Kaip derinti juodus ir rudus batus prie aprangos

Populiariausių batų spalvų ir aprangos derinimo gidas

Vyriški batai – neatskiriama kiekvieno vyro aprangos dalis, kuri gali puikiai papildyti arba visiškai sugadinti kruopščiai kurtą ansamblį. Jei norite, kad jums neatsitiktų pastarasis variantas, susipažinkite su batų ir aprangos spalvų derinimo ypatumais.

Batų spalva įprastai yra derinama prie apatinės aprangos dalies – kelnių ar šortų – spalvos. Jeigu batų ir kelnių spalvos gražiai dera tarpusavyje, tuomet batai derės ir prie likusių aprangos dalių. O kaip visą tą padaryti be galvos skausmo sužinosite, perskaitę šias taisykles ir gaires.

Juodi batai

Juoda, pati oficialiausia iš visų spalvų, todėl šios spalvos batai puikiai tinka formalioje ir solidžioje aplinkoje: verslo, teisės, politikos srityse bei svarbių renginių ar švenčių metu, kur juodi batai dažniausiai yra derinami su juodais, pilkais bei mėlynais kostiumais.

Tokiais atvejais ypač svarbi yra juodų batų išvaizda – jie privalo būti švarūs ir nublizginti, kadangi kitu atveju visiškai nederės prie elegantiško ir tvarkingo kostiumo. Apspardyti ir nevalyti batai, nepriklausomai nuo jų spalvos, apskritai neturėtų būti avimi prie jokios aprangos.

Juodos spalvos batai, be abejonės, puikiai tinka prie juodų kelnių ar džinsų. Tokie ansambliai visuomet atrodo labai minimalistiškai ir vientisai, kadangi batų ir kelnių spalva yra ta pati ir tarp jų nėra aiškiai matomos atskirties.

Papildomas tokių kombinacijų privalumas – lengvai priderinamas beveik bet kokios ryškesnės spalvos pasirinktas drabužis ar aksesuaras – megztinis, švarkas ar kojinės, kuris gali tapti pagrindiniu sukurto ansamblio akcentu.

Juoda yra universali spalva, tačiau dėl savo oficialumo ne visuomet tinka prie labiau kasdienės aprangos – džinsų. Tokiais atvejais svarbu atsižvelgti ir į batų modelį. Jeigu auliniai Chelsea batai puikiai tiks prie juodų džinsų, tai klasikiniai juodi oksfordai prie šviesiai mėlynų džinsų nelabai derės.

Aprangos deriniai su juodais batais ir džinsais geriausiai atrodys tuomet, kai nebus perkrauti spalvomis ar aksesuarais. Juoda yra minimalistinė spalva, todėl ir likusios ansamblio dalys turėtų būti panašios stilistikos. Pavyzdžiui, balti marškiniai ar marškinėliai.

Juodos spalvos batai taip pat gerai dera prie ryškesnių spalvų kelnių ar kostiumų. Kitaip tariant – prie visų išskirtinai atrodančių kelnių, į kurias nukrypsta dėmesys, todėl batus ir likusias aprangos dalis bei aksesuarus reikėtų parinkti neutralesnius.

Jei norite, kad tokie aprangos deriniai atrodytų darniai ir stilingai, galite vieną iš aprangos dalių ar aksesuarų parinkti juodos spalvos. Tokiu būdu pasirinkta aprangos detalė ir batai apjungs visas ansamblio dalis į stilingai atrodantį derinį.

Rudi batai

Rudus batus, pagal jų atspalvius, galima suskirstyti į tris kategorijas – šviesiai rudus, rudus ir tamsiai rudus. Kuo batai tamsesni, tuo jie labiau primena juodus, todėl ypač gerai dera prie formalios aprangos – kostiumo ar solidžiau atrodančių smart casual derinių. Kuo batai šviesesni, tuo jie labiau kasdieniškesni, todėl labiausiai dera prie šviesesnių kelnių bei laisvalaikio aprangos.

Tamsiai rudi batai

Tamsiai rudi batai savo universalumu tikrai nenusileidžia juodiems ir neretai juos netgi lenkia. Juos galima derinti su įvairių spalvų kelnėmis bei kostiumais ir prie įvairių stilių aprangos – nuo formalių tamsesnių spalvų kostiumų iki šviesių spalvų džinsų.

Pagrindinis tamsiai rudų batų skirtumas nuo juodų yra tas, jog jie suteikia aprangos deriniams daugiau gyvumo. Jei juodi batai sukuria formalumo ir solidumo įspūdį, tai rudi ansambliui prideda laisvumo ir labiau išryškina kelnių ar kostiumo spalvą.

Jei tamsiai rudus batus derinate prie labiau kasdienės aprangos – džinsų, medvilninių čino kelnių, tuomet nepamirškite atsižvelgti ir į jų modelį – oficialius ir klasikinius oksfordus ar derbius galite pakeisti, pavyzdžiui, įsispiriamais batais.

Kitas paprastas triukas – verstos odos batai. Jie neblizga ir atrodo labiau kasdieniškai, nei gerai nublizginti įprastos odos batai, todėl puikiai dera prie džinsų ar kitų laisvalaikio kelnių.

Rudi batai

Jeigu norite, kad batai taptų subtiliu jūsų aprangos akcentu, tuomet rinkitės kiek šviesesnius, rudos spalvos batus. Jie atrodys lygiai taip pat gerai kaip ir tamsiai rudi, tačiau bus šiek tiek ryškesni ir labiau pastebimi.

Nepriklausomai nuo to, ar derinsite juos prie tamsesnių, ar prie šviesesnių spalvų kelnių, jie abiem atvejais bus vienodai kontrastingi. Formalioje aplinkoje tai taps nedideliu trūkumu, nes per daug ryškus batai netinks pagal aprangos kodą, tačiau kasdienėje – puikia galimybe sukurti papildomą akcentą.

Kalbant apie kasdienius aprangos derinius, rudos spalvos batai yra tie, kuriuos galite avėti visur ir visada. Jų subtilus kontrastas pagyvins bet kokį ansamblį ir suteiks visai aprangos kombinacijai gyvumo bei žaismingumo.

Rudos spalvos batus galite avėti beveik prie visų spalvų kelnių, tačiau, ko gero, jų spalva labiausiai atsiskleis, tuomet, kai juos derinsite prie mėlynų, pilkų, baltų ar žemiškų spalvų. Ne be reikalo mėlynų džinsų ar kelnių ir rudų batų kombinacija yra tokia populiari.

Šviesiai rudi (tan) batai

Šviesiai rudi arba tan batai yra pats ryškiausias rudos spalvos atspalvis, todėl jie visuomet bus aiškiai matomu aprangos akcentu, nepriklausomai nuo to, prie kokios spalvos kelnių ar džinsų juos derinsite. Būtent todėl šie batai nėra tinkami oficialioje aplinkoje.

Deriniuose, prie kurių avėsite šviesiai rudos spalvos batus, pasistenkite nenaudoti kitų ryškių akcentų, kad jie tarpusavyje nekonkuruotų. Jei ryšėsite kaklaraištį – parinkite jį tamsesnės nei batai spalvos. Pavyzdžiui, tamsesnės raudonos ar žalios spalvos.

Ryškios ir išskirtinės spalvos šviesiai rudi batai puikiai tiks prie laisvalaikio aprangos, su sąlyga, kad derinio neperkrausite kitais ryškiais akcentais. Nors čia ir galima daugiau eksperimentuoti su spalvomis, tačiau per daug ryškiaspalvių akcentų neatrodys gražiai net ir prie kasdienių kombinacijų.

Šviesiai rudus batus galite derinti beveik prie visų populiariausių spalvų kelnių ar džinsų. Jei batai bus kiek gelsvesnio atspalvio (kažkas panašaus į Timberland), tai juos priderinti galėsite net ir prie juodos spalvos.


1 komentaras

  1. Kaip žinodamas užsisakiau burgundiškos Loake batus. Nekantriai laukiu juos derinti ir su mėlynu kostiumu ir su džinsais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *