Vyriška liemenė – stilingas, praktiškas ir universalus drabužis, kurį galite derinti prie įvairios aprangos bet kuriuo metu laiku. Raštais marginta liemenė ne tik atrodys stilingai, tačiau ir padės nesukaisti vasarą, kuomet ją vilkėsite vietoj švarko, bei nesušalti žiema, kai ji tarnaus kaip papildomas aprangos sluoksnis.
Nors parduotuvės Lietuvoje liemenių gausa ir nedžiugina, tačiau tai nereiškia, kad ją reikėtų pamiršti ir nevilkėti. Pasisiūkite ją pas siuvėją ar užsisakykite internetu ir, kas žino, galbūt ji taps vienu mėgstamiausiu jūsų drabužiu. Ypač tada, jei žinosite, kaip ją derinti prie aprangos.
1. Tik liemenė
Šis liemenės derinimo būdas dažniausiai naudojamas tuomet, kai vilktis megztinį ar švarką yra per daug šilta, o aprangą visgi norisi pagyvinti. Ryškesnės spalvos ar rašto vyriška liemenė puikiai tiks šiam tikslui pasiekti. Jeigu oras šiltas – nepamirškite atsiraitoti marškinių rankovių!
Liemenė – ne tik stilingas akcentas, tačiau ir praktiškas drabužis, kuris puikiai pasitarnaus kaip daiktų saugykla: vidinėje jos kišenėje galite laikyti piniginę ar telefoną, o mažose išorinėse – smulkius pinigus ar raktus. Taip apsaugosite savo kelnių kišenes nuo daiktų grūdimo į jas, kas niekuomet neatrodo gražiai.
2. Liemenė ir trijų dalių kostiumas
Solidžiausiai ir oficialiausiai atrodanti liemenės kombinacija. Puikiai tinka ne tik svarbių susitikimų ir renginių metu, tačiau ir tuomet kai šalta, nes liemenė tarnaus kaip papildomas, kūno šilumą sulaikantis, aprangos sluoksnis.
Patogu yra tai, kad liemenė yra pasiūta iš tos pačios medžiagos kaip ir visas kostiumas, todėl pagrindinius aksesuarus – kaklaraištį ir švarko nosinaitę – derinti galite tuo pačiu būdu, kaip ir prie dviejų dalių kostiumo.
3. Liemenė ir dviejų dalių kostiumas
Transformuokite dviejų dalių kostiumą į trijų dalių, pasivilkdami po juo kitos spalvos ar rašto liemenę. Toks derinys kostiumui suteiks papildomo akcento ir atrodys stilingai, tačiau ne per daug oficialiai. Tam geriausiai tiks pilkų ar mėlynų atspalvių kostiumai, kadangi prie jo lengviausia priderinti raštuotas liemenes.
Prie šios kombinacijos kaklaraištį gali būti kiek sunkiau priderinti, nes švarko ir liemenės spalvos bei raštai bus skirtingi, todėl pasinaudokite paprastu patarimu – kaklaraištį parinkite tokių spalvų, kurios derėtų tiek prie liemenės, tiek prie švarko.
4. Vienoda liemenė ir švarkas
Jei turite trijų dalių kostiumą, tuomet galite paeksperimentuoti ir sukurti aprangos derinį, naudodami tik dvi jo dalis – liemenę ir švarką, o kelnes parinkti nuo kito kostiumo, medvilnines čino arba džinsus.
Kurdami tokį derinį atsižvelkite ne tik į spalvas, tačiau ir į medžiagų raštus bei tekstūras. Jei švarkas ir liemenė marginti ryškesniu raštu, tuomet kelnes geriau derinti vienspalves. Spalvas taip pat parinkite pakankamai skirtingas, kad neatrodytų, jog bandėte sukurti trijų dalių kostiumą derindami atskiras kelnes.
5. Skirtinga liemenė ir švarkas
Tai sudėtingiausias iš visų liemenės derinimo būdų, nes viename ansamblyje bus naudojamos bent tris skirtingo spalvos ar atspalviai – kelnių, švarko ir liemenės. Todėl tokias kombinacijas kurkite tik tuomet, kai būsite tikri, jog jos atrodys gerai.
Jei prie šios kombinacijos dar norėsite priderinti ir kaklaraištį, tuomet jį parinkite pagal tai, kiek marga yra liemenė ar švarkas – jeigu jie vienspalviai, tuomet kaklaraištis gali būti su raštu, jeigu – raštuoti, tuomet kaklaraištis vienspalvis, arba kito nekonkuruojančio rašto.
O jūs ar turite savo drabužių spintoje liemenę? Ar mėgstate ją vilkėti ir kaip dažniausiai derinate prie aprangos? Pasidalinkite savo nuomone bei pastebėjimais komentarų sekcijoje žemiau.
Sveiki, vyro spintoje kabo klasikinė, tamsiai ruda liemenė. Viskas su ja būtų gerai, bet ji yra iš natūralios odos. Prie ko ją derinti ir ar išvis galima priderinti taip, kad atrodytų stilingai ir gražiai?
Labas vakaras Simona,
Asmeniškai man, ruda odinė liemenė asocijuojasi su kaubojumi, nežinau kaip jums. Ko gero pagal tai ir bandyčiau ją derinti: auliniai batai, tamsiai mėlyni džinsai, mėlyni džinsiniai ar kokie kiti grubesni marškiniai ir ruda odinė liemenė. Kažką tokio įsivaizduočiau.
Be abejo, reikia nepamiršti ir pasitikėjo savimi – odinę liemenę tikrai ne kiekvienas vyras išdrįstų apsivilkti 🙂
Sveiki, straipsnio viduje yra „nuoroda” į tinkamą liemenių ilgį. Tačiau atsidarius šią nuorodą matyti, kad ten eina šneka apie kostiumo dydį. Gal galite nurodyti nuorodą dėl liemenių dyddžio? Ačiū.
Sveiki,
Visur rašote, kad prie liemenės derinamas kaklaraištis, tačiau ar galima prie liemenės derinti varlytę (peteliškę)?
Jeigu konkrečiau, norėtųsi kiek laisvesnio jaunikio stiliaus karštą dieną: rudi batai (ar mokasinai?), smėlio spalvos kelnės, balti marškiniai (atraitotomis rankovėmis), tamsesnės spalvos nei kelnės liemenė, gėlė atlape ir varlytė po kaklu. Dar fantazija – bet nesu tikra ar ne per daug detalių..
Ar tai visiškai netinkama?
Ačiū!
Laba diena, Gražina,
Rašau apie kaklaraiščius, nes, tiesiog, man jie kur kas labiau patinka nei peteliškės 🙂
Įsivaizduočiau, kad kalbate apie kažką panašaus į tai:
Manau, kad derinys tikrai gausis puikus, jeigu tarpusavyje gražiai suderinsite spalva ir raštus. Dėl fantazijos – su ja viskas, tačiau tuomet jums reikės liemenės su kišene ties krūtine, kad galėtumėt įkišti fantaziją.
Sveiki, dėkui už naudingus bei išsamius straipsnius, tik šitoj temoj neradau aktualaus sau atsakymo dėl liemenės ilgio. Buvo pasiūtas 3 dalių klasikinis kostiumas, liemenuotas su siaurėjančiom kelnėm, bet liemenė pasirodė kiek trumpoka. Ar liemenės apačioje ties diržo sagtimi (trikampis įgilinimas) gali matytis apie 4cm x 3cm marškinių? Dėkui
Sveikas, Mantai,
Nei liemenės priekyje, nei nugaroje, nei šonuose išlindusių marškinių neturi matytis. Problemą spręsti galima dviem būdais: ilginant liemenę arba aukštinant kelnių liemenį. Anksčiau, kuomet kelnės buvo mūvimos ties liemeniu (ties bamba), tokio ilgio liemenės, kokios jis yra gaminamos dabar, pilnai pakakdavo, kad marškiniai neišlįstų. Būtent dėl šios priežasties, siuvantis 3 dalių kostiumą kelnes reikėtų siūti su aukštintu liemeniu, nes kitu atveju liemenę tek daryti labai ilgą, o tuomet ji atrodys neproporcingai.
Kaip žinoti, ar liemenė tinkamo dydžio? Turiu odinę juodą liemenę. Pagal jūsų pateiktas nuotraukas, matau, kad liemenės ilgis turi būti iki maždaug diržo srities. Manoji tokio ilgio. Tačiau su ja jaučiuosi kiek ankštokai, ji pakankamai prigludusi. Ar liemenė turi būti laisvesnė, bet nekabėti ant manęs, ar ir turėtų būtų prigludusi?
Labas vakaras, Vygintai,
Liemenė turėtų būti prigludusi, tačiau neturi varžyti judesių. Ilgis turi būti toks, kad pilnai uždengtų kelnių liemenį – diržo juostą.
Reikia nepamiršti, kad kelnės (ypač džinsai) dažnai yra gaminami žemintu liemeniu, todėl prie jų derinant liemenę ji gali būti ir per trumpa. Kitaip tariant, liemenės ilgis priklauso nuo to, kurioje liemens vietoje yra mūvimos kelnės – su vienomis kelnėmis jos ilgis bus geras, tačiau su kitomis – gali būti ir per trumpas.
Sveiki,
Mėgstu nešioti liemenes kaip viršutinį drabužį be švarko ir internete esu matęs kaip fantazijas dedasi ne tik į viršutinę, bet ir į žemiau esančią kišenę. Kaip jūs vertinate tokį dalyką? Nes vizualiai jis atrodo tikrai neįprastai.
Na, man tai atrodo labai nelogiška, nes tiek švarko, tiek liemenės kišenės gali būti naudojamos įvairiems mažiems daiktams susidėti, todėl laikant joje dar ir nosinaitę bus ne tik nepatogu tuos daiktus ištraukti, tačiau ir pati nosinaitė greičiau išsipurvins ar suplyš.
Kaip del sagu uzsegimo?
Kaip ir švarko – apatinę reikėtų palikti neužsegtą.
Nepriklausomai nuo stiliaus ar situacijos?
Faktiškai, taip. Žinoma, niekas nenubaus, jei užsegsite visas, tačiau istoriškai taip jau yra susiklostę, kad apatinė saga yra paliekama neužsegta.
Ačiū!