10 kaklaraiščių, kuriuos reikia turėti

Stilingi ir lengvai prie aprangos derinami kaklaraiščiai

Kaip išsirinkti stilingai ir gražiai atrodantį kaklaraištį, kuris puikiai derės prie jūsų vilkimo kostiumo ar švarko? Kokios spalvos ir raštai yra universaliausi ir lengviausiai priderinami prie marškinių bei kostiumo?

Ko gero, šie ar panašūs klausimas kyla jūsų galvoje, kuomet parduotuvėje reikia išsirinkti kaklaraištį. Kad gauti atsakymus į juos būtų lengviau, susipažinkite su 10 stilingų ir universalių kaklaraiščių, kurie privalo kabėti kiekvieno jūsų drabužių spintoje.

1. Tamsiai mėlynas raštuotas kaklaraištis

SUITSUPPLY
Tamsiai mėlynas raštuotas kaklaraištis
PIRKTI

Tai vienas dažniausiai parduotuvėse matomų kaklaraiščių, kuris yra ypač universalus ir dera prie įvairių spalvų kostiumų bei marškinių. Vienintelė spalvinė kombinacija, kurios reikėtų vengti, yra kartu su panašios mėlynos spalvos kostiumu. Kontrastas bus per mažas ir kaklaraištis tiesiog „paskęs” švarko spalvoje.

Jei norite, kad šis kaklaraištis būdu kuo universalesnis, tuomet rinkitės mažesnio tankumo ir ryškumo raštą, kadangi tuomet jį galėsite priderinti ne tik prie vienspalvių, tačiau ir prie raštą turinčių kostiumų, švarkų bei marškinių.

2. Tamsiai mėlynas nertas kaklaraištis

Mėlynas nertas kaklaraištis SUITSUPPLY
Tamsiai mėlynas nertas kaklaraištis
PIRKTI

Tamsiai mėlynas nertas kaklaraištis taps puikiu pasirinkimu kasdienėje aplinkoje, kuomet vilkėsite švarką mažiau formalų kostiumą. Išskirtinio dizaino bei formos šis kaklaraištis padės išsiskirti iš kitų, kaklaraiščius ryšinčių vyrų, ir taps stilingu jūsų ansamblio akcentu.

Formalioje ar verslo aplinkoje šis kaklaraištis gali būti kiek per daug kasdienis, todėl rekomenduojama rinktis tradicinius iš šilko pasiūtus kaklaraiščius. Kitą vertus, Business Casual aplinkoje, prie megztinio jis bus puikus akcentas.

3. Tamsiai mėlynas dryžuotas kaklaraištis

SUITSUPPLY
Tamsiai mėlynas dryžuotas kaklaraištis
PIRKTI

Jei ieškote kiek solidesnio, verslo aplinkai tinkančio kaklaraiščio, tuomet galite pasirinkti dryžiais margintą, tamsiai mėlynos spalvos šilkinį kaklaraištį, kuris puikiai derės prie tamsesnių, vienspalvių mėlynų bei pilkų kostiumų.

Nuo dryžių spalvos bei pločio priklauso, kiek daug ar mažai šis kaklaraištis bus ryškus, todėl, jei norite, kad jis atrodytų solidžiai ir tiktų formalioje aplinkoje, įsigykite tokį, kuris turės plonesnius, tamsesnių ar baltų atspalvių dryžius.

4. Tamsiai raudonas raštuotas kaklaraištis

SUITSUPPLY
Tamsiai raudonas raštuotas kaklaraištis
PIRKTI

Tamsiai raudonas, taškeliais ar panašiu į juos raštu margintas kaklaraištis pirmąsias poziciją pagal populiarumą ir universalumą dalinasi su analogiško rašto tamsiai mėlynu ir, kaip ir pastarasis, puikiai dera tiek su mėlynais, tiek su pilkais vienspalviais ar raštuotais kostiumais bei švarkais.

Apskritai, šį kaklaraištį galite derinti tiek prie šviesesnių, tiek prie tamsesnių atspalvių švarkų bei kostiumų. Kuo šviesesnė bus švarko spalva, tuo didesnis kontrastas bus tarp kaklaraiščio ir kostiumo ir tuo ryškesnis jis bus. Ir priešingai – kuo kostiumas bus tamsesnis, tuo solidžiau ir formaliau atrodys visas ansamblis.

5. Tamsiai raudonas su dryžiais kaklaraištis

Tamsiai raudonas dryžuotas kaklaraištis ERMENEGILDO ZEGNA
Tamsiai raudonas dryžuotas kaklaraištis

Dar vienas dryžiais margintas kaklaraištis, kurį verta turėtų savo drabužių spintoje, yra tamsiai raudonos spalvos. Jis ypač gerai tiks verslo aplinkoje, kuomet norėsite sukurti stilingus, tačiau solidžiai bei elegantiškai atrodančius ansamblius.

Derindami dryžuotą kaklaraištį prie aprangos nepamirškite atsižvelgti ir į kostiumo bei marškinių raštus. Jei jie irgi bus marginti dryžiais, tuomet jie turėtų skirtis savo ryškumu bei pločiu. Jei kaklaraiščio dryžiai bus ryškus ir stori, tuomet marškinių ar kostiumo turėtų būti plonesni ir blankesni. Priešingu atveju raštai konkuruos tarpusavyje ir neatrodys stilingai.

6. Rudas raštuotas kaklaraištis

SUITSUPPLY
Rudas taškuotas kaklaraištis
PIRKTI

Rudas kaklaraištis ypač gerai atrodo, kuomet yra derinamas su mėlynais ar pilkais kostiumais bei rudais batais. Rudi kaklaraiščio ir batų atspalviai padeda sukurti sąsają tarp viršutinės ir apatinė aprangos dalies, todėl tokia ansambliai atrodo ypač harmoningai.

Nors rudus raštuotus kaklaraiščius galite derinti ir su mėlynais kostiumais, tačiau jie labiausiai išryškėja, kuomet yra ryšimi kartu su šviesesnių pilkų atspalvių kostiumais, batais marškiniais ir tamsesnio atspalvio rudais batais.

7. Žalias raštuotas kaklaraištis

Žalias taškuotas kaklaraištis T.M.LEWIN
Žalias taškuotas kaklaraištis

Žalia yra pakankamai pretenzinga spalva, kuomet kalba eina apie aprangos derinimą, ir kaklaraištis taip pat nėra išimtis. Tačiau, nors derinti ją ir yra kiek sunkiau, žalia spalva gali padėti sukurti įdomiai ir stilingai atrodančių aprangos kombinacijų.

Žalią kaklaraištį, ko gero, lengviausiai priderinsite prie mėlynos spalvos kostiumo ar švarko ir šviesiai mėlynų ar baltų marškinių. Šis kaklaraištis taip pat derės ir prie pilkų, rusvų ar gelsvų atspalvių.

8. Raudonas raštuotas kaklaraištis

Raudonas taškuotas kaklaraištis SUITSUPPLY
Raudonas taškuotas kaklaraištis

Raudonas kaklaraištis, ko gero, labiausiai siejasi su Donald’u Trump’u ir jo per ilgu ryškiu raudonu kaklaraiščiu, tačiau tai tikrai nereiškia, jog neįmanoma sukurti stilingai atrodančių ansamblių. Viskas priklauso nuo to, kokį kaklaraištį išsirinksite ir kaip jį derinsite.

Subtilus raštas, šiek tiek tekstūros ir raudono kaklaraiščio kombinacija atrodys kur kas geriau. Nors jis dažniausiai derinamas su tamsiai mėlynu kostiumu ir baltais marškiniais, tačiau lygiai taip pat gerai atrodys ir prie šviesiai pilko.

9. Oranžinis raštuotas kaklaraištis

Oranžinis raštuotas kaklaraištis SUITSUPPLY
Oranžinis raštuotas kaklaraištis

Raštuotas, oranžinės spalvos kaklaraištis ypač gerai atrodys vasaros metu prie lininių ar medvilninių vidutinių bei šviesesnių mėlynų atspalvių švarkų ar kostiumų, vilkimų kartu su baltais ar šviesiai mėlynais marškiniais.

Oranžinis kaklaraištis geriausiai atrodys tuomet, jei bus kiek tamsesnio ar pastelinio atspalvio ir bus margintas tamsesnės, pavyzdžiui, mėlynos spalvos raštais, kurie sumažins oranžinės spalvos intensyvumą, todėl kaklaraištis nebus toks ryškus ir gražiai derės prie aprangos.

10. Geltonas raštuotas kaklaraištis

Geltonas raštuotas kaklaraištis SUITSUPPLY
Geltonas raštuotas kaklaraištis

Jei oranžinės spalvos kaklaraištis puikiai tinka šiltojo sezono metu, tai geltonas taps puikiu spalviniu akcentu rudenį bei žiemą, kuomet jį derinsite prie rudų ar žalių atspalvių švarkų ar kostiumų.

Kaip ir oranžinį, taip ir geltoną kaklaraištį pasirinkite ne per daug ryškų bei papuoštą tamsesnės spalvos raštais. Nepamirškite atkreipti dėmesį ir į kaklaraiščio medžiagą – jei jį derinsite prie flanelinės vilnos kostiumo, tai ir kaklaraištis turėtų būti iš vilnos.

O kokie kaklaraiščiai patinka jums? Ar turite savo drabužių spintoje nors vieną iš aukščiau paminėtų? Nepamirškite pasidalinti savo nuomone ir pastebėjimais komentaruose!


11 komentarų

 1. O kaip dėl kaklaraiščių pločio? Kada galima dėvėti siaurus (slim), o kada vidutinius ar plačius kaklaraiščius? Kaip suprantu, tai priklauso nuo vyro amžiaus ir kūno sudėjimo. O gal nuo dar ko nors?

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 9 metai

   Kaklaraiščio plotis priklauso nuo švarko atvartų pločio – jie turėtų būti panašūs. Siauresni atvartai platina, tad tinka lieknesniems vyrams, o platesni – lieknina, todėl tinka platesniems vyrams.

 2. gal galima butu apie laikrodzius ir ju stilius?

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 9 metai

   Temą apie laikrodžius ir jų stilius mano galvoje yra senokai, tačiau problema yra tame, kad apie juos reikia išmanyti. Šiuo metu kalbinu kelis žmones, kurie šioje srityje nusimano, kad parašytų straipsnį būtent apie laikrodžius. Manau, kad greitu metu jis turėtų atsirasi.

 3. o kaip su standartinio ploto kaklaraisciu? jį galima surišti plonu mazgu, bet galima ir žymiai didesniu.
  Ar mazgo dydį taip pat pat reikėtų derinti su švarko atlapais?

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 9 metai

   Sveikas, Mindaugai,

   Be abejo, jeigu mazgas bus didelis, o atvartai siauri, tai jis tikrai gražiai neatrodys.

   Kitas svarbus momentas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, yra kūno sudėjimas. Stambesnio sudėjimo žmogui kur kas geriau tiks ir platesni švarko atvartai (jį vizualiai lieknins), ir didesnis mazgas. Tuo tarpu lieknesniam vyrui gražu bus siauresni atvartai (vizualiai platins krūtinė ir pečius) ir mažesnis mazgas.

   Mazgas neturi nei paskęsti, nei būti per daug neproporcingai didelis.

 4. Ar yra taisyklė, kada rinktis kaklaraištį ir kada peteliškę?

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 8 metai

   Labas rytas,

   Ne, tokios taisyklės tikrai nėra – rinkitės tai, kas jums labiau patinka.

   1. Ačiū!

 5. Vis dėl to, visuose straipsniuose minimi ir pateikiami ryškių ir sodrių spalvų kaklaraiščiai ir marškinių deriniai.
  Noriu paklausti prie kokių marškinių tinka dėvėti šviesiai pilką ar šviesiai alyvinį su mikro raštu šilkinį kaklaraištį.

  Nuoširdžiai ačiū

  1. Algirdas Gricius Vyro Stilius
   Algirdas Gricius
   Prieš 8 metai

   Sveikas, Viliau,

   Na, reikėtų pamatyti kaip tiksliai tos spalvos atrodo, nes nuo to priklauso, kaip juos reikėtų derinti.

   Beje, kaklaraiščiai nėra derinami vien tik prie marškinių – jie turi tikti ir prie švarko ar kostiumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *