Kaklaraiščio, marškinių ir švarko derinimas – įgudis, kuris turėtų būti žinomas kiekvienam vyrui, tačiau iš tiesų jį moka tik labai nedaugelis. Taip, ko gero, kaklaraištį rišatės retai, tačiau ar nebūtų puiku, jei tai darytumėt taip, kad aplinkiniai dalintų komplimentus.
Išmokite tarpusavyje derinti šias aprangos dalis ir galbūt pamatysite, jog švarkas, marškiniai ir kaklaraištis taps vis dažnesni jūsų palydovai ne tik formalioje, tačiau ir kasdienėje aplinkoje. Mažų mažiausiai – kiekvieną kartą vilkėdami kostiumą neatrodysite kaip nuobodus politikas ar laidotuvių dalyvis.
Bendri patarimai
Prieš lendant į detales – keletas patarimų, kurie pravers visais atvejais.
- Jei norite greitai ir prie aprangos priderinti raštuotą kaklaraištį, tuomet jį pasirinkite tokį, kurio viena iš spalvų būtų panaši į švarko ar marškinių.
- Nepersistenkite su raštais. Jei nesate tikri, dėl savo pasirinktos kombinacijos, pakeiskite vieną iš aprangos dalių į vienspalvę.
- Gera kaklaraiščio, marškinių ir švarko kombinacija yra tokia, kuri gerai atrodys ir su švarku, ir be jo.
- Išmokite užsirišti kaklaraištį. Net ir tobulai suderintas ansamblis gali būt visiškai sužlugdytas nevykusiai surišto kaklaraiščio mazgo.
Spalvų derinimas
Kaklaraiščio, marškinių ir švarko spalvų derinimas, ko gero, yra vienas iš įdomiausių ir kūrybiškiausių aspektų vyrų aprangoje, kurio dėka galite sukurti stilingų, originalių ir išskirtinių kombinacijų.
Vadovaujantis klasikiniu spalvų ratu visas jas galima suskirstyti į keturias pagrindines spalvų derinimo grupes, kurios tarpusavyje skiriasi pagal tai, kiek yra didelis ar mažas spalvų kontrastas tarp aprangos dalių.
Monochromatinės spalvos
Tai tamsesnių ir šviesesnių tos pačios spalvos atspalvių derinimas. Vienas populiariausių pavyzdžių – tamsiai mėlynas kaklaraištis ir šviesiai mėlyni marškiniai.
Monochromatinė kombinacija yra saugus ir paprastas būdas pradedant eksperimentuoti su spalvomis, labiausiai tinkantis konservatyvioje darbinėje ar formalioje aplinkoje.
Panašios spalvos
Žingsnis toliau – panašių spalvų derinimas, kuomet pagrindinei aprangos spalvai yra parenkamos šalimais jos esančios spalvos. Pavyzdžiui – tamsiai mėlynas švarkas ir violetinis ar žalsvai mėlynas kaklaraištis.
Šis įdomesnis ir kiek ryškesnis, nei monochromatinių spalvų derinimas yra tinkamas visose situacijose, o jį sustiprinti galite naudodami raštus.
Spalvų triada
Spalvų trikampis – trys, vienodu atstumu viena nuo kitos nutolusios spalvos. Ko gero, šią schemą jau esate naudoję, nes vienas iš populiariausių jos pavyzdžių yra raudonas arba geltonas kaklaraištis ir mėlynas kostiumas.
Ši ryški ir spalvinga kombinacija užtikrins, kad nebūsite nustelbtas kitų, kostiumus vilkinčių vyrų minioje, ir visuomet atrodysite nenuobodžiai.
Priešingos spalvos
Priešingose spalvų rato pusėse esančios spalvos sudaro pačią ryškiausią ir labiausiai kontrastuojančią kombinaciją. Mėlynas švarkas ir oranžinis kaklaraištis turbūt būtų geriausias to pavyzdys.
Dėl savo ryškumo ir išskirtinumo šis derinys labiausiai tinka neįpareigojančioje, neformalioje aplinkoje.
Raštų derinimas
Raštų derinimas yra vienas iš sudėtingesnių uždavinių, kurį norint teisingai išspręsti gali tekti gerokai pasukti galvą. Žinoma, visada galite rinktis vienspalvius kaklaraiščius, marškinius ir švarkus, tačiau tuomet deriniai bus kiek nuobodūs ir nelabai neįdomūs.
Būtent todėl verta susipažinti su pagrindinėmis raštų derinimo taisyklėmis ir gairėmis, kurios išmokys jus kurti stilingas ir įdomias kaklaraiščio, marškinių ir kostiumo kombinacijas.
Vienas raštas
Kai raštą turi tik viena iš aprangos dalių viskas yra labai paprasta – galite jį rinktis kokį norite, kadangi šis raštas bus pagrindinis aprangos akcentas ir nekonkuruos su kitais, nes likusios aprangos dalys bus vienspalvės.
Vieną raštą turinti kombinacija yra saugus ir tvarkingai atrodantis sprendimas, tinkantis tuomet, kai nenorite per daug sukti galvos ką ir kaip suderinti, tačiau vistiek norite atrodyti stilingai.
Du raštai
Jei raštą turi dvi aprangos dalys, tuomet kaklaraištį, marškinius iš švarką reikėtų derinti kiek atsargiau, kad jų raštai tarpusavyje nekonkuruotų ir neužgožtų vienas kito. O tai padaryti galima keliais būdais.
Pasirinkite aprangos dalis, turinčias skirtingus raštus. Pavyzdžiui, dryžuotą kostiumą ir taškuotą kaklaraištį. Net jei abu šie raštai bus ryškus, kombinacija vistiek atrodys gerai, nes raštai vienas kitą papildys ir nekonkuruos tarpusavyje.
Jei aprangos derinyje naudosite du vienodus raštus, tuomet parinkite juos skirtingo ryškumo. Pavyzdžiui, aukščiau esanti kombinacija su tamsiai raudonu, ryškiu dryžuotu kaklaraiščiu ir šviesiai pilkais, blankesniais marškiniais. Pagrindinis akcentas tenka kaklaraiščiui, o marškiniai jį papildo.
Dar viena, kiek rizikingesnė kombinacija, kuomet yra naudojami du vienodi ryškūs raštai, tačiau skiriasi jų proporcijos. Pavyzdžiui, aukščiau esantis ryškių juostuotų marškinių ir tamsiai žalio dryžuoto kaklaraiščio derinys. Nors abu raštai ryškus, tačiau ženkliai skiriasi jų proporcijos – marškiniai turi tankius dryžius, o kaklaraištis – retus, todėl vienas kitą papildo.
Šią derinimo taisyklę taip pat galite taikyti ir langelių raštams – marškinius pasirinkite su tankiais mažais langeliais, o kaklaraištį – didesniais ir retesniais.
Trys raštai
Didžiausias iššūkis – trys raštai. Kuomet visos aprangos dalys – kaklaraištis, marškiniai ir švarkas – turi raštus, juos derinti tarpusavyje reikia ypač preciziškai, nes priešingu atveju išvengti stiliaus klaidų nepavyks.
Paprasčiausias būdas, kaip tai galite padaryti – vadovautis tomis pačiomis taisyklėmis, kaip ir su dviems raštais ir pasirinkti tris skirtingus raštus. Pavyzdžiui, languotą kostiumą, dryžuotus marškinius ir taškuotą kaklaraištį.
Kadangi derinyje bus trys raštai, tai bent vienas iš jų turėtų būti blankesnis ir mažiau ryškus, kad išvengtumėt spalvų ir raštų „sprogimo”. Lengviausiai viską suderinti pavyks tuomet, jei tai bus marškiniai ar švarkas.
Sudėtingiausia kombinacija yra tuomet, kai visos aprangos dalys yra to paties rašto. Jas suderinti tikrai įmanoma, tačiau turėsite pasinaudoti visais aukščiau aprašytais patarimais – parinkti spalviškai derančius, skirtingo ryškumo bei proporcijų raštus. Jei viską teisingai atliksite, turėsite išties išskirtinai atrodančią kombinaciją.
Medžiagų derinimas
Trečiasis aspektas, į kurį reikia atsižvelgti renkantis kaklaraištį – kaklaraiščio ir švarko ar kostiumo medžiagos, kurios turėtų būti panašių savybių ir derėti tarpusavyje.
Šilkinis kaklaraištis
Populiariausi, žvilgesio turintys šilkiniai kaklaraiščiai geriausiai derės kartu su universaliais ir elegantiškais iš šukuotinės vilnos pasiūtais kostiumais bei švarkais. Abi aprangos dalys turės šiek tiek žvilgesio, todėl atrodys harmoningai.
Vilnonis kaklaraištis
Tuo tarpu, stori ir šilti vilnoniai kaklaraiščiai labiausiai tiks prie šaltajam sezonui skirtų iš flanelinės vilnos ar tvido pasiūtų kostiumų bei švarkų. Šilkinis kaklaraištis čia netiks dėl savo žvilgesio.
Lininis ar medvilninis kaklaraištis
Lininiai ar medvilniniai kaklaraiščiai, be abejonės, puikiai atrodys prie vasarai skirtų medvilninių ar lininių kostiumų ar švarkų. Iš šilko pasiūti kaklaraiščiai čia taip pat nederės, nes per daug išsiskirs savo žvilgesiu.
O kaip jums sekasi derinti marškinius, kaklaraištį ir švarką? Ar turite mėgstamas spalvų kombinacijas ir per daug neeksperimentuojate ar kaip tik, priešingai, visuomet stengiatės pabandyti ką nors naujo? Nepamirškite pasidalinti savo nuomone ir pastebėjimais komentarų sekcijoje.
Komentarų nėra