojinės. Tuo tarpu su džinsais ar kitomis kasdienėmis kelnėmis, gali būti mūvimos ir paprastesnės, storesnės kojinės.
 • Juodos kojinės – juodos kojinės tinka tik prie juodų arba tamsiai pilkų kelnių ir neturėtų būti mūvimos prie jokios kitos spalvos kelnių.
 • Baltos kojinės – baltos kojinės yra skirtos sportui ir turėtų būti derinamos tik prie sportinių kelnių arba šortų. Prie baltų ar ypač šviesios spalvos kelnių kur kas geriau tiks šviesiai pilkos ar smėlio spalvos kojinės.

Priklausomai nuo aplinkos bei vilkimos aprangos, kojines galite derinti, vadovaudamiesi žemiau esančiais patarimais ir pavyzdžiais.

Vienodos spalvos kojinės ir kelnės

Juodos kojinės, kelnės ir batai
Tamsiai mėlynos kojinės ir kelnės, juodi batai
Žalios kelnės, tamsiai žalios kojinės, rudi batai
Pilkos kojinės ir kelnės, rudi batai

Tai labiausiai oficialus ir lengviausiai pritaikomas kojinių derinimo variantas, kuomet jų spalva yra parenkama tokia pati ar labai panaši į kelnių. Tokia kombinacija geriausiai tinka tuomet, kai vilkite kostiumą ir norite atrodyti solidžiai bei elegantiškai.

Žinoma, nereikia persistengti ir bandyti parinkti kojines identiškos kelnėms spalvos, nes to padaryti net nelabai ir bus įmanoma, kadangi kelnių ir kojinių medžiagos bei audiniai visuomet skirsis. Puikiai atrodys ir tos kojinės, kurios bus kiek tamsesnės nei kelnės ar šiek tiek kitokio atspalvio.

Skirtingų spalvų kojinės ir kelnės

Tamsiai pilkos kelnės, tamsiai raudonos kojinės ir rudi batai
Pilkos kelnės, tamsiai mėlynos kojinės ir juodi batai
Tamsiai pilkos kelnės, žalios kojinės ir rudi batai
Pilkos kelnės, mėlynos kojinės ir rudi batai

Jei kelnių spalvos kojinės atrodo nuobodžiai, tuomet galite jas mūvėti ir tokios spalvos, kuri derėtų su kelnių bei batų spalva. Saugiausias variantas – pilkos bei mėlynos spalvos kojinės, kurios tiks prie visų spalvų kelnių.

Jeigu norite įdomesnio sprendimo, tuomet rinkitės kiek įdomesnes ir ryškesnes kojines – žalias, raudonas, violetines ar kitas spalvas. Kuo kojinių atspalvis bus tamsesnis, tuo jas derinti bus lengviau, nes jos ne taip stipriai kontrastuos su kelnių bei batų spalvomis.

Kojinės prie šviesių kelnių

Šviesios kelnės, mėlynos kojinės, rudi batai
Šviesios kelnės, žalios kojinės ir rudi batai
Šviesios kelnės, pilkos kojinės ir rudi batai
Šviesios kelnės, šviesios kojinės ir rudi batai

Nors šviesios kelnės dažniausiai yra mūvimos vasara ir batai prie jų įprastai yra avimi kartu su pėdutėmis, tai tikrai nereiškia, kad prie šių kelnių negalite mūvėti įprastų vyriškų kojinių.

Prie šviesių kelnių, be abejo, galite avėti šviesias (tik ne baltas) kojines, tačiau lygiai taip pat galite jas priderinti ir kiek tamsesnes, tokiu būdu sukurdami spalvingas ir stilingas trispalves kombinacijas tarp kelnių, kojinių bei batų.

Ryškių spalvų kojinės

Tamsiai pilkos kelnės, žalios kojinės, rudi batai
Mėlynos kelnės, raudonos kojinės, rudi batai
Pilkos kelnės, violetinės kojinės, rudi batai
Pilkos kelnės, šviesiai mėlynos kojinės, rudi batai

Ryškių spalvų kojinės – maksimalus stiliaus akcentas, kuris patiks ne visiems, tačiau tikrai garantuos aplinkinių dėmesį. Jei ryškiaspalvį kaklaraištį ryšinti vyrą sutikti galite gana retai, tai mūvinti spalvotas kojines išvysite dar rečiau.

Jei ryškias kojines apsimauti nuspręsite ir jūs, nepamirškite, kad tai bus ypač gerai matomas jūsų aprangos akcentas, todėl reikėtų vengti kitų išsiskiriančių aksesuarų – ryškių kaklaraiščių ar švarko nosinaičių.

Raštuotos kojinės

Tamsiai pilkos kelnės, tamsiai mėlynos taškuotos kojines, juodi batai
Šviesiai rudos kelnės, šviesiai rudos raštuotos kojinės, rudi batai
Mėlynos kelnės, raudonos raštuotos kojinės, rudi batai
Mėlyni džinsai, mėlynos raštuotos kojinės, rudi batai

Jei spalvotos kojinės jums yra kiek per ryškus sprendimas, o vienspalvės tamsios – per daug nuobodu, tuomet galite pasirinkti ne ką mažiau įdomią bei stilingą alternatyvą – kojines, margintas įvairiais raštais.

Derindami raštuotas kojines vadovaukitės vienu paprastu patarimu – nors viena kojinėse esanti spalva turėtų derėti prie kelnių ar kitos aprangos dalies. Tokia kojinių ir kelnių kombinacija visuomet atrodys stilingai bei darniai.

O kuriuos kojinių ir aprangos derinius labiausiai mėgstate jūs? Ar mūvite tik tamsių spalvų kojines, ar nevengiate kartais paeksperimentuoti ir išbandyti raštuotas kojines? Nepamirškite pasidalinti savo nuomone bei pastebėjimais komentarų skiltyje žemiau.


6 komentarai

 1. vyriškos kojinės
  Prieš 9 metai

  Labai naudingas straipsnis. Mano vyrui pravertė.

 2. Pastaba ne apie stilių, bet apie sveikatą. Paplitusios „normalaus“ ilgio kojinės labiausiai užspaudžia kraujotaką, todėl nėra sveika, kojos žemiau gali patinti. Pusilgės ar labai ilgos (po keliais) nėra linkusios užspausti tos vietos. Yra „nespaudžiančių“, bent man jos nepasiteisina — smunka.

 3. o kaip vasarą prie >25 laipsnių?
  pagalilgį būna vos kulniukus dengiančios (kaip mot. pėdutės) ir vos ilgesnės kauliuką (žinot tą šoninį 🙂 dengiančios… kada kurias dėvėti patarimas?

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 7 metai

   Du variantai – arba plonos medvilnės klasikinio ilgio, arba visiškai trumpos, taip vadinamos „nematomos” kojinės.

 4. Ar praktikuojama ir Lietuvoje ar galima įsigyti ilgų (iki kelių) kojinių laikiklių, nes storos blauzdos ir kojinės smunka, o nusmukusios kojinės atrodo dar baisiau nei baltos.

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 7 metai

   Lietuvoje tamsus miškas šioje srityje. Rekomenduoju pirkti iš užsienio. Pats pirkau iš http://www.sharpanddapper.com

   Tiesa, dar būna ir specialių kojinių laikiklių, vadinamų „sock garters” arba „sock suspenders”. Kiek teko skaityti Benson & Clegg juos gamina kokybiškai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *