6 populiariausios vyriškos kelnės

Kaip jos vadinasi, kuo skiriasi ir kuo panašios

Vyriškos kelnės gali būti skirstomos pagal įvairius parametrus: pasiuvimą, medžiagą, jos audimą ar papildomas detales. Aiškios skirstymo hierarchijos nėra, o kai kurios kelnės tarpusavyje skiriasi tik tuo, jog yra pagamintos iš kitaip austos medžiagos, kuri skirtingai krenta kelnes mūvint.

Vieningos vyriškų kelnių klasifikacijos nėra, tačiau, remiantis aukščiau išvardintais parametrais, jas galima suskirstyti į 6 pagrindines grupes.

1. Kostiuminės kelnės (dress trousers/pants, suit trousers/pants, slacks)

Suitsupply Šviesiai pilkos kostiuminės kelnės SUITSUPPLY
Pilkos kostiuminės kelnės

Šios kelnės taip vadinamos todėl, kad įprastai jos būna sudedamoji kostiumo dalis. Šių kelnių taip galima įsigyti atskirai ir neretai jos būna parduodamos vienos, be švarko. Tai leidžia jas derinti kartu su kitų spalvų ir raštų švarkais ir sukurti stilingai atrodančius smart casual derinius.

Pagrindinis skiriamasis kostiuminių kelnių bruožas yra kantas, einantis nuo kišenių iki pat klešnių pabaigos, kuris šioms kelnėms suteikia ne tik akimi matomo išskirtinumo, tačiau ir pakeičia jų kritimą, todėl iš priekio žiūrint jos atrodo siauresnės ir elegantiškesnės.

Kostiuminės kelnės taip pat turi kiek aukštesnį liemenį, kas leidžia prie jų lengviau derinti švarkus bei labiau sulaiko į jas sukištus marškinius, kad kad šie neišsitrauktų.

2. Medvilninės kelnės (chinos, khakis)

Šviesiai rudos medvilninės kelnės SUITSUPPLY
Šviesiai rudos čino kelnės

Šias kelnes savo namuose turi turbūt kiekvienas vyras ir savo populiarumu jos konkuruoja tik su džinsais. Nors čino kelnės būna įvairių spalvų ir storių, tačiau jas vienija pagrindinė savybė – visos jos yra pasiūtos iš medvilnės. Anksčiau tam būdavo naudojama 100% sudėties medvilnė, tačiau, kadangi dabar nemaža dalis čino kelnių yra gaminama siauresnio modelio, papildomai yra naudojamas ir elastanas, kurio dėka su jomis nebūna taip ankšta.

Medvilninės čino kelnės įprastai būna dviejų modelių – kasdienio ir oficialaus. Pirmasis modelis būna pasiūtas ir grubesnės medvilnės ir dažnai vidinėje bei išorinėje klešnių pusėje matomas siūles. Antrasis modelis yra elegantiškesnis yra pasiūtas iš švelnesnės ir geresnės kokybės medvilnės, neturi matomų siūlių klešnių šonuose ir neretai yra mūvimos su kantu bei derinamos su švarkais.

3. Velvetinės kelnės (corduroys, cords)

Sallee Privee Tamsiai rudos velvetinės kelnės Sallee Privee
Rudos velvetinės kelnės

Tai vyriškos kelnės, kurios yra gaminamos iš velveto – medvilninio ar vilnonio rumbuoto audinio. Audinys atrodo taip, lyg jis būtų sudarytas iš lygiagrečiai sudėtų ir susiūtų virvučių (cords). XX amžiaus pradžioje ši medžiaga buvo naudojamas siuvant drabužius vaikams, tačiau pamažu išpopuliarėjo ir savo viršūnę pasiekė prasidėjus Antrajam pasauliniam karui, kuomet šis audinys buvo naudojamas ne tik darbiniams, tačiau ir madingiems vyriškiems drabužiams – kostiumams ir švarkams.

Nors dabartiniais laikais velvetinės kelnės dažniausiai yra siejamos su vyresnio amžiaus žmonėmis ar akademine bendruomene, tačiau modernūs jų puikiai tinka šaltojo sezono metu, norint išsiskirti iš kitų vyrų, mūvinčių medvilnines čino kelnes ar džinsus.

4. Kargo kelnės (cargo pants/trousers)

NN07 žalsvos cardo kelnės NN07
Žalios kargo kelnės

Kargo kelnės yra kasdienio stiliaus kelnės, kurias galima atskirti nuo kitų pagal tai, jog jos turi šonuose papildomas kišenes. Tvirtos, greitai džiūstančios ir laisvesnio kirpimo kargo kelnės buvo pradėtos naudoti Didžiosios Britanijos kariuomenėje 1938 metais. Didelės papildomos kišenės šonuose buvo sukurtos desantininkams, kad jie galėtų į jas įsidėti radiją ir daugiau amunicijos.

Bet kurios aukščiau išvardintų tipų kelnės gali būti kargo kelnėmis, jeigu jos turės šonuose kišenes. Priklausomai nuo modelio, šios kelnės gali būti tiek formalios ir tinkančios mūvėti su klasikiniais batais ir marškiniais, tiek kasdienės, kurios derinamos su sportiniais bateliais ir marškinėliais ar megztiniais.

Bet kuriuo atveju, reikia nepamiršti, kad kišenės šiose kelnėse yra skirtos ne tam, kad į jas būtų kraunami daiktai, o daugiau kaip dizaino elementas, suteikiantis joms militaristinės išvaizdos.

5. Džinsai (jeans)

Suitsupply mėlyni džinsai SUITSUPPLY
Mėlyni džinsai

Tai kelnės, kurios yra pasiūtos iš džinsinio audinio – denimo (denim). Išskirtinis jų akcentas – penkios kišenės, sutvirtintos mažomis metalinėmis kniedėmis, metalinė saga, kuria jie yra užsegami, ir aiškiai matomos gelsvos spalvos siūlės.

Džinsai, ko gero, yra geriausias kasdienės aprangos pavyzdys. Sukurti dar 1873 metais Jacob Davis ir Levi Strauss, džinsai tapo populiarūs visame pasaulyje. Nors jų sukūrimo pradžioje jie buvo dėvimi kaip tvirtos darbinės kelnės, tačiau laikui einant džinsai pasidarė kasdienis drabužis, kurį visame pasaulyje pamėgo daugybė žmonių.

Nors džinsai yra laisvalaikio stiliaus kelnės, tačiau neretai yra mūvimi net ir tais atvejais, kuomet yra nurodytas aprangos kodas. Todėl reikėtų nepamiršti, kad, nors džinsai yra labai universalūs, tačiau tinkami yra tikrai ne visais atvejais.

6. Sportinės kelnės (sweatpants)

Suitsupply šviesiai pilkos sportinės kelnės SUITSUPPLY
Pilkos sportinės kelnės

Tai vyriškos kelnės, pagamintos iš kiek storesnės medvilnės ar sintetinės medžiagos, turinčios ties kulkšnimis elastines juostas ir surišamos raišteliais.

Nors anksčiau jos būdavo mūvimos tik sporto metu, tačiau pastaruoju metu šios kelnės taip pat tapo neatskiriama laisvalaikio aprangos dalimi ir kartais būna derinamos net su švarku ar marškiniais.

O kokios yra jūsų mėgstamiausios kelnės? Galbūt savo drabužių spintoje turite tokias, apie kurias nebuvo parašyta? Būtinai pasidalinkite savo nuomone ir pastebėjimais komentaruose.


2 komentarai

  1. Labas, labai išsamus straipsnis, apsišviečiau ir kiekvienam vyrui rekomenduočiau pasidomėti, kad drabužių pirkimas nebūtų toks didelis galvos skausmas 🙂

  2. Proto aistros
    Prieš 8 metai

    Keista, bet ir moterims buvo kažko naujo, taigi jaučiu kad vyrams būtų dar daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *