Kaip užsirišti kaklaraištį

5 populiariausi kaklaraiščio rišimo būdai

Išmokti užsirišti kaklaraištį nėra labai sunku – internete informacijos nors vežimu vežk. Tačiau išmokti užsirišti jį taip, kad aplinkiniai žertų komplimentus, o mazgas atrodytų gražiai – kur kas sudėtingesnis uždavinys.

Kadangi kaklaraištis ir tai, kaip jis surištas, yra ta aprangos dalis, į kurią visuomet nukrypsta aplinkinių žvilgsniai, tai ir jo išvaizda turėtų būti nepriekaištinga. Tai dažnai būna aktualu verslo susitikimuose, kuomet svarbu, kad kiekviena aprangos dalis, nuo kojų iki galvos, atrodytų nepriekaištingai ir padėtų sudaryti gerą įspūdį.

Taigi, susipažinkite su 5 populiariausiais kaklaraiščio mazgais ir jų savybėmis bei išmokite juos stilingai surišti.

1. Keturi rankoje (four-in-hand) mazgas

Keturi Rankoje kaklaraiščio mazgas Keturi rankoje (four-in-hand) kaklaraiščio mazgas
Mazgo simetrija
Mazgo dydis

Pavadintas pagal XIX amžiaus to paties pavadinimo džentelmenų klubą, tai yra paprasčiausiai užrišamas, universalus ir mažiausiai formalus kaklaraiščio mazgas.

Dėl savo asimetriškos formos šis mazgas geriausiai tiks laisvalaikio aplinkoje.

Kadangi turi tik vieną apviją, jį geriausiai rišti storesnės medžiagos kaklaraiščiui, norint, kad surištas mazgas nesigautų labai mažas ir siauras.

Šuo mazgu surištas kaklaraištis bus ypač ilgas, todėl netiks žemo ūgio vyrams, tačiau taps idealiu sprendimu aukštaūgiams.

Siauras ir nedidelis jis geriausiai derės tuomet, kai bus ryšimas liekno kūno sudėjimo vyrų.

Vienas šio kaklaraiščio mazgo privalumų – jis yra labai paprastai išrišamas. Pakanka tik ištraukti siaurąjį galą iš kilpos ir kaklaraištis pats išsivynios.

Kaip užsirišti keturi rankoje kaklaraiščio mazgą

Kaip užsirišti Keturi Rankoje kaklaraiščio mazgą

2. Dvigubas keturi rankoje (double four-in-hand) mazgasf

Dvigubas Keturi Rankoje kaklaraiščio mazgas Dvigubas keturi rankoje (double four-in-hand) kaklaraiščio mazgas
Mazgo simetrija
Mazgo dydis

Ko gero, stilingiausias ir labiausiai asimetriškas kaklaraiščio mazgas, ypač pamėgtas Italijoje ir visų stiliui neabejingų vyrų.

Kreivas, dvisluoksnis ir asimetriškas – jis puikiai tiks kasdienėje aplinkoje, tačiau svarbiems verslo susitikimams gali būti kiek per žaismingas.

Šiam mazgui rišti geriausia tiks kiek storesni kaklaraiščiai, kadangi jį rišant su plonesnės medžiagos kaklaraiščiu mazgas gali gautis neproporcingai mažas.

Dvigubas Keturi Rankoje mazgas taip yra idealus sprendimas žemesniems vyrams, kuriems įprastinis Keturi Rankoje mazgas, dėl mažo apvijų kiekio, yra kiek per ilgas.

Kadangi nėra masyvus, šis mazgas taip pat puikiai tiks liekno sudėjimo vyrams.

Kaip užsirišti dvigubą keturi rankoje kaklaraiščio mazgą

Kaip užsirišti dvigubą Keturi Rankoje kaklaraiščio mazgą

3. Prato arba Šelbio(Pratt, Shelby) mazgas

Pratio Šelbio kaklaraiščio mazgas Prato, Šelbio (Pratt, Shelby) kaklaraiščio mazgas
Mazgo simetrija
Mazgo dydis

Šis kaklaraiščio mazgas buvo Pavadintas JAV Prekybos Rūmuose dirbusio Jerry Pratt garbei, kuris jį ir sugalvojo. O jį išpopuliarino žinių pranešėjas Don Shelby, todėl jis kartais vadinamas ir jo – Šelbio – vardu. Tai – universalus, elegantiškas, vidutinio dydžio kaklaraiščio mazgas, kurį teisingai rišant automatiškai susiformuoja duobutė.

Simetriškas, nedidelis ir elegantiškas šis mazgas yra ypač universalus ir gali būti ryšimas tiek laisvalaikio, tiek formalioje aplinkoje.

Prato mazgas naudoja itin mažai apvijų, todėl tampa idealiu sprendimu iš storesnės medžiagos pasiūtiems kaklaraiščiams, kuomet norima, jog mazgas būtų simetriškas.

Tiesa, dėl mažo apvijų skaičiaus, šiuo būdu surištas kaklaraištis bus kiek ilgesnis, todėl žemesnio ūgio vyrams kartais gali būti kiek per ilgas.

Prato mazgas dėl savo mažo dydžio taip pat puikiai tiks liekno sudėjimo vyrams, kuriems Vinzdoro mazgai yra kiek per masyvūs.

Kaip užsirišti Prato / Šelbio kaklaraiščio mazgą

Kaip užsirišti Prato Šelbio kaklaraiščio mazgą

4. Pusinis Vindzoro (half Windsor) mazgas

Pusinis Vindzoro kaklaraiščio mazgas Pusinis Vindzoro (half Windsor) mazgas
Mazgo simetrija
Mazgo dydis

Tai vidutinio dydžio, beveik simetriškas mazgas, kurį teisingai surišus susiformuoja aiškiai matoma duobutė. Taip vadinamas todėl, kad jam surišti yra naudojama viena apvija mažiau, nei Vindzoro mazgui.

Tai pakankamai didelis, simetriškas mazgas, geriausiai tinkantis klasikinei darbinei aplinkai, kurioje vyrai vilki kostiumus.

Pusinis Vindzoro mazgas neturi tiek daug apvijų, kaip Vindzoro mazgas, todėl jį galima pabandyti rišti ir su kiek storesnės medžiagos kaklaraiščiais, tačiau tai daryti reikėtų atsargiai, stebint, kad surištas mazgas nebūtų per daug masyvus.

Kadangi rišant pusinį Vindzoro mazgą yra naudojama nemažai apvijų, tai galutinis kaklaraiščio ilgis bus kiek trumpesnis, todėl ypač aukštiems vyrams jis kartais gali būti kiek per trumpas.

Kadangi šis mazgas yra pakankamai masyvus, tai jis nelabai tiks liekniems vyrams, nebent bus surištas iš kiek plonesnės medžiagos kaklaraiščio.

Kaip užsirišti pusinį Vindzoro kaklaraiščio mazgą

Kaip užsirišti pusinį Vindzoro kaklaraiščio mazgą

5. Vindzoro (Windsor) mazgas

Vindzoro kaklaraiščio mazgas 5. Vindzoro (Windsor) mazgas
Mazgo simetrija
Mazgo dydis

Didelis ir simetriškas kaklaraiščio mazgas, sukurtas bandant atkartoti Vindsoro kunigaikščio ryšėto kaklaraiščio mazgą.

Būdamas ypač masyvus ir simetriškas, jis yra labiausiai formalus iš visų kaklaraiščio mazgų, todėl ypač tinka svarbių renginių ar verslo susitikimų metu.

Šiam kaklaraiščiui surišti yra naudojama ypač daug apvijų todėl jį reikėtų rišti tik iš plonos medžiagos pasiūtiems kaklaraiščiams, kadangi kitu atveju jis gausis ypač masyvus, atrodys negražiai ir prie nieko nederės.

Rišant šį mazgą, dėl didelio kiekio apvijų, jis tampa gerokai trumpesnis, todėl nėra rekomenduojamas aukštesniems vyrams, kadangi jiems, tiesiog, gali pritrūkti medžiagos siaurajai kaklaraiščio daliai.

Dėl savo masyvumo šis mazgas taip pat yra rekomenduojamas atletiškiems ar stambesniems vyrams, kadangi jo dydis bus proporcingas kūno sudėjimui. Liekniems vyrams šis mazgas bus, tiesiog, per didelis ir atrodys negražiai.

Kaip užsirišti Vindzoro kaklaraiščio mazgą

Kaip užsirišti Vindzoro kaklaraiščio mazgą

Kaklaraiščio plotis ir storis

Nusprendę, kokio tipo mazgą rišite, nepamirškite parinkti atitinkamą kaklaraištį. Tam tikrų mazgų yra beveik neįmanoma gražiai surišti, jeigu nėra parinktas atitinkamo pločio ar storio kaklaraištis.

Storesniems kaklaraiščiams naudokite rišdami mažus, mažai apvyniojimų turinčius mazgus: keturi rankoje, dvigubą keturi rankoje, ar Prato / Šelbio. Dažniausiai, rišant su jais didesnius mazgus jie gausis dideli, stori ir negražūs.

Su plonesniais kaklaraiščiais gražiausiai atrodys didesni, daugiau apvyniojimų reikalaujantys mazgai: pusinis Vindzoro bei Vindzoro mazgai.

Priklausomai nuo kaklaraiščio pločio, keičiasi ir visas surišto mazgo plotas – tiek aukštis, tiek ir pats plotis. Todėl derindami jį prie marškinių apykaklės, į tai atsižvelkite ir mazgą užsiriškite tokį, kurio dydis derėtų prie marškinių apykaklės.

Kaklaraiščio ilgis

Jei norite gražiai užsirišti kaklaraištį nepakanka gražiai surišti mazgą – reikia, kad ir pačio kaklaraiščio ilgis būtų geras. Kadangi kaklaraiščiai yra gaminami skirtingų ilgių, tai ir galutiniai kaklaraiščių ilgiai po tokio paties mazgo surišimo skirsis. Gudraus sprendimo čia nelabai yra – tiesiog mazgą riškite kelis kartus, kol kaklaraiščio ilgis bus geras.

Kaklaraiščio ilgis turėtų būti toks, jog jo galiukas vos liestų diržo sagtį ar kelnių juosmens juostą.

Išimtis būtų tuomet, jei mūvite kelnės aukštintu liemeniu – tuomet kaklaraiščio ilgis turėtų būti kiek žemiau juosmens juostos, kadangi kitu atveju jis vizualiai atrodys kiek per trumpas.

Kaklaraiščio mazgo duobutė (dimple)

Duobute (dimple) yra vadinama įduba, kuri yra suformuojama kaklaraiščio mazgo gale – maža stiliaus detalė, kuri suteiks surištam kaklaraiščio mazgui išskirtinumo.

Duobutę nėra taip paprasta suformuoti. Geriausiai tam tiks storesni ir platesni kaklaraiščiai. Medžiaga, iš kurios pagamintas kaklaraištis, irgi turi įtakos tam, kaip atrodys įdubimas.

Formuojant duobutę nesistenkite jos padaryti simetriškos ar labai gražios – ji turi atrodyti spontaniškai ir nerūpestingai.

O kaip jums sekasi rišti kaklaraiščio mazgus? Ar esate įgudę ir lengvai galite susirišti bet kurį iš mazgų? Nepamirškite pasidalinti savo pastebėjimais ir nuomone komentarų skiltyje!


Komentarų nėra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *