7 stilingos vyriškos rankinės

Stilingai aksesuarai ne tik daiktams susidėti

Kaip nepaklysti vyriškų rankinių, kuprinių ir krepšių pasiūloje ir išsirinkti tą, kuri ne tik atrodys stilingai, tačiau ir padės kasdienėje ar darbinėje veikloje, keliaujant su kompiuteriu, dokumentais, sportine apranga ar kitais daiktais.

Susipažinkite su 7 populiariausiomis vyriškomis rankinėmis, kuprinėmis bei krepšiais ir išmokite jas priderinti prie savo stiliaus bei aprangos.

1. Kompiuterio rankinė (laptop bag)

Juoda kompiuterio rankinė PAUL SMITH
Juoda kompiuterio rankinė
Ruda kompiuterio rankinė SUITSUPPLY
Ruda kompiuterio rankinė
Tamsiai mėlyna kompiuterio rankinė BLEU DE CHAUFFE
Mėlyna kompiuterio rankinė

Jei jums tenka ne tik daug dirbti su kompiuteriu, tačiau ir jį visuomet turėti kartu su savimi, nes dažnai tenka važiuoti į susitikimus ar dirbti iš nutolusios vietos, tuomet kompiuterio rankinė yra vienas iš geriausių pasirinkimų.

Turinti daug vietos, tačiau tuo pačiu ir kompaktiška, ši rankinė leis susidėti visus darbui reikalingus daiktus: į specialiai tam skirtą skyrių nešiojamą kompiuterį ir jo pakrovėją (verslo susitikimai kartais užtrunka labai ilgai), telefoną, dokumentus. Galbūt, net ir kokį sumuštinį.

Stiliaus prasme, kompiuterio rankinė (ypač odinė) yra turbūt viena pačių universaliausių, kadangi ji puikiai derės tiek prie solidaus kostiumo, tiek prie kasdienės aprangos.

Jei ruošiatės įsigyti tokią rankinę, nepamirškite prieš ją pirkdami patikrinti, ar į ją tilps jūsų nešiojamas kompiuteris. Išsimatuokite kompiuterio ilgį bei plotį ir tik tuomet keliaukite ieškoti rankinės.

2. Dokumentų laikiklis (document case/holder)

Juodas dokumentų laikiklis HUGO BOSS
Juodas dokumentų laikiklis
Rudas dokumentų laikiklis BOSCA
Rudas dokumentų laikiklis
Mėlynas dokumentų laikiklis COACH
Mėlynas dokumentų laikiklis

Jei jums patinka minimalizmas ir nesinešiojate didelio kompiuterio, tuomet jums puikiai tiks dokumentų laikiklis. Plonas ir lengvas, dažniausiai A4 formato lapo dydžio dokumentų laikiklis leis įsidėti tik ploną ir mažą kompiuterį ar planšetę, keletą popieriaus lapų bei rašiklių.

Toks dokumentų laikiklis, pagamintas iš juodos ar rudos odos puikiai tiks teisininkams, bankininkams ar kitiems su sutartimis ir dokumentais dirbantiems vyrams. Jis atrodys stilingai, minimaliai ir derės prie kostiumo ar smart casual aprangos kodo.

Kadangi dokumentų laikiklis neturi nei rankenos, nei diržo, tai jį tenka laikyti rankoje. Jei toks jo nešiojimo būdas jums nepatinka, tuomet rinkitės kiek didesnę alternatyvą – kompiuterio rankinę.

2. Portfelis (briefcase)

Juodas portfelis HUGO BOSS
Juodas portfelis
Tamsiai rudas portfelis ASPINAL OF LONDON
Tamsiai rudas portfelis
Rudas portfelis BOSCA
Rudas portfelis

Tai solidžiausia, oficialiausia ir, ko gero, brangiausia vyriška rankinė, kurios pagrindinis išskirtinumas yra išorėje esanti metalinė sagtis. Jei užimate aukštas pareigas verslo, teisiniame ar politiniame sektoriuje, tuomet nusipelnote turėti jūsų statusą reprezentuojančią rankinę – portfelį.

Žinoma, tai nereiškia, kad jūs negalite nešioti kiek mažiau oficialesnės kompiuterio rankinės, tačiau tais atvejais, kuomet oficialumas ir solidumas yra reikalingas, kokybiškas ir prabangus portfelis bus nepamainomas.

Jei klasikinis portfelio siluetas atrodo kiek per daug nuobodžiai ir oficialiai, tuomet rinkitės modernesnį variantą, kuris būna kiek siauresnis ir paprastesnis. Nepriklausomai nuo pasirinkto modelio, portfelis vistiek visuomet puikiai derės prie vilkimo kostiumo.

4. Pasiuntinio rankinė (messenger bag)

Juoda pasiuntinio rankinė HUGO BOSS
Juoda pasiuntinio rankinė
Ruda pasiuntinio rankinė FOSSIL
Ruda pasiuntinio rankinė
Ruda pasiuntinio rankinė VISCONTI
Juoda pasiuntinio rankinė

Stilinga, moderni ir kiek solidžiau atrodanti alternatyva kuprinei – pasiuntinio rankinė. Šios, iš natūralios odos ar jos pakaitalų gaminamos rankinės, puikiai tiks judriam miesto ritmui, jei daug važinėjate ir su savimi tenka nešioti nemažai įvairių daiktų.

Vienas iš šios rankinės privalumų yra tas, jog jos nereikia nusiimti, norint ją atidaryti ir išimti ar įdėti daiktus. Reguliuojamo ilgio diržas taip pat suteikia įvairias nešiojimo galimybes – užsimetus ant peties, užsimetus ant priešingo peties, ar, sutrumpinus diržą ir persukus rankinę ant nugaros, imituojant kuprinę.

Tiesa, šios rankinės nerekomenduojama nešioti vilkint švarką, kadangi ilgai ją nešiojant, permestas per petį diržas gali sugadinti švarko pečių konstrukciją.

5. Kelioninis/sportinis krepšys (holdall, duffle bag)

Juodas sportinis krepšys SEALAND GEAR
Juodas sportinis/kelioninis krepšys
Rudas sportinis krepšys SUITSUPPLY
Rudas sportinis/kelioninis krepšys
Žalias sportinis krepšys POLO RALPH LAUREN
Žalias sportinis/kelioninis krepšys

Jei dažnai sportuojate ar mėgstate laisvalaikiu daug keliauti, tuomet kelioninis/sportinis krepšys yra vienas geriausių pasirinkimų. Tai ypač talpi vyriška rankinė, kurioje tikrai užteks vietos viskam – tiek sportinei aprangai, tiek svarbiausiems daiktams, kurių prireiks kelionėje.

Stilingas odinis sportinis krepšys, apskritai, yra viena universaliausių vyriškų rankinių – jis atrodo pakankamai solidžiai, kad galėtumėte jį naudoti kaip darbinę rankinę, o viduje turi tiek vietos, kad tilps ne tik kompiuteris ir dokumentai, tačiau ir papildomi drabužiai, batai, ar kiti daiktai.

Jei nuspręsite įsigyti būtent šio modelio vyrišką rankinę, tuomet neskubėkite pirkti pirmos pasitaikusios po ranka, tačiau atidžiai apžiūrėkite ir išsirinkite tą, kuri ne tik stilingai ir gražiai atrodys, tačiau ir turės visą jums reikalingą funkcionalumą.

6. Kuprinė (backpack)

Ruda kuprinė SUITSUPPLY
Ruda kuprinė
Marga kuprinė TED BAKER
Marga kuprinė
Juoda kuprinė HERSCHEL SUPPLY CO
Juoda kuprinė

Kuprinė – puikus sprendimas, kai su savimi reikia neštis nemažai daiktų, o rankos turi išlikti laisvos. Pavyzdžiui, važiuojant dviračiu, riedučiais ar atostogų metu, kuomet rankose, dažniausiai, būna laikomas fotoaparatas ar telefonas su navigacija.

Vienas iš kuprinės privalumų yra tas, jog į ją galite susidėti labai įvairius daiktus, todėl ji puikiai tiks tais atvejais, kai kuprinės turinio pasipildymas yra nenuspėjamas. Pavyzdžiui, atostogaujant.

Nors kuprinė, be abejo, yra skirta labiau kasdienei aplinkai, tačiau stilingas, solidžiau atrodančias kuprines galite derinti ir prie kostiumo. Tačiau nepamirškite, jog kuprinės diržai, dažnai ją nešiojant ant nugaros, gali nepataisomai sugadinti švarko pečių konstrukciją, todėl tuo nepiktnaudžiaukite.

7. Daiktų krepšys (tote bag)

Žalias daiktų krepšys KAPITAL
Žalias daiktų krepšys
Baltas daiktų krepšys CAFÉ KITSUNÉ
Baltas daiktų krepšys
Mėlynas daiktų krepšys CLEVERLY LAUNDRY
Mėlynas daiktų krepšys

Tarpinis variantas tar portfelio ir kuprinės, daiktų krepšys turi pakankamai vietos, kad ir kokius daiktus į jį nuspręstumėte dėti – sportinę aprangą, kompiuterį ar parduotuvėje tik ką įsigytus maisto produktus.

Prabangesnės, iš odos pagamintos daiktų krepšio versijos taip pat gali būti kaip alternatyva ir klasikinėms kompiuterių rankinėms ar portfeliams. Tuo tarpu paprastesnis, iš medvilnės ar dirbtinių medžiagų pagamintas daiktų krepšys – puiki alternatyva vienkartiniams maišeliams, pardavinėjamiems prekybos centruose.

Jei daiktų krepšys kiek didesnis, tuomet jį galite naudoti ir atostogų metu, eidami į paplūdimį, kadangi į jį tilps visi pagrindiniai gulėjimui pliaže ir maudymuisi jūroje skirti daiktai – rankšluosčiai, maudymosi kostiumėliai bei pliažo šlepetės.

O kokias rankines, kuprines ar krepšius turite jūs? Ar naudojate kažkurį vieną iš aprašytų, ar turite atradę kažką, kas nebuvo paminėta? Nepamirškite pasidalinti savo idėjomis, pastabomis ir nuomone komentarų skiltyje.


20 komentarų

 1. Sveikas,
  O kokia nuomonė apie tokio stiliaus odines „mini rankines” ?

  http://cdn.iofferphoto.com/img/wantad/115/146/9/zhGA.jpg

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 9 metai

   Sveikas, Žanai,

   Nuomonė yra maksimaliai neigiama.

 2. Asmeniškai esu ištikimas kuprinei, turiu tikrai kokybišką. 🙂 Bet vis pasvarstau, kad vertėtų įsigyti messenger bag ar laptop case. Man kyla klausimas, ar rankinės spalva turėtų būti derinama prie batų ir diržo spalvos? Jei taip, turbūt pavyktų apeiti šią taisyklę įsigyjant kokią mėlyną, žalią ar pan.?

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 9 metai

   Sveikas,

   Rankinės spalvos derinimas prie batų ir diržo yra pageidaujamas, tačiau tikrai nėra privalomas.

   O dėl žalios, mėlynos ar kitos keistos spalvos, tai manau, kad kur kas geriau atrodys juoda rankinė ir rudi batai ar atvirkščiai.

 3. Dar pamirsot pamineti „Camera bags” 🙂 Istiesu yra 6 tipai. Ir sitas ganetinai daznas, ypac vasara. Pats turiu camera bag’a nuo picard.

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 9 metai

   Labas rytas holms,

   „Camera bag” neįtraukiau, nes tai specifinę paskirtį turinti rankinė. Straipsnio tikslas buvo pristatyti dažniausiai naudojamas, universalias ir stilingas rankines.

 4. gal galima straipsniuka apie vasariskus „sneaker’s”?

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 9 metai

   Sveikas Marčiau,

   O ką apie juos norėtum sužinoti? Nežinau, ar galėsiu kažkuo padėti, nes nelabai tokio tipo apavu domiuosi. Aš daugiau apie klasikinę madą rašau ir skaitau.

   1. O gal tada straipsni apie sandalus, basanoskes? Nes ofise visa diena su batais isbut jau sunku daros 🙂

    1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
     Algirdas Gricius
     Prieš 9 metai

     Dominykai, apie basutes ir sandalus dar labiau neturiu ką rašyti, nes esu tas, kuris jų neavi 🙂

     Bet, nepriklausomai nuo to, avėti basutes ar sandalus ofisiniam darbe labai smarkiai nerekomenduočiau.

 5. O kaip elgtis kai yra tik tris daiktai: piniginė, raktinė ir mobilus telefonas, o kiti daiktai, tarkime, nereikalingi arba turi tam skirtas rankines???
  Pagrįskite kodėl mini rankinė su diržu yra nestilinga?

 6. Antrinu Mindaugui- tikrai, ką tokiu atveju daryt? Mano vyras tokiu atveju dažnai viską suduoda į mano rankinę… Be abejo, tik raktus, piniginę ir telefoną turi ne darbo metu, o dėl jų trijų nenori imti kuprinės.

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 9 metai

   Lolita,

   Tuomet yra 3 variantai:
   1. Pasiimti su savimi vyrišką rankinę.
   2. Pasiimti su savimi švarką, striukę ar paltą, kurį nebūtinai reikia vilkėti, tačiau galima neštis ir rankoje, o daiktus sudėti į jo vidines kišenes.
   3. Nieko papildomai neimti. Raktus pasiimti tik tuos, kurių reikia ir sudėti juos į priekinę kelnių kišenę, telefoną laikyti rankoje, o pinigus ir kelias būtinas korteles susidėti į mažą odinį kortelių laikiklį, kuris tuomet yra kišamas į užpakalinę kelnių kišenę.

   1. O ką turite omenyje „vyrišką rankinę”? Visi jūsų 7 išvardinti variantai ženkliai per dideli, telefonui, raktams ir piniginei. Namų raktas dar gali tilpti į priekinę kišenę, tačiau automobilio raktai šiais laikas yra masyvūs, telefonas irgi nebe Motorola Razor. Striukė ar švarkas ypač nepatogūs nešiotis.

 7. O atsakant į Algirdo klausimą-labai patikusią vyrišką rankinę mačiau gaminamą Le Poeme. Juos galima rasti FB paskyroje. Ir ta vyriška rankinė taip patiko, kad užsisakiau moterims pritaikytą jos variantą. Beje, Le Poeme turi labai gražių odų.

 8. Gal galima būtų apibrėžti centimetrais, nuo kokio mažumo paštininko krepšys tampa taip nerekomenduojamu? Pvz 27x27x9 cm jau tinkamas dydis (prie tvirto vyro)?

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 9 metai

   Centimetrais gal nelabai 🙂 Manau, kad paštininko krepšys, į kurį gali tilpti 13” kompiuteris dar tikrai yra ok.

 9. Labas,
  ar teisingai suprantu, kad, pvz., šitos rankinės:
  http://belts.lt/vyriskos-rankines-17
  yra visiškai nestilingos?
  O kaip dėl rankinių su trumpu riešo dirželiu- jos taip pat nestilingos?
  Ačiū.

 10. Kaip suprantu, odines vyriskos rankines per peti nera blogiausias variantas. O kaip tie vadinami „makniukai” prie sportines aprangos? Na visai mini, kad tik pinigine ir telefonas tilptu? Cia toks vasaros aksesuaras kazkur i gamta. Ar jau labai atgyvena?

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 6 metai

   Sveikas, Tomai,

   Tokią rankinę sėkmingai savo garderobe pritaikyti galėtų tik tie, kurie seka ir supranta naujausias mados tendencijas bei geba jas stilingai pritaikyti savo aprangoje. Kadangi tokių vyrų yra tikrai mažuma, ta rekomenduočiau sportui naudoti klasikinę sportinę rankine, taip vadinamą „duffle bag” arba „holdall”. Ir vietos daiktams bus daugiau ir stilingiau atrodys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *