10 populiariausių marškinių apykaklių

Kuo juos skiriasi ir kaip jas derinti prie aprangos

Vyriškų marškinių apykaklių įvairovė neretai priverčia pasukti galvą, kai parduotuvėje reikia išsirinkti naujus marškinius. Kuri iš jų yra geriausia ir derės prie jūsų pasirinktos aprangos bei veido formos? Kurią reikėtų vilkėti kartu su kaklaraiščiu, o kuri geriausiai atrodys be jo?

Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus gausite susipažinę su 10 populiariausių vyriškų marškinių apykaklių modelių. Sužinosite jų pagrindines savybes, prie kokios veido formos kuri iš jų geriausiai dera bei kokioje aplinkoje rekomenduojama dėvėti.

1. Smaili apykaklė (point collar)

Smaili marškinių apykaklė PROPER CLOTH
Smaili marškinių apykaklė

Viena konservatyviausių marškinių apykaklių, geriausiai tinkama mažiems ir vidutinio dydžio kaklaraiščių mazgams. Ypač tinka tuomet, jei turite platesnį veidą ar kaklą, nes žemyn nukreipti apykaklės kampučiai vizualiai juos siaurins. Prie šios apykaklės taip pat rekomenduojama visuomet ryšėti kaklaraištį, o ne vilkėti atsegtą.

2. Pusiau praskleista apykaklė (semi-spread collar)

Pusiau praskleista marškinių apykaklė PROPER CLOTH
Pusiau praskleista marškinių apykaklė

Populiariausia ir universaliausia marškinių apykaklė, kurią galite dėvėti tiek su kaklaraiščiu, tiek ir be jo. Turi pakankamai laisvos vietos, kad sutalpintų bet kurio dydžio kaklaraiščio mazgą – nuo mažiausio Keturi rankoje iki didžiausio – Vindzoro. Tinka visoms veido formoms, todėl marškinius su šia apykakle gali dėvėti tiek stambesnio, tiek lieknesnio kūno sudėjimo vyrai.

3. Praskleista apykaklė (spread collar)

Praskleista marškinių apykaklė PROPER CLOTH
Praskleista marškinių apykaklė

Stilinga ir moderni praskleista marškinių apykaklė, kuri ypač gerai atrodo formalioje ar verslo aplinkoje kartu su kaklaraiščiu. Ši apykaklė tiks visoms veido formoms ir atrodys taip pat gerai tiek su kaklaraiščiu, tiek ir be jo. Kadangi turi daug erdvės, tai prie jos galėsite derinti bet kurį kaklaraiščio mazgą. Jei pusiau praskleista apykaklė jums atrodo kiek per daug konservatyviai, o nukirpta – per daug iššaukiančiai, tuomet šis variantas jums bus kaip tik.

4. Nukirpta apykaklė (cutaway collar)

Nukirpta marškinių apykaklė PROPER CLOTH
Nukirpta marškinių apykaklė

Ypač moderni ir išskirtinai atrodanti nukirpta marškinių apykaklė tiks ir patiks tikrai ne kiekvienam ir ne visur. Jei turite platesnį veidą ar kaklą, tuomet ši apykaklė jį vizualiai dar labiau paplatins. Formalioje aplinkoje ji taip pat gali atrodyti per daug iššaukiančiai, todėl irgi nėra rekomenduojama. Ši apykaklė geriausiai atrodys su kaklaraiščiu ir švarku. Rinkitės ją, jei pasitikite savimi ir nebijote išsiskirti iš minios.

5. Apykaklė prisegamais galiukais (button down collar)

Marškinių apykaklė su sagomis PROPER CLOTH
Marškinių apykaklė su prisegamais galiukais

Marškinių apykakles, kurių galiukai yra prisegami prie pačių marškinių nedidelėmis sagomis, galima suskirstyti į dvi grupes:

 • Labiau kasdienes, turinčias trumpesnius apykaklės galiukus, kurios geriausiai atrodys vilkimos be kaklaraiščio, prasegtos. Tokias apykakles dažniausiai matysite laisvalaikiui skirtuose iš storesnės medžiagos pasiūtuose marškiniuose.
 • Solidžiau bei stilingiau atrodančias, turinčias ilgesnius, išlenktus galiukus, kurie ypač gerai atrodo tuomet, kai yra ryšimas kaklaraištis.

6. Club apykaklė

Club marškinių apykaklė PROPER CLOTH
Club marškinių apykaklė

Pagrindinis šios marškinių apykaklės išskirtinumas – apvalinti galiukai. Savo forma ji labiausiai primena smailėjančią, todėl prie jos geriausiai tiks mažesnį mazgą turintys kaklaraiščiai. Club marškinių apykaklės kartais turi skylutes šonuose, per kurias galima praverti specialių strypelį, kuris šiek tiek pakelia kaklaraiščio mazgą ir neleidžia jam prisispausti prie marškinių, tokiu būdu sukurdamas papildomą aprangos akcentą.

7. Tab apykaklė

Tab marškinių apykaklė PROPER CLOTH
Tab marškinių apykaklė

Tab modelio marškinių apykaklės pagrindinis išskirtinumas – dvi medžiagos juostelės apykaklės viduje, užsegamos saga. Jos atlieka dvi pagrindines funkcijas – prilaiko apykaklės galiukus, kad jie nenuslystų į šoną bei šiek tiek kilsteli į viršų kaklaraiščio mazgą. Sutvirtinti apykaklės galiukai apriboją laisvą vietą kaklaraiščio mazgui, todėl čia geriausiai tiks Keturi rankoje surišimo būdas.

8. Stovinti apykaklė (mandarin/band/stand collar)

Marškiniai be apykaklės PROPER CLOTH
Stovinti marškinių apykaklė

Išskirtinai atrodanti ir, ko gero, ne visiems patinkanti, marškinių apykaklė be galiukų, be abejo, yra skirta vilkėti marškinius be kaklaraiščio. Šis modelis geriausiai tiks laisvalaikio marškiniams, pasiūtiems iš storesnės džinsinės medžiagos ar lino. Marškinius, turinčius šią apykaklę, galite vilkėti tiek su švarku, tiek ir be jo. Oficialiam kostiumui, kitą vertus, jie bus kiek per daug kasdieniai – geriau rinkitės vieną iš klasikinių apykaklių.

9. Kubietiška apykaklė (cuban collar)

Kubietiška marškinių apykaklė PROPER CLOTH
Kubietiška marškinių apykaklė

Kubietiška apykaklė savo forma ir išvaizda primena sumažintus švarko atvartus. Priešingai nei visos kitos marškinių apykaklės, ši neturi jokio pakietinimo, todėl nugula ant pečių ir krūtinės. Kubietišką apykaklę dažniausiai turi marškiniai trumpomis rankovėmis, todėl ji puikiai tiks atostogų šiltuose kraštuose metu. Jei nuspręsite apsivilkti švarką, nepamirškite, kad kubietiškos apykaklės atvartai turi gulėti ant švarko atvartų, o ne po jais.

10. Apykaklė su sparneliais (winged collar)

Marškinių apykaklė su sparneliais PROPER CLOTH
Marškinių apykaklė su sparneliais

Ypač formali apykaklė su sparneliais anksčiau buvo naudojama tik White Tie renginių metu, tačiau dabartiniu metu marškinius, turinčius šią apykaklę, galima vilkėti ir prie Black Tie aprangos kodo. Be abejo, prie šios apykaklės, priklausomai nuo aprangos kodo, būtina pasirišti baltą arba juodą peteliškę. Taip pat nepamirškite, kad apykaklės sparneliai turi būti virš peteliškės, o ne po ja.

O ką apie marškinių apykakles manote jūs? Ar turite išsirinkę savo mėgstamiausią ir visuomet perkate marškinius, kurie turi būtent tokią apykaklę, ar mėgstate įvairovę ir jūsų drabužių spintoje marškinių yra su įvairiomis apykaklėmis? Nepamirškit pasidalinti savo nuomone bei pastebėjimais komentaruose!


4 komentarai

 1. Dar vienas puikus straipsnis!

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 7 metai

   Ačiū, Laurynai!

 2. Klasiškas vyras
  Prieš 7 metai

  Vat kas jau kas, o nukirptos apykaklės tai man nesižiūri 🙂

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 7 metai

   Kaip ir minėjau – žiūrisi jos ar ne, labai priklauso nuo veido bei kaklo formos ir viso aprangos ansamblio. Deja, tačiau neretai šis marškinių apykaklės tipas būna priderintas neteisingai, todėl galutinis rezultatas irgi neatrodo stilingai. Tačiau, žinoma, kiekvienas turime savo nuomone ir galime rinktis tai, kas mums patiems patinka 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *