Kaip derinti batus prie klasikinės aprangos

Kokie batų modeliai labiausiai tinka prie klasikinės aprangos

Vyriški batai – neatskiriama kiekvieno vyro aprangos dalis, kuri gali puikiai papildyti arba visiškai sugadinti kruopščiai kurtą ansamblį. Jei norite, kad jums neatsitiktų pastarasis variantas, tuomet, prieš audamiesi batų porą, pagalvokite, ar ji tikrai tiks prie jūsų pasirinkto aprangos derinio.

O tai padaryti tikrai nebus taip sudėtinga, jei žinosite, prie kokios aprangos, kokie batų modeliai geriausia tinka.

Batai prie Black Tie aprangos

Oficialus ir išskirtinis Black Tie aprangos kodas reikalauja ir išskirtinių batų. Priklausomai nuo aplinkos ir poreikių, rekomenduojama rinktis vieną iš keturių pagrindinių batų modelių.

Juodi lakuotos odos black tie oksfordai LOAKE
Lakuotos odos oksfordai
Juodi lakuotos odos opera pumps SHIPTON AND HENEAGE
Opera pumps
Juodi black tie oksfordai LOAKE
Oksfordai su nosies apsiuviu
Tamsiai mėlyni aksominiai loaferiai Church's CHURCH’S
Velvetiniai loaferiai

Lakuotos odos oksfordai – populiariausias pasirinkimas, derinant batus prie prie smokingo. Šiuos batus taip pat yra pakankamai lengva įsigyti, kadangi beveik visi, gerus batus siuvantys, prekių ženklai savo asortimente juos turi.

Opera pumps – gerokai rečiau sutinkamas pasirinkimas yra lakuotos odos įsispiriami batai. Nors anksčiau jie buvo skirti tik pačiam oficialiausiam White Tie aprangos kodui, tačiau dabar juos galite avėti ir su Black Tie apranga.

Oksfordai su nosies apsiuviu – jei norite per daug neinvestuoti į batus, kuriuos, ko gero, teks apsiauti tik kelis kartus, pasirinkite klasikinius oksfordus, turinčius nosies apsiuvą ir odinį padą. Tik tokiu atveju nepamirškite jų gerai nublizginti, kad jie atrodytų elegantiškai ir oficialiai.

Aksominiai loaferiai – aksominius įsispiriamus batus rekomenduojama avėti tuomet, kai Black Tie renginys vyksta patalpose. Jei šis renginys vyksta lauke, tuomet geriau pasirinkite vieną iš trijų likusių porų.

Batai prie oficialaus kostiumo

Kostiumas, vilkimas formalioje aplinkoje (vestuvės, laidotuvės, verslo ar teisinė aplinka, teatras, aukšto rango vadovų susitikimas), turi kiek griežtesnius reikalavimus, kurie yra taikomi ir batams.

Nors dabartiniais laikais šios taisyklės dažniausiai nėra tokios griežtos, tačiau, norėdami apsisaugoti nuo klaidų, verčiau pasirinkite tokius batus, kurie tikrai tiks aukščiau paminėtose situacijose.

Juodi black tie oksfordai LOAKE
Juodi oksfordai
Tamsiai rudi oksfordai su nosies apsiuvu Carlos Santos CARLOS SANTOS
Tamsiai rudi oksfordai
Juodi derbiai Loake LOAKE
Juodi derbiai
Juodo wholecut oksfordai Meermin MEERMIN
Vientisi oksfordai

Juodi oksfordai – saugiausias ir visais atvejais tinkantis sprendimas – juodi oksfordai, turintys nosies apsiuvą. Šie batai tiks net ir ypač formalioje verslo aplinkoje, kurioje vienintelė leidžiama batų spalva – juoda. Juos taip pat galite avėti oficialių renginių ar laidotovių metu.

Tamsiai rudi oksfordai – jei aplinka nėra tokia oficiali, tuomet galite avėti rudus oksfordus. Rekomenduojamas tamsiai rudas atspalvis, kuris ne tik atrodys solidžiai, tačiau ir derės prie formaliai aplinkai skirtų tamsių kostiumų.

Juodi derbiai – jei jums tinkančius oksfordus surasti yra sudėtinga, tuomet juos galite pakeisti derbiais lygia nosimi arba su bato nosies apsiuvu. Kadangi šis modelis yra kiek mažiau oficialus, palyginus su oksfordais, tai rekomenduojama šiuos batus rinktis juodos spalvos.

Vientisi oksfordai – jei norite išskirtinumo ir stiliaus galite rinktis vientisos odos oksfordus. Šie išskirtinai atrodantys batai tikrai neliks nepastebėti aplinkinių, tačiau tuo pačiu ir atitiks aprangos kodo reikalavimus – puikus sprendimas stilingiems vyrams, dažnai dėvintiems kostiumus oficialioje aplinkoje.

Batai prie Smart casual aprangos

Jeigu kostiumas ar kelnės ir švarkas yra vilkimi neformalioje aplinkoje, tuomet batams yra keliami gerokai mažesni reikalavimai. Žinoma, galite avėti ir tuos batus, kurie yra rekomenduojami oficialiam kostiumui, tačiau šiuo atveju yra kur kas daugiau laisvės, kas leis jums sukurti stilingai atrodančius derinius.

Neįpareigojanti aplinka suteikia gerokai daugiau galimybių, renkantis prie Smart Casual aprangos tinkančius batų modelius. Galite avėti bet kuriuos iš keturių pagrindinių batų modelių – oksfordus, derbius, monkus ar loaferius.

Rudi verstos odos derbiai Loake LOAKE
Verstos odos derbiai
Šviesiai rudi monkai Meermin MEERMIN
Šviesiai rudi monkai
Rudi taseel loaferiai Loake LOAKE
Rudi loaferiai
Rudi derbiai Carlos Santos CARLOS SANTOS
Rudi derbiai

Verstos odos batai – prie kostiumo ar švarko galite drąsiai rinktis ne tik įprastos, tačiau ir iš verstos odos pasiūtus batus. Tiesa, reikia nepamiršti, kad tokie batai nėra pats geriausias sprendimas lyjant ar sningant, todėl stenkitės juos avėti tik sausu oru.

Šviesių spalvų batai – spalvų pasirinkimas taip pat yra gerokai didesnis ir neapsiriboja vien tik juoda ar tamsiai ruda. Ypač stilingai atrodo tamsiai raudoni ar šviesesnių rudų atspalvių batai, tačiau juos derindami atsižvelkite ir į kitas aprangos detales, kad ji nebūtų perkrauta išsiskiriančiomis detalėmis.

Loaferiai – šiltuoju metų laiku raištelius ar sagtis turinčius batus taip pat galite pakeisti elegantiškais įsispiriamais batais. Jei vilkėsite klasikinį derinį, avėkite juos su įprastomis kojinėmis, jei labiau kasdienį – pėdutėmis.

Derbiai – be abejo, prie tokios aprangos visada tiks ir pats unversaliausias batų modelis – derbiai. Kadangi juos turbūt avite dažniausiai iš visų batų, tai nepamirškite jų nuvalyti bei nublizginti, kuomet juos ausitės prie kostiumo ar švarko.

Batai prie Business casual aprangos

Prie Business Casual aprangos reikėtų derinti švarius, tvarkingai atrodančius klasikinius batus ar sportinius batelius. Ko, gero vienintelis batų tipas, kuris čia netiks, yra oksfordai, kadangi jie, tiesiog, yra per daug oficialūs ir kur kas labiau tinkami prie kostiumo ar Smart Casual aprangos.

Rudi brogai derbiai Loake LOAKE
Rudi brogai
Balti sportiniai bateliai Common Projects COMMON PROJECTS
Balti sportiniai bateliai
Rudi denio batai Loake LOAKE
Denio batai
Rudi vairavimo batai Loake HERRING
Vairavimo batai

Brogai – grubesni, dažnai storesniu padu, šie batai puikiai tiks šaltuoju metų laiku, prie storesnių kelnių ar megztinių. Tik nepamirškite jų reguliariai prižiūrėti, nes būtent jiems teks dažniausiai susidurti su lietumi, purvu, sniegu ir druskomis.

Sportiniai bateliai – taip, prie Business casual aprangos galima avėti ir sportinius batelius. Start up kompanijose aprangos kodas jau kuris laikas yra tapęs gerokai laisvesniu, tad prie jo drąsiai galima derinti ir savo mėgstamus sportinius batelius. Tiesa, jie kaip ir visi kiti batai, turėtų būti tvarkingi, švarūs ir prižiūrėti.

Denio batai – puikiai tiks šiltuoju metu laiku prie trumpesnių medvilninių ar lininių kelnių, derinamų kartu su polo marškinėliais ar laisvalaikio marškiniais.

Vairavimo batai – jei mėgstate į darbą ir iš jo keliauti pėsčiomis, tuomet ši batų pora taps nepakeičiama jūsų aprangos dalimi – patogūs ir lengvi jie leis jums nužingsniuoti tikrai ne vieną kilometrą. Tik nepamirškite, kad juos avėti reikėtų prie trumpesnių ar atraitotų kelnių.


17 komentarų

 1. Ar dera rudos odos, dekoruoti kaubojiško stiliaus batai prie mėlynų džinsų ir mėlyno švarko? Diržas rudas, odinis, platus.

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 9 metai

   Tiesą sakant, įmanoma. Tačiau reikia dviejų dalykų: pasitikėjimo savimi ir gerai suderintų aprangos dalių.

   Turėtų gautis kažkas panašaus į tai: https://www.pinterest.com/pin/455848793504804689/

 2. Kokiomis progomis prie kostiumo galima avėti juodus lakuotus Oxfordus?

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 9 metai

   Juodi lakuotos odos batai yra avimi Black Tie arba White Tie renginio metu.

 3. Būtu šaunu išvysti straipsnį apie batų priežiūrą. 🙂

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 9 metai

   Puikų straipsnį, apie batų priežiūra galima rasti Loake svetainėje: http://www.loake.lt/batu-prieziura-arba-kaip-priziureti-odinius-batus/

 4. Būtu šaunu išvysti straipsnį apie batų priežiūrą. 🙂

 5. Algirdai, gal galite nurodyti kur paskaityti apie kelniu ilgį? Kaip suprantu laisvalaikio kelnes (vasarinės) turėtų būti trumpesnės jei norima avėti nematomas kojines?

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 8 metai

   Sveikas, Mindaugai,

   Jeigu batai klasikiniai, su raišteliais, tuomet kelnės nebūtinai turi būti labai jau trumpesnės. Kur kas aktualiau tuomet, jei avimi įsispiriami Loafer tipo batai. Tada kelnės turėtų būti ir trumpesnės, ir siauresnės ties kulkšnimis.

 6. Sveiki, kokie batai deretu su dzinsais kurie turi sutrauktus galus?

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 8 metai

   Sveikas, Karoli,

   Gal būtų galima gauti nuorodą, kaip atrodo tie džinsai?

 7. Sveiki Algirdai,

  Ar su Black Tie galima deveti verstos odos batus ?

  Aciu

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 7 metai

   Sveiki, Tomai,

   Verstos odos batai yra per daug kasdieniai, kad juos būtų galima avėti prie tokio oficialaus aprangos kodo.

 8. Sveiki ,

  Prisegu pavyzdi ar isties butu labai netinkama prie juodo kostiumo

  https://www.eavalyne.lt/bateliai-lloyd-plaza-27-717-20-schwarz.html

  Aciu

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 7 metai

   Tomai, nemaišykite juodo kostiumo ir Black Tie – tai du skirtingi aprangos kodai. Prie įprasto juodo kostiumo tokie batai tiktų labai jau iš bėdos, kai nėra daugiau ką apsiauti. Tuo tarpu prie smokingo jie būtų visiškai netinkami.

 9. Kokias kelnės derinti jei batai tamsiai mėlyni,o miškiniai židros spalvos?

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 6 metai

   Sveiki,

   Prie tokios kombinacijos geriausiai tiks pilkos ar rudos spalvos kelnės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *