Kaip derinti batus ir diržą

Batų ir diržo derinimo taisyklės ir patarimai

Nors batų ir diržo derinimas tikrai nėra raketų mokslas, tačiau, dėl nežinomų priežasčių, vyrai į šį stiliaus aspektą neretai pažiūri pro pirštus. Nors dėl šio aplaidumo didelių stiliaus klaidų, dažniausiai, išvengti pavyks, tačiau, kartais, neteisingai suderintas diržas ir batai gali sugadinti visą kruopščiai kurtą įvaizdį.

Tam, kad išvengtumėte šių stiliaus klaidų ir nesusipratimų, paruošėme jums batų ir diržo derinimo gidą, kuriame rasite senas, tačiau vis dar galiojančias taisykles, gaires bei papildomus stiliaus patarimus, kurie padės daugumoje batų ir diržo derinimo atvejų.

Batų ir diržo stilių derinimas

Ši taisyklė paprasta – jūsų avimų batų ir diržo stiliai turi būti panašūs. Kitaip tariant, jeigu avite formalius odinius batus, tuomet ir diržas turėtų būti klasikinis, lygios odos. Kitą vertus, jeigu avite sportinius batelius, tuomet ir diržo stilius turėtų būti kasdienis.

Taigi, jei avėsite pintą medžiaginį diržą ir formalius oksfordus, tai ši kombinacija tikrai neatrodys gerai. Tokiu atveju rinkitės arba sportinius batelius arba diržą pakeiskite į klasikinį, pasiūtą iš lygios odos.

Batų ir diržo medžiagų derinimas

Ši taisyklė taip pat paprasta – avimi batai ir diržas turėtų būti iš tos pačios ar labai panašios medžiagos. Tai ypač aktualu tuomet, kai avite formalius batus, pasiūtus iš lygios veršiuko odos, kadangi tuomet ir diržas turėtų būti pasiūtas iš lygios veršiuko odos.

Su kasdieniais aprangos deriniai šią taisyklę galima taikyti lanksčiau ir tarpusavyje derinti įvairias batų ir diržo medžiagas. Pavyzdžiui, galite pasirinkti pintą verstos odos diržą ir lygios odos sportinius batelius. Svarbiausia, kad batų ir diržo stilius būtų panašus.

Batų ir diržo spalvų derinimas

Ir trečioji savybė, į kurią turėtumėte atsižvelgti, kuomet derinsite batus bei diržą yra jų spalva. Vienais atvejais diržo spalva turėtų būti tokia pati kaip ir batų, tačiau kitais – ši taisyklė tampa gerokai lankstesnė ir tampa svarbu, kad spalvos būtų ne identiškos, tačiau viena kitą papildančios. Taigi, pažiūrėkime į šiuos galima atvejus detaliau.

Juodi batai ir diržas

Juodi batai ir juodas diržas

Derinti juodos spalvos batus ir diržą yra ypač lengva – jie turėtų būti tos pačios, juodos spalvos. Tai ypač aktualu, kuomet avite formalius juodos spalvos batus kartu su kostiumu ar švarku. Net ir avint juodos spalvos sportinius batelius, juodos spalvos diržas bus geriausias pasirinkimas.

Tamsiai rudi batai ir diržas

Tamsiai rudi batai ir tamsiai rudas diržas

Prie tamsiai rudų batų taip pat rekomenduojama rinktis tamsiai rudos spalvos diržą. Tikrai nėra būtina, kad batų bei diržo spalvos būtų identiškos, tačiau jos abi turėtų būti tamsaus atspalvio. Nors dauguma aukštos kokybės batų gamintojų siuva tų pačių kaip ir batai spalvų diržus, tačiau tikrai nėra būtina verstis per galvą ir ieškoti visiškai to pačios kaip ir batai palvos diržo.

Rudi, šviesiai rudi arbatan spalvos batai ir diržas

Rudi batai ir gelsvas diržas

Jeigu batai yra rudos ar šviesiai rudos spalvos, tuomet atsiranda vietos improvizacijai. Be abejonės, galite rinktis diržą tos pačios spalvos kaip ir batai, tačiau lygiai taip pat galite derinti ir šviesesnio ar tamsesnio atspalvio diržą, jei norite sukurti papildomą akcentą. Pavyzdžiui, prie tan spalvos batų galite derinti tamsesnės rudos spalvos diržą, užuot karštligiškai lakstę po parduotuves, ieškodami gelsvo atspalvio.

Tamsiai raudoni batai ir diržas

Tamsiai raudoni batai ir tamsiai raudonas diržas

Jei avite tamsiai raudonos spalvos (oxblood, burgundy) batus tuomet prie jų rekomenduojama derinti ir tamsiai raudonos spalvos diržą. Ne ryškų raudona, o subtilų tamsaus atspalvio. Kuo diržas tamsesnis, tuo geriau, kadangi šiame derinyje batai grieš pirmu smuiku, todėl ryškus diržas jau būtų per daug. Nors oxblood ar burgundy spalvos gal ir atrodo panašios į rudą, tačiau jos turi tą vos matomą raudoną atspalvį, todėl tamsiai rudas diržas tokiame derinyje neatrodys itin gerai.

Tamsiai mėlyni batai ir diržas

Tamsiai mėlyni batai ir tamsiai mėlynas diržas

Tais retais atvejais, kuomet avėsite tamsiai mėlynus batus, turite kelis pasirinkimus. Vienas iš jų gali būti tamsiai mėlynos spalvos diržas, o kitas – juodas arba tamsiai rudas. Pastarasis pasirinkimas priklauso nuo dėvimos aprangos. Jei jūsų ansamblyje yra juodų ar pilkų spalvų, tuomet galite rinktis juodą diržą. Kitą vertus, jei jūsų aprangos derinyje vyruoja rusvi ir žemiški atspalviai, tuomet rudas diržas tiks labiau.

Balti sportiniai bateliai ir diržas

Balti sportiniai bateliai ir šviesiai rudas pintas diržas

Čia jau kiek sudėtingesnis atejis, kadangi, akivaizdu, jog baltas diržas čia tikrai nebus geras pasirinkimas. Taigi, kokia tuomet diržo spalva geriausiai dera prie baltų sportinių batelių? Atsakymas paprastas – diržą derinkite pagal savo aprangos derinio spalvas. Prie juodų kelnių, pavyzdžiui, tiks juodos spalvos diržas, o prie šviesių smėlio ar rusvų atspalvių kur kas geriau derės rudos spalvos. Taigi, pasirinkimas šiuo atveju visiškai priklauso nuo jūsų.

O kaip jūs derinate batus ir diržą – ar atsižvelgiate į aukščiau aprašytus derinimo ypatumus, ar visiškai į tai nekreipiate dėmesio? O gal vadovaujatės kitomis taisyklėmis ir patarimais? Bet kuriuo atveju, nepamirškite pasidalinti savo pastebėjimais ar klausimais.


Komentarų nėra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *