Žieminė striukė parka

Idealus drabužis šaltomis žiemos dienomis

Netikėtai atkeliavus šalčiui, drabužiams pradeda galioti visai kiti kriterijai – svarbiausia, kad jie išlaikytų šilumą ir apsaugotų nuo šalčio. Tačiau, ką daryti, jeigu tuo pačiu norisi atrodyti ir stilingai? Kaip apsirengti šiltai ir stilingai, kuomet orai yra ypač šalti?

Atsakymu į šį klausimą tampa parka – universali žieminė striukė, kuri ne tik gali puikiai apsaugoti nuo šalčio ir išlaikyti kūno šilumą, tačiau tuo pačiu ir atrodyti stilingai. Šį drabužį lengvai galite derinti tiek prie kasdienės aprangos – džinsų bei megztinių, tiek pro labiau oficialios – kostiumo. Svarbiausia – išsirinkti tinkamą modelį.

Parka striukės istorija

Inuitai, vilkintys parka FOTO: GEORGE R. KING
Inuitai, vilkintys parka striukes

Šis viršutinis drabužis buvo sukurtas Inuitų – nedidelės tautos, gyvenančios Grenlandijoje, Aliaskoje ir šiaurinėje Kanados dalyje. Parka buvo gaminama iš elnio arba ruonio odos, turėjo kailiu dengtą gobtuvą ir buvo skirta ypač atšiaurioms oro sąlygoms.

Kadangi parka puikiai apsaugojo nuo šalčio, karinė pramonė netruko ja susidomėti ir jau 1950-aisiais JAV kariuomenė pritaikė parką striukę savo reikmėms.

N-3B parka

Žalia N-3B parka ALPHA INDUSTRIES
N-3B parka

Pirmasis modelis vadinosi Snorkel parka (oficialus pavadinimas – USAF N-3B parka) ir buvo skirtas karinių lėktuvų įguloms, veikusioms ypač atšiauriomis klimato sąlygomis (iki -50 laipsnių šalčio). Ji buvo trijų ketvirčių ilgio, stora, šilta ir turėjo gobtuvą, kurį, pilnai užsegus, likusi ertmė priminė akvalangą. Būtent todėl ši striukė ir buvo pavadinta taip (snorkel angliškai reiškia nardymo įrangą ar akvalangą).

M-59 parka

Žalia M-59 fishtail parka ALPHA INDUSTRIES
M-59 parka

Kitas parka striukės modelis buvo sukurtas JAV kariams, dalyvavusiems Korėjos kare. Jis vadinosi fishtail (žuvies uodega), dėl nugaroje esančios prakirptos, kelius siekiančios medžiagos, kuri priminė žuvies uodegą. Šis parka striukės modelis buvo vilkimas ant pagrindinės karinės aprangos, todėl buvo pakankamai laisvas, kad neribotų judėjimo, o nugaroje esanti medžiaga galėjo būti apvyniojama aplink kojas, tokiu būdu dar labiau sulaikant kūno šilumą.

Parka striukes pamėgo Didžiosios Britanijos mod’eriai, ne ji apsaugodavo kostiumus nuo purvo ir tepalų važinėjant motoroleriais. Jų dėka ši striukė tapo žinoma ir dėvima visame pasaulyje, o jos populiarumas neblėsta net ir dabar, prabėgus daugiau nei 50 metų.

Šiuolaikinės žieminės parka striukės

Žieminė striukė parka - Alpha Industries ALPHA INDUSTRIES
Žieminė parka striukė
PIRKTI
Žieminė striukė parka - Schmuddelwedda SCHMUDDELWEDDA
Žieminė parka striukė
PIRKTI
Žieminė striukė parka - MO MO
Žieminė parka striukė
PIRKTI
Žieminė striukė parka - Icebound ICEBOUND
Žieminė parka striukė
PIRKTI
Žieminė striukė parka - Dreimaster Klassik DREIMASTER KLASSIK
Žieminė parka striukė
PIRKTI
Žieminė striukė parka - Club Monaco CLUB MONACO
Žieminė parka striukė
PIRKTI

Šie du, aukščiau aprašyti parka striukių modeliai išliko iki dabartinių dienų. N-3B stiliaus modeliai yra gerokai šiltesni ir storesni bei skirti ypač atšiaurioms oro sąlygoms, o fishtail – kiek plonesni ir daugiau skirti apsaugoti nuo lietaus ir drėgmės. Ypač šaltam orui jos nebus tinkamas.

Nors klasikinė parka striukės spalva yra pilkšvai žalia (olive drab), tačiau dabartiniu metu jos yra gaminamos įvairių žalsvų bei kitų atspalvių: mėlynų, rudų, pilkų ar raudonų.

Kaip išsirinkti parką

Renkantis šiltesnį, N-3B modelį svarbiausias parametras, žinoma, yra striukės gebėjimas išlaikyti kūno šilumą ir apsaugoti nuo šalčio. Šį darbą puikiai atliks tiek kokybiškas sintetinis, tiek natūralus anties pūkų ir plunksnų užpildas. Pagrindinis jų skirtumas – kaina.

Fishtail parka striukės pagrindinė savybė, į kurią reikėtų atsižvelgti ją perkant, turėtų būti neperšlampanti ir vėjui atspari medžiaga. Būtent nuo to priklausys, ar dėvima striukė atlaikys lietų ir šlapdribą.

Striukės spalva – jūsų asmeninis pasirinkimas. Tamsiai mėlynos ar žalia parka spalviškai tiks prie daugelio aprangos kombinacijų, o, jeigu norite ko nors labiau išskirtinio galite rinktis ryškių spalvų striukę.

Kaip derinti parką striukę prie aprangos

Nors iš pirmo žvilgsnio ir neatrodo, tačiau parka striukė yra ypač universali – ją galite dėvėti tiek su oficialia apranga – kostiumu, tiek su kasdiene – džinsais. Žinoma, vienas ir tas pats modelis nelabai tiks, tačiau, jei turite bent kelis jų modelius, tuomet jas galėsite priderinti ne tik prie bet kokios aprangos, tačiau ir prie bet kokio oro.

Parka striukė ir džinsai – vienas populiariausių ir lengviausiai sukuriamų aprangos derinių, karį dažniausiai pamatysite tiek gatvėje, tiek internetinių parduotuvių nuotraukose. Tik ypač šaltu oru reikėtų nepamiršti po striukę apsirengti ne marškinėlius trumpomis rankovėmis ar marškinius, o storą vilnonį megztinį.

Parka striuke ir Business Casual apranga – kai labai šalta stilius nukeliauja į antrą vietą ir svarbiausia tampa šiluma, todėl parka striukė tampa puikiu sprendimu ir šiam aprangos kodui. Vilkint striukę su verslo kasdiene apranga nereikia rūpintis jos ilgiu, kadangi megztinis nėra toks ilgas kaip švarkas, todėl neišlys iš po jos apačios.

Parka striukė ir Smart Casual apranga – jei dėvėsite parką striuką ant švarko, tuomet nepamirškite, kad ji turėtų būti už jį ilgesnė. Jeigu striukė bus per trumpa, tuomet kombinacija neatrodys stilingai, nebus tokia šilta ir neapsaugos švarko nuo purvo, lietaus ar šlapdribos – o būtent tokia ir yra jos paskirtis.

Parka striukė ir kostiumas – parka striukę taip pat galite vilkėti ir su kostiumu – juk ir jį kartais tenka vilkėti ypač šaltu oru. Tik tuomet atsižvelkite į striukės modelį bei kokybę – prie gero kostiumo prastai atrodanti striukė tikrai nebus pats geriausias pasirinkimas.

O ar jau surado žieminė parka striukė vietą jūsų drabužių spintoje? Ar velkatės ją šaltomis žiemos dienomis, ar turite kitą šiltesnį viršutinį drabužį, kuris irgi puikiai apsaugo nuo šalčio? Nepamirškite pasidalinti savo pastebėjimais ir nuomone komentarų sekcijoje.


Komentarų nėra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *