Kaip derinti drabužių spalvas prie odos spalvos

Sužinokite savo odos tipą ir prie jo derančias spalvas

Ar jums buvo kada buvo atsitikę taip, kad apsirengėte drabužį, kuris puikiai atrodė ant manekeno ar pakabos, tačiau tik vidutiniškai ant jūsų, nors dydis ir modelis buvo tikrai pagal jūsų kūno sudėjimą? Labiausiai tikėtina, kad tuo atveju drabužio spalva, tiesiog, nederėjo prie jūsų odos spalvos.

Gal ir skamba neįtikinamai, tačiau jūsų odos spalva gana dažnai gali nulemti tai, kaip atrodysite vilkėdami vienos ar kitos spalvos drabužius. Būtent todėl, žinodami, kurios spalvos jums tinka, o kurios – ne, galėsite gerokai greičiau ir lengviau sukurti stilingus derinius, kurie atrodys gražiai ne tik parduotuvėje, tačiau ir vilkimi jūsų.

Be abejo, norėdami sužinoti, kurios spalvos dera prie jūsų odos spalvos, o kurios – ne, reikėtų pirmiausiai išsiaiškinti, kokia yra natūrali (neįdegusi) jūsų odos spalva. Norėdami tai padaryti galite vadovautis supaprastinta Fitzpatrick skale, pagal kurią sau priskirsite vieną iš trijų odos spalvų – blyškią, šviesią arba rusvą.

Blyški oda

Blyški oda Ed Sheeran

Jei esate linkęs į strazdanas, nudegate saulėje vos tik jai pasirodžius ir beveik niekuomet neįdegate rudai, tuomet jūs, ko gero, turite pirmąjį Fitzpatrick odos tipą, kurį dar kitaip galime pavadinti blyškia oda.

Kokių spalvų vengti. Juodos, baltos ir šviesių pastelinių spalvų. Šviesios pastelinės spalvos susilies su jūsų ypač šviesia oda, todėl atrodysite dar blyškesni. Vien iš juodos ar baltos spalvos sudaryti deriniai taip pat nebus geras sprendimas, nes pirmoji spalva su jūsų oda kontrastuos per daug, o antroji – per mažai.

Kokias spalvas vilkėti. Tamsesnes, ryškesnes spalvas. Šios spalvos kontrastuos su jūsų oda ir, priešingai nei pastelinės, jūsų odą paryškins ir suteiks jai gyvumo ir spalvos. Todėl drąsiai galite rinktis pilkus, rudus, tamsiai raudonus, žalius, ar mėlynus drabužius.

Šviesi oda

Šviesi oda Liam Hemsworth

Jei neturite daug strazdanų ir galite įdegti saulėje (jei nepersistengiate su buvimu joje), tuomet jūsų oda yra antrojo Fitzpatrick tipo, kurį galime pavadinti šviesia oda. Nors spalvų, kurias galite vilkėti, yra daugiau, nei blyškios odos atveju, tačiau, visgi, yra ir keletas tokių, kurių derėtų vengti.

Kokių spalvų vengti. Kaip ir blyškios odos savininkams, taip ir jums reikėtų vengti pastelinių spalvų, panašių į jūsų odos spalvą, kadangi jos susilies su jūsų odos spalva ir tuomet atrodysite blyškesnis.

Kokias spalvas vilkėti. Visas spalvas, kurios tinka ir blyškios odos savininkams bei juodą ir baltą. Jums taip pat puikia tiks ir žemiški ar rudeniniai atspalviai – žalsvi, rudi ir rusvi, tamsiai raudoni ar tamsiai geltoni.

Rusva oda

Rusva oda Sacha Baron Cohen

Jei lengvai įdegate, o jūsų oda net ir žiemos metu išlaiko rusvą atspalvį, tuomet jūs esate trečiojo Fitzpatrick odos tipo savininkas. Spalvų derinimo prasme tai vienas universaliausių odos tipų, prie kurio, su nedidelėmis išimtimis, dera beveik visos spalvos.

Kokių spalvų vengti. Čia galioja ta pati taisyklė, kaip ir ankstesniems odos tipams – venkite spalvų, kurios panašios į jūsų odos spalvą. Šiuo atveju tai bus gelsvi, žalsvi ar rusvi atspalviai – tie, kurie labiausiai panašūs į jūsų odos spalvą.

Kokias spalvas vilkėti. Visas, išskyrus tas, kurios panašios į jūsų odos spalvą. Galite drąsiai eksperimentuoti su spalvomis ir kurti įvairius aprangos derinius su ryškiais, pasteliniais ar tamsiais atspalviais – jums viskas puikiai derės.


Komentarų nėra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *